פריסבי - הסברה, מיתוג וכו

יש לכם רעיון מגניב לאירוע פריסבי????
רוצים לעזור ולקדם את הספורט שלנו????
צריכים עזרה במשהו כדי להוציא רעיון לפועל???
תציעו, ספרו וביחד נעשה את זה!!!

מנהל: Webmaster

פריסבי - הסברה, מיתוג וכו

הודעהעל ידי david L » ג' פברואר 16, 2010 10:11 pm

הנושא הזה התחיל מכאן:
viewtopic.php?p=44597#p44597
[---][/---]
וזו בדיוק הנקודה הראשונה שלי... פריזבי זה באמת צעצוע שלא דורש כלום. כמו שכדור זה צעצוע שלא דורש כלום.

עם הצעצועים האלה אפשר לעשות פעילויות טיפה יותר מתוחכמות (כדורסל, התעמלות אומנותית עם כדור, אולטימייט, טניס, פריסטייל, ...) חלקן ספורט, חלקן... לא (שיט, ירדן הולך להתנקש בי).

הכתבה זה ממש לא הנושא... אני פשוט לא מצליח להבין את כל הקטע הזה שמאגדים כל מה שקשור לפריסבי תחת קטגוריה אחת פשוט כי משתמשים שם בכלי דומה. WFDF, התאחדות הישראלית "לצלחות מעופפות"... אני פשוט לא מבין את זה. (טוב גם זה לא הנושא, אבל אני בענייני לסטות מהנושא היום...)
[ltr]David Livnat

"treat others as you would have them treat your mother."
\ Ten Things You Should Know About Spirit of the Game[/ltr]
david L

Re: ממציא הפריסבי וולטר מוריסון הלך לעולמו

הודעהעל ידי Hartzlav » ד' פברואר 17, 2010 10:08 am

דוד היקר...חבל שאתה לא מסתכל על כל התמונה אלא מתמקד בפסיק קטן.
כמעט כל ענפי הספורט דורשים קאורדינציה, כושר גופני, מוטוריקה, מחשבה ועוד הרבה דברים נוספים, יחד עם זאת כל ענף ספורט מושפע באופן שונה מכל אחד מהדברים שציינו. קצת יותר תשומת לב ופחות ביקורתיות, והיית רואה שיש קשר בין הרעיון שגודל וכח הם לאו דווקא יכולת (דוגמת האבא והילדה), לבין "מוטוריקה, קאורדינציה ומחשבה".

באשר לזוית הראיה של הפריסבי ביחס לכדור...
לצערנו הפריסבי עדין רחוק מאוד מהכדור בכל הקשור למודעות בציבור, ולכן כן נכון להתמקד בפריסבי עצמו קודם וכשענפי הפריסבי יבואו אחרי בכל הקשור להסברה.
אתה באמת חושב שאם תתחיל להסביר את כל תשעת ענפי הפריסבי, כל כך הרבה אנשים ירוצו לשמוע? צריך להיות ממוקדים ובמיוחדד בכל הקשור לתקשורת.

חבל מאוד שהפידבקים באים פה מגיעים בצורת ביקורת.
Tomer Levy
Regional Director – Middle East
Ultimate peace Inc. (USA)
(Tel) +972 52 3941444
(Fax) +972 9 7460614
tomer@ultimatepeace.org
www.ultimatepeace.org
סמל אישי של המשתמש
Hartzlav
BulaFLOW organizer

הודעהעל ידי david L » ד' פברואר 17, 2010 8:20 pm

אני לא ממש מבין מה התכוונת בתמונה הגדולה והפסיק הקטן. ה"תמונה הגדולה" שלי שאני טיפה התבכיינתי עליה בהודעות הקודמות הן הנטיות:
1. לדבר על "ספורט הפריסבי".
2. לנסות למצוא מכנה משותף ולאגד כל דבר שקשור לפריסבי במקום אחד.

לגבי הילדה, האבא וכיוב', הכוונה שלי הייתה להתייחס ל-
מקצוענות בפריסבי, מסתבר, אינה כבענפי ספורט אחרים. "אחד הדברים הגדולים והבולטים בפריסבי הוא שבשביל להיות טוב בזה, אתה לא צריך להיות הכי חזק, הכי מהיר או האתלט הכי גדול"

אני (עדיין) לא יודע מה זה מקצוענות בפריסבי, אבל אם אני אחליף את זה באולטימייט למשל (הספורט היחיד עם צלחת שאני קצת מבין בו) אז הייתי אומר ש:
1. מקצוענות באולטימייט היא בדיוק כמו בענפי ספורט אחרים.
2. חוזק, מהירות ואתלטיות הם מאוד חשובים אבל לא הכל, ממש כמו ענפי ספורט קבוצתי אחרים (כדורגל, כדורסל, רוגבי, ...).

לגבי מודעות, קידום והסברה: כן, גם לי חבל שהישראלי הממוצע לא יודע שמצלחת אפשר להוציא יותר ממסירות על החוף אבל אני לא רואה איך מפה קופצים למסקנה שנכון לקדם את כל ענפי הצלחת כיחידה. לא, אני באמת לא חושב שכדאי להתחיל להסביר את כל תשעת ענפי הצלחת. אני לא בטוח שאני אפילו מכיר את כולם.

היה לי קשה להתמודד עם מה שכתבת על פידבקים מול ביקורת, אז הרצתי חיפוש על 'פידבק' שהעלה: "חוות דעת לגבי מידע שהוצג". אני חושב שזה מה שהיה, לא?

אנאליזה ווקטורית של המצב:
תמונה
אז אני לא מסכים עם הכיוון הכללי, אבל אני מאוד שמח על הרכיב הכחול :). אני מאוד מעריך את כל העבודה שעושים בFLOW וWFDF, אני פשוט לא חושב שזה הכיוון הנכון. כיוון שאני לא מרים שום כפפה, נשאר לי רק הפידביקורת.
[ltr]David Livnat

david L

הודעהעל ידי Dori » ד' פברואר 17, 2010 9:51 pm

הנה נושא המדייה שלנו
viewtopic.php?f=20&t=391

דויד - הייתי יותר משמח לשמוע מה האג'נדה ההסברתית שלך
תמיד טוב לשמוע

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי david L » ד' פברואר 17, 2010 10:39 pm

יש! נושא שני שאני גורר להעברה לפורום אחר! אני הולך על השיא...

לי יש את אותה המנטרה לגבי כדוה"א ו-carbon footprint והכבד שלי ואלכוהול:
אני הולך להשתמש בו רק פעם אחת אז עדיף לנצל אותו עד הסוף.
[ltr]David Livnat

david L

הודעהעל ידי david L » ו' פברואר 19, 2010 5:45 pm

טוב, ההודעה הקודמת שלי בטח הייתה מאוד מוזרה לכל מי שיודע לקרוא. לכל השאר שחשבו (כמוני) שדורי שאל מה האג'נדה הסביבתית (ולא ההסברתית...): אנחנו דפקות (כי מה לעזאזל זה קשור באמת?).

אז הפעם תשובה לשאלה שבאמת שאלת:
אין לי תוכנית מגירה מוכנה ומפורטת. כשאנשים שואלים אותי על הפריסבי שתלוי לי על התיק אני מספר להם על אולטימייט. אני אומר בד"כ שיש עוד ענפי צלחת ומזכיר את הפריסטייל ואולי גולף, אבל זה מסתכם בתיאור קל של מה שאני יודע עליהם - שזה לא הרבה. בקיצור, הייתי אומר שהאג'נדה שלי היא שצריך להפריד בין ענפי הצלחת, ולא רק בהסברה. אני פשוט לא רואה קשר.

שני הטיעונים המרכזיים שאני שומע בד"כ לטובת איגוד כל מה שקשור בפריסבי הם:
1) divided we fall, united we stand. כלומר: אנחנו כל כך קטנים, כדאי להתאגד כדי לקבל קצת מסה.
2) הראיה לכך שיש קשר היא שיש המון שעוסקים ביותר מענף אחד.

את #1 אני לא מקבל. כשמקשרים לאנשים בראש בין אולטימייט לפריסטייל/גולף/וכו' לדעתי זה פוגע בכל אחד מהענפים בנפרד. אלה קהלי יעד שונים לחלוטין.
הטענה ה-2 גם תמוהה בעיני. אני לא יודע אם אחוז שחקני הפרולף בקרב שחקני האולטימייט גבוה מאחוז שחקני הגולף (זה עם המקלות, כן?) בקרב שחקני הכדורסל.
[ltr]David Livnat

david L

הודעהעל ידי itamar_r » ש' פברואר 20, 2010 12:59 am

דויד אני מקווה שאתה לא מתכוון לכעוס עלי שאני כותב.
אך אני חייב לציין שאני מסכים איתך וכמו שאנשים אוהבים לכתוב פה זאת גם התפיסה הרווחת על מגרשי האולטימייט.

יש תשעה ענפים הכל טוב ויפה ולכל ענף כבודו במקומו מונח. אך אני באמת לא חושב שקידוםכל התשעה יחד יביא את ה"ישראלי" הממוצע להכיר בספורט הפריסבי.
הצלחות שונות אחת מהשניה,השחקנים, היכולתף המטרה הטכניקה בעצם הכל שונה.

המרחק בין פריסטייל לאולטימייט לדיסק גולף יותר רחוק מטניס לבייסבול ולקריקט (אפילו שכולם כדורים ואף קטנים).

אך קטונטתי מלדבר יותר מזה, רק מביע את דעתי הענווה ומקווה שאני לא פוגע פה באף אחד , כי בדרך זה מה שאני עושה פה.
מסתבר.

מחר האט, אני מוכן, מת לקרוע את התחת של כולם :) זה בדם שלי
If it doesn`t FLOW,
Then let it GO
itamar_r

Re: פריסבי - הסברה, מיתוג וכו

הודעהעל ידי Dori » ד' פברואר 24, 2010 2:56 pm

אז איך אתם חושבים שנכון לייחצן את הפריסבי בארץ?

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי רפי » ד' פברואר 24, 2010 5:05 pm

אצלנו התלמידים נחשפים קודם לאולטימייט, מבינים שעל מנת להשתתף במשחק היפה הזה צריך לפחות לזרוק שתי זריקות, מה שאפשר להשיג[אחרי לימוד בסיסי] באמצעות משחק חופשי [מסירות].
רק אחרי שהם נחשפים לשתי הפעילויות האלו, הם נחשפים ,לאט לאט, לענפים אחרים של הפריסבי.
את הפריסבי צריך להציג בתור מכשיר, כמו כדור , אבל אחר. לא יותר טוב ולא פחות טוב [ולכן אני לא מתלהב מהמשפט על הכדור שחולם להיות צלחת].
אולטימייט בהחלט עשוי להלהיב נוער [שהוא צ"ל קהל היעד העיקרי בהסברה].
לכן, לסיכום, לדעתי צריך להגיד שפריסבי זה לא רק מסירות כמו שרואים בים, שיש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות איתו [עם המכשיר הזה] ,כמו למשל אולטימייט. להסביר מה זה אולטימייט, להגיד שזה משחק טוב לפחות כמו כדורגל וכדורסל שהם כה פופולריים.
זהו, בקיצור.
רפי

הודעהעל ידי דובי » ו' פברואר 26, 2010 2:15 am

הסברה ונגישות.
לדעתי אלה 2 הבעיות המרכזיות שבגללן הפריסבי לא "פורח" או לפחות הופך להיות תחביב פופלרי בקרב עם הסגולה.
אני בכל אופן נחשפתי לפריסבי ולפריסבי אולטימייט בפרט רק במקרה בספורטכיף בראשל"צ. אני יכול להגיד שזה ספורט מהנה לא פחות מכדורגל או כדורסל, גם פה יש היבט של תחרותיות ורצון להשתפר כל הזמן.
אפשר לשחק אולטימייט בכל חור בסה"כ צריך צלחת וחתיכת דשא נורמלית, בדומה לענפים ידועים יותר כמו כדורגל וכו..
צריך להביא את הפריסבי ליותר מקומות בארץ, ממה שראיתי באתר יש מספר מצומצם של מקומות שבהן מוכרים צלחות מקצועיות. אני חושב שמה שעושים בב"ש זאת דרך טובה להגיע ליעד המבוקש. בתי ספר זאת סביבה טובה לפריחה לענף כזה.
דובי

חזור אל הצעות לאירועים ורעיונות לקידום הספורט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים