אירועי אולטימייט רשמיים - פורמט

יש לכם רעיון מגניב לאירוע פריסבי????
רוצים לעזור ולקדם את הספורט שלנו????
צריכים עזרה במשהו כדי להוציא רעיון לפועל???
תציעו, ספרו וביחד נעשה את זה!!!

מנהל: Webmaster

אירועי אולטימייט רשמיים - פורמט

הודעהעל ידי Dori » ב' אפריל 09, 2007 2:14 pm

שלום לכולם,
בעקבות הדיונים הרבים מהאירועי האולטימייט האחרונים אני פותח כאן נושא שמטרתו הסופית היא בניית פורמט אירוע אולטימייט רשמי.

הייתי שמח אם אנשים יתייחסו לנקודות הבאות:

1. מהו אירוע אולטימייט רשמי?
2. למי צריכים להיות האירועים האלה שייכים?
3. מי צריך לארגן את האירועים האלה?
4. ניהול נושא הכספים באירוע: כמה צריך לעלות? איך מחולק התקציב? לאן הולכים עודפים?
5. מהם הדברים הבסיסיים שצריכים להיות בכל אירוע אולטימייט רשמי?
6. איך צריך להעשות הרישום? כמה זמן מראש? האם רישום קבוצתי? בודד?
7. אלו קבוצות יכולות להשתתף ואלו שחקנים? האם רק קבוצות אורגניות? האם רק שחקנים קבועים של הקבוצה? B-Teams?
8. ניהול הטורניר עצמו: מיקום, זמנים, ניקוד, Spirit כן או לא, אובסרברים
9. פרסים

הדיון יתנהל באופן הבא:
אנחנו נדבר על כל נקודה בנפרד כדי שנוכל לקבל מסקנות מהירות - אם כולם יתייחסו להכל זה יהיה בלגן..

בואו נשמע מה יש לכולם להגיד וביחד ניצור פורמט לאירועים טובים יותר כל שנה.
:flow:

נא להתייחס לנקודה ראשונה - מהו אירוע אולטימייט רשמי!!!
נערך לאחרונה על ידי Dori בתאריך ג' אפריל 10, 2007 6:37 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

טוב - אז אני אהיה הראשון

הודעהעל ידי bankirer » ג' אפריל 10, 2007 5:54 pm

אירוע רישמי, כמו שדורי אמר, לדעתי הוא אירוע בעל השפעות חיצוניות.

אני כקבוצה שבאה לדבר עם אנשים 'מבחוץ' מכל סיבה שהיא, צריך להציג את עצמי. לצורך העיניין האירוע קובע מי אני, בין אם בצורה ישירה (גביע) או בצורה מתמשכת (ליגה).

כרגע, האירוע ה'רישמי' בראייתי היחידי שיש הוא ה'גביע' => PO.

על תוצאות של אירוע רישמי חתום גם האיגוד (FLOW?).

בניגוד לאירוע רישמי - אירוע לא רישמי הוא למשל מפגש ספונטני בין קבוצות, או ה'ליגת בוגרים'. באירוע כזה אני (כקבוצה) משחק שונה - יותר בשביל ללמוד ולהתפתח (ולכן לדוגמא לא אעשה קבוצות A ו - B, אלא קבוצות שוות).
סמל אישי של המשתמש
bankirer
ועד FLOW

ארוע רישמי מה הוא?

הודעהעל ידי micki » ג' אפריל 10, 2007 7:34 pm

מסכים עם דעתו של חן - אבל חושב שיש להרחיב:
ברור שארוע שמשפיע על סטטוס הקבוצה הוא רשמי.
אבל אולי גם אירועים שאינם כאלו יהיו "רשמיים"במובן שייתמכו ע"י FLOW (יעני SANCTIONED) ויהיה להם הגדרות מסויימות - וזאת בניגוד לאירוע ספונטי או פרטי. למשל אירוע פתיחת שנה או פורימון וכו'.
בהתאם לזאת סיווג האירועים כרגע הוא (לדעתי):
PO - רשמי מלא
ליגע - ספונטני - יהפוך לרשמי מלא אני מניח
אליפות נוער - רשמי מלא
PROPHETS HAT - פרטי
HL HAT - פרטי - עלול להפוך לרשמי לא לדרוג
BF - פרטי - אבל יכול להיות רשמי מהסוג השני
מיקי
סמל אישי של המשתמש
micki

רישמי רישמי את מה שאני כותב כאן...

הודעהעל ידי הדרקון הגדול » ג' אפריל 10, 2007 7:43 pm

בעיני ארוע רשמי יהיה ארוע בו משתתפות לפחות 4 קבוצות אולטימייט שמהן לפחות 3 הינן מישראל.
ככה ארועים מסוגים שונים יכולים להיות רשמיים, כי בעיני רשמי זה לא החלטה קשיחה, אלא הארוע הופך לרשמי אם יש לו משמעות - ובעיני אם 4 קבוצות מגיעות אליו - יש לו משמעות.

כל ארוע מסוג זה צריך לקבל תמיכה (שאני לא יודע מה היא תכלול כרגע של האגוד)
הדרקון הגדול

אני רוצה לעשות הפרדה ברורה

הודעהעל ידי Dori » ג' אפריל 10, 2007 8:40 pm

המילה רשמי יכולה לקבל כמה משמעויות.

לדעתי ההגדרה של אירוע רשמי צריך להיות אירוע שמשפיע על דירוג הקבוצות בארץ ו/או קובע את אלופת הארץ ו/או קובע איזו קבוצה זכאית לצאת לייצוג בחו"ל

כפי שמיקי הציג את זה לוח האירועים הרשמיים שלנו צריך להכיל:
אליפות הארץ בוגרים/ונוער
ליגה רשמית בוגרים /נוער (שימו לב שיכולות לקום ליגות פרטיות ללא ניגוד לליגה הרשמית)
אליפות נוער לבתי ספר - לא ברור מה יהיה עם האירוע הזה (שנה שלישית שלו ב- 2007)

שאר האירועים - שלא משפיעים על הדירוג, אפילו אם הם מושכים מאות שחקנים, לא צריכים להיות אירועים רשמיים.

אני חושב שאנחנו צריכים לעבור לשני הנושאים הבאים כי בלעדיהם התשובות כאן חסרות משמעות.

למי צריכים להיות האירועים האלה שייכים?
מי צריך לארגן את האירועים האלה?

בעקרון כל מייזם יכול להיות ציבורי או פרטי. לדעתי הרעיון באירועים רשמיים הוא שהם לא יכולים להיות שייכים לגורם פרטי, הם צריכים להיות שייכים לגוף שמארגן את הספורט שלנו בארץ (FLOW).

הסיבות לכך רבות ואחת מהן היא שאירועים רשמיים הם אירועי חובה לשחקנים תחרותיים (או קבוצות במקרה של אולטימייט). כלומר שחקנים שמתאמנים ורוצים להיות הטובים בארץ חייבים להגיע לאירועים רשמיים כדי להכלל בדירוג. לכן לא יכול להיות שגורם פרטי יהיה הבעלים של אירועים כאלה, כאשר האינטרס שלו הוא לא בהכרח מקצועי ספורטיבי.

מה נכלל בכותרת "אירוע שייך ל- FLOW"?
זה אומר ש- FLOW זכאית לשלוט בהחלטות מקצועיות לגבי האירוע - תאריכים, פורמט, מי יכול להשתתף ומי לא, תקציב ועוד. אנחנו בתור קהילה לא יכולים לגרום למצב שבו גוף חיצוני לוקח בעלות על אירוע רשמי ומקבל החלטות במקום FLOW (כאשר כמובן FLOW אמורה לייצג את רצון העם)

תארו לכם מצב שבו חברת הפקה לוקחת אירוע רשמי ופתאום מחליטה שיותר ריווחי לה לשים כלבים על המגרש כי זה יביא יותר ספונסרים וכסף. או אולי שהמשחקים צריכים להיות 20 דקות או משוחקים במגרש שנראה אחרת מהתקן. לא לעניין ואסור שיקרה.
את הניהול המקצועי של הספורט שלנו, את ה- CORE אנחנו צריכים לשמור אצלנו.

אוסיף ואומר, למרות כל האמור לעיל, אין שום מניעה מ- FLOW לבקש מגופים חיצוניים להפיק עבורה את האירועים. זה אומר ש- FLOW תכין תכנית אפיון של איך האירוע צריך להראות וחברת ההפקה תעשה את העבודה תמורת תשלום (מה שהיום אנשים עושים בהתנדבות).

ההבדל במצב הזה הוא שחברת ההפקה היא ספק של FLOW, ו- FLOW רשאית בכל שנה לקחת חברה אחרת ולעשות את השינויים המקצועיים שיתרמו הכי הרבה לקהילה.

אירועים פרטיים לעומת זאת זה סיפור אחר.
אם מישהו מחר ימציא אירוע שבו זורקים צלחות מעל כביש איילון וכל מי שמצליח מקבל במבה זה אירוע פרטי לחלוטין ומי שרוצה יבוא להשתתף ויהיה חייב לעמוד בתנאי ההשתתפות שנקבעו ע"י הגורם הפרטי.

הייתי רוצה לחזק את ידידי הדרקון ולומר שהייתי שמח מאוד אם FLOW תהיה גוף חזק שיכול לתת Added Value לכל אירוע ואז גם לאירועים פרטיים יהיה האינטרס להעזר ב- FLOW, לפרסם אותה וגם לתרום לה אחוז קטן מהרווחים.

WOW
נשמע כאילו חשבתי על זה שנים
:wink:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי ירדן בורקוב » ד' אפריל 11, 2007 2:13 am

דורי אני מסכים איתך ועם עמית מילה במילה
אני בעד flow לארועים רשמיים
ירדן בורקוב

הודעהעל ידי yuval » ד' אפריל 11, 2007 3:34 am

דורי כל מה שכתבת זה טוב ויפה

אבל מה זה FLOW? מי זה FLOW? שאתה אומר שצריך שFLOW ירמיו את האירוע מי בדיוק ירים אותו? אתה?

מי כרגע נחשב לחבר FLOW מי אלה הנהלת FLOW? אתה חייב שתיהיה לך תשובה לכל השאלות האלה אחרת FLOW כרגע זה אתה בתור היור וזהו...

לפני שאתה מרים אירועים רשמים בחסות FLOW אתה חייב מעודון מסודר של FLOW עם הנהלה והכל....
יובל יעקבי
כשכדור חולם, הוא חולם להיות צלחת!
------------------------------

yuval999@hotmail.com
yuval
מנהלים צעירים

הודעהעל ידי omer.gazit » ד' אפריל 11, 2007 9:26 am

מסכים עם יובל, צריך כזה דירקטוריון, וצריך צוות הפקת אירועים מיומן ומתוקתק, ואז לעשות גם רשימה של מתנדבים קבועים שאוהבים להתנדב וכדאי לפנות אליהם :D
עומר גזית - 050-6662273

אנגליה 2007
omer.gazit

תגובה לשאלות 1-3

הודעהעל ידי צבי טף » ד' אפריל 11, 2007 10:01 am

כל הכבוד יובל, פה קבור הכלב. אתה צודק, כדי שארוע יהיה רשמי ותחת ניהול מוכר ורשמי צריך קודם כל לדעת (קרי ע"י כולם בקהילת הפריסבי ואולי גם רשויות הספורט וכו') מה הגוף המנהל. אחרת זה לא רשמי. הנה ההגדרות של המילה האנגלית התאורית official
of or relating to an office , position, or trust
AUTHORITATIVE, AUTHORIZED
prescribed or recognized as authorized
befitting or characteristic of a person in office

דרך אגב, נדמה לי שכאן המקום להודות לשמעון ולכל מי שעזר להרים ולארגן את הארוע: למרות שהם לא נחשבים לרשמיים אלא אולי בארוע עצמו. כל מהשהיה ויהיה לא מפחית זההוקרה שהם היו מוכנים להקדיש מזמנם ומרצם.

אישית, חשוב לי פחות מי מארגן ולמי שייך הארוע וכמה זה רשמי ויותר התוצאות של הרשמיות, שייכות ומי מארגן..
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

מילה של אזהרה מילדי שנות ה 60'

הודעהעל ידי הדרקון הגדול » ד' אפריל 11, 2007 11:31 am

אני מפחד שאנחנו קושרים לעצמנו את הידים בכל מיני ועדות ואיגודים ומנהלות ותכף יבוא מישהו ויגיד לנו איך חוקי או לא חוקי לזרוק את הצלחת...

בעיני הגוף שיקום ובוא נקרא לו FLOW - יהיה עסוק :
1. במתן עזרה מבחינת ההפקה לארועים שיתקימו - עליהן יחליטו הקבוצות (ראשי הקבוצות בתאום ביניהן)
2. בחשיפה לתקשורת - על מנת להביא עוד אנשים לענף
3. עבודה מול מוסדות רשמיים - על מנת להביא לקידום הספורט הנ"ל בישראל

אני בשום פנים ואופן לא רוצה על הראש "אבי לוזונים" שכאלו שיחליטו בשביל הקבוצות והשחקנים מה מותר ומה אסור, מה זה משחק רשמי ומה לא, למי מותר לשחק ולמי לא, מי ייסע לחו"ל, כמה עסקנים הוא יביא איתנו וכל הגועל נפש הזה....

אני רואה מסביב איך כל המנהלות (יחי ההבדל הקטן) של הכדרוגל והכדרוסל - פועלות לא לטובת הקבוצות והשחקנים אלא לטובת המנהלת ומוטב לנו לא להקים משהו שלא צריכים אותו נכון להיום. בסוף אם הוא יקום והוא לא יתאים לנו (שחקני האולטימייט) - לא נוכל להפטר ממנו...
הדרקון הגדול

שנייה שנייה

הודעהעל ידי Dori » ד' אפריל 11, 2007 12:33 pm

לכל אלו שממהרים לשאול מי זה ומה זה FLOW.
כפי שאני רואה את זה צריך ועידת שחקנים כלשהי ואני מסכים עם עמית לגבי המטרות שלה (מי שיקרא את מטרות העל כאן http://www.flow.org.il/flow/flow.asp?PageCode=110 יוכל לראות שכל הנקודות האלה מכוסות ועוד רבות).

אני שוב רוצה להסכים עם עמית שבשלב הזה שלנו אנחנו לא צריכים מנגנונים מסובכים וכבדים אבל בהחלט יכולים להקים משהו פשוט שייתן מענה לצרכים שלנו כיום.

מבחינתי אפשר לקרוא לגוף הזה יעקוביאן (או אפילו YUVALY :wink: ) ולא FLOW.

נשמע לי שעשינו עבודה טובה מאוד מבחינת חשיבה על השם ועל הלוגו ויש לנו כבר היסטוריה משותפת וזהות קהילתית עם FLOW - חבל למחוק את זה.

לגבי מי יישב שם ומי לא - זה דיון אחר לחלוטין (בימים אלו יושב צוות מצומצם ובסופו של תהליך תהיינה בחירות).
ובאותה נשימה: אני לא יודע אם אתם שמים לב אבל בשני ה- NewsLetters האחרונים שלנו ביקשתי מאנשים לפנות אלי אם הם רוצים להיות חלק פעיל ב- FLOW....
---------------------------------------------------------------------------------

בכל מקרה, אם אתם רוצים לעשות דיון נפרד על FLOW אפשר אבל זה לא המקום.
קחו בחשבון שיקום גוף כזה או אחר, איתי או בלעדי, שמייצג את הקהילה שלנו שאותו אתם תבחרו.

עכשיו אפשר להמשיך להגיב לגבי שאלות 1-3.

תודה

דורי
:flow: :D
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

מה בלעדיך?

הודעהעל ידי צבי טף » ד' אפריל 11, 2007 3:56 pm

אתה מתכוון ללכת איפהשהוא? :o
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי omer.gazit » ד' אפריל 11, 2007 5:32 pm

סתם בשביל ההתענינות, כמה אנשים שלחו לדורי התענינות לגבי FLOW (מה-ניוזלטרים)
עומר גזית - 050-6662273

אנגליה 2007
omer.gazit

קצת לא קשורה..

הודעהעל ידי hila@ » ד' אפריל 11, 2007 7:42 pm

^ הא, אני דורשת נוער מתנדב בפלאוו, וגם בנות.
(אני אשמח..)
Holylanders-אחווה,שלום ואהבה.
hila@

הם מפחדים

הודעהעל ידי micki » ה' אפריל 12, 2007 2:46 am

לא ברור לי בדיוק החשש של כולכם מסדר אירגון ומנגנון. ברור ש בDAYONE לא צריך מנגנונים מפלגתיים עתירי שומן ופעילים אבל אין שום דרך אחרת לפתח ספורט. אני אישית הייתי שמח מאוד אם הספורט היה כ"כ מפותח שהיה דומה לכדורגל או כדורסל - אני לא CONTROL FREAK ולא אכפת לי לאבד שליטה בטווח הארוך...בינינו עמית - מבט אחד במראה וברור שלא אתה ולא אני נגדיר את הספורט המקצועי עוד כמה שנים. התופעה החברתית והויראלית של פריזבי תמשיך להתקיים בדיוק כמו שבכדורגל וכדורסל יש ליגות חובבניות וכו'....אבל עוד חזון למועד.
בינתיים נראה לי חשוב ביותר לפרמל את הגוף הרשמי (להלן FLOW) כדי שיקבל לגיטימציה רחבה ותמיכה ויוכל לפעול באמת בשם העם.
לגבי מהות FLOW והרכבו (צבי) למה אתה מיתמם? הרי אישית טילפנתי אליך כדי להזמין להשתתף בTASKFORCE שמנסה להגדיר קווי מתאר ותפקידים לFLOW מתוך מטרה לפתוח לחברים ולבחירות בדיוק כדי שלא יהיה ספק לגבי הלגיטימיות.....
לי אישית (וכנראה ל99% מהאנשים פה) חשוב מי מארגן - לא ברמה האישית בהכרך אלא מבחינת שוויון הזדמנויות, VALUE FOR MONEY , ערכי הקהילה ומקצועיות - ישי מקום לשיפור ניכר בתחום זה.
סמל אישי של המשתמש
micki

הבא

חזור אל הצעות לאירועים ורעיונות לקידום הספורט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים