התלבטות לגבי קניית פריסבי

פורום לנושאי שאלות, רעיונות ומידע על ציוד פריסבי רציני

התלבטות לגבי קניית פריסבי

הודעהעל ידי MikePres » א' יוני 03, 2012 11:46 pm

פרולוג: "צלחת משלך היא העצמאות להחליט איפה ומתי תשחק, גם אם אין לך עם מי"

שלום לכולם,

לאחרונה אני מתעניין יותר ויותר באולטימייט והגיע הזמן שארכוש לעצמי צלחת משלי (175), כך שלא אהיה תלוי בשחקנים אחרים... היכן שיש צלחת - שם יש משחק. וכרגע - אין תמיד משחק. עד היום הייתה לי צלחת "צעצוע"... יחסית לצעצוע היא הייתה לא רעה בכלל (היא אפילו דומה לטובות), אפילו עיצבתי אותה מחדש והשחזתי את הצדדים - אבל ברור לי שזה לא יכול להמשיך ככה.

אני יודע שמובילי האתר הזה תומכים מאוד בDiscraft אבל עם יד על הלב - אני פשוט לא אוהב את העיצובים שלהם. העיצוב הסטנדרטי של הUltra-Star פשוט משעמם לטעמי...
עשיתי קצת מחקר ברשת, כולל חיפושים בe-bay ושות', והגעתי למסקנה שאני רוצה צלחת של DareDevil. לפי מה שהבנתי הדגם הסטנדרטי שלהם הוא רשמי/חלופי לזה של Discraft.
ההתלבטות העיקרית שלי היא לגבי הצבע דווקא... הבנתי שרוב האנשים מעדיפים לשחק עם לבן, שזה סבבה ואני יכול להבין למה - כי רואים אותו גם כשהוא עף וגם כשהוא נוחת על כל משטח. הנה הדרדוויל הלבן הנה הדרדוויל הלבן.
אעפ"כ, קצת נמאס לי מפריסבים לבנים ויש לא מעט צבעים מגניבים אחרים.
אם אקח צבע שהוא לא לבן, זה כנראה יהיה השחור.
הבעיה היחידה - מעולם לא שיחקתי עם פריסבי שחור, אז אני לא יודע עד כמה קשה יותר לזהות אותו במעוף או על האדמה במקרה והוא נפל איפשהו ולא ראו היכן. למישהו יש נסיון עם זה?
אפשרות אחרת שחשבתי עליה היא הזוהר בחושך. הוא עולה טיפה יותר אבל לפחות הוא בהיר ביום ואולי גם רואים אותו יותר טוב כשמתחיל להחשיך (אני לא באמת מצפה לשחק איתו באמצע הלילה). אני צודק? למישהו יש נסיון עם כאלה ויכול לומר שזה שווה את זה? שאלה נוספת: האם פריסבי כזה יכול להיות מסוכן יותר לבריאות מסיבה כזאת או אחרת?

וזהו. לסיכום - די החלטתי איזה סוג דיסק אני רוצה, רק הייתי רוצה שמישהו ימליץ לי על עיצוב שיהיה גם יעיל מבחינת המשחק עצמו... אני לא רוצה לקנות צלחת רק בשביל לתלות אותה לראווה על הקיר אח"כ... למרות שזה יקרה בטח אחרי שהיא תהיה מספיק בלויה בשביל לצאת לפרישה XD.

תודה מראש! :]
Keep it Real on the Flip Side
סמל אישי של המשתמש
MikePres

Re: התלבטות לגבי קניית פריסבי

הודעהעל ידי Dori » ב' יוני 04, 2012 12:00 am

היי מייק,
אחלה פוסט.

חשוב שתקרא את עמוד הציוד החדש שלנו:
http://www.frisbee.co.il/Equipment/Equipment.asp

ואני אנסה לענות על כל השאלות במקביל:
1. יש להבדיל בין העיצוב הגרפי של הצלחת לבין החומר, היצרן והמבנה האווירודנמי שלה
2. יש המון צלחות יפות שפשוט לא עפות
3. לגבי דיסקראפט, יש להם עיצובים מדליקים מאוד (לא רק כוכב), גם כאן בארץ וכמובן בחו"ל....
4. ה- ULTRA STAR (זה שם הדגם, ולא השם של העיצוב) של דיסקראפט היא הצלחת הרישמית שמשחקים איתה אולטימייט בכל העולם
5. דרדוויל, גם אחלה צלחת, תפסה בעיקר בקנדה ויש להם גם דגם חביב שעמיד בקור (צלחות נשברות בקור בתדירות גבוהה יותר, ובקנדה קר ברררר.....)
6. יש אנשים שגורסים שהעיצוב של הצלחת יכול להשפיע על המעוף, לדוגמא: עיצוב לא סימטרי גורם לצלחת לעוף פחות רחוק או יציב.... ולכן הם מאוד מאוד אוהבים את העיצוב של הכוכב, ומוכנים להישבע שהוא עף טוב יותר (מדובר על טובי הזורקים בארץ...עם ניסיון של 15 שנים ומעלה)
7. לגבי צבעים של הצלחות - לכל פלסטיק יש מרקם שונה, קושי שונה, ואפילו תגובה שונה לשמש. יש צלחות רכות יותר ויש צלחות קשות יותר.
8. השאלה לגבי האם הצלחת הזוהרת יכולה להיות רעילה - לא בדקתי את זה בחיים, אבל קשה לי להאמין שהיו נותנים בתקן האמריקאי לייצר מוצר מסוכן לבריאות...אני יכול לומר שאני משחק עם צלחות כאלה שנים, ופרט לכמה אצבעות שנפלו...לא נגרם נזק רציני :flow: חשוב להוסיף, שהצלחות האלה לא ממש זוהרות בחושך באופן עצמאי... הן צריכות מקור אור שיאיר עליהן ואז הן זורחות למשך כמה דקות.
9. אני לא יודע איפה אתה משחק, אבל אין שום בעיה לאתר צלחות שחורות. המון שחקנים מאוד אוהבים את הצבע הזה ומנסיון אישי (אם אתה לא משחק בלילה כמובן), זה אחד הצבעים העדיפים עלי......לראות את הדבר הזה עף מעל כמה מאות אנשים בים וחותך את האויר...זו חוייה מיוחדת

מקווה שאני עוזר, בהצלחה

:flow:

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי MikePres » ב' יוני 04, 2012 12:09 am

יש דרך לדעת את כל הפרמטרים שאמרת מראש חוץ מלשאול אנשים שמכירים?
סמל אישי של המשתמש
MikePres

הודעהעל ידי Dori » ב' יוני 04, 2012 12:12 am

איזה פרמטרים?
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי MikePres » ב' יוני 04, 2012 12:19 am

Dori כתב:7. לגבי צבעים של הצלחות - לכל פלסטיק יש מרקם שונה, קושי שונה, ואפילו תגובה שונה לשמש. יש צלחות רכות יותר ויש צלחות קשות יותר.
8. השאלה לגבי האם הצלחת הזוהרת יכולה להיות רעילה - לא בדקתי את זה בחיים, אבל קשה לי להאמין שהיו נותנים בתקן האמריקאי לייצר מוצר מסוכן לבריאות...אני יכול לומר שאני משחק עם צלחות כאלה שנים, ופרט לכמה אצבעות שנפלו...לא נגרם נזק רציני חשוב להוסיף, שהצלחות האלה לא ממש זוהרות בחושך באופן עצמאי... הן צריכות מקור אור שיאיר עליהן ואז הן זורחות למשך כמה דקות.

אגב, בפורומים מסוימים בחו"ל טוענים שאם אתה "מטעין" צלחת (זוהרת בחושך) בשמש במשך כל היום - היא יכולה להאיר גם כמה שעות בערב...
סמל אישי של המשתמש
MikePres

הודעהעל ידי Dori » ב' יוני 04, 2012 12:23 am

לגבי הצבעים,
הצבעים הבהירים יותר בדרך כלל טיפה קשיחים יותר
לדוגמא לבן יותר קשיח מאדום

לגבי הצלחת הזוהרת - זה מזכיר לי בדיחה.
פעם הבאתי למישהו צלחת זוהרת בחושך....אחרי שבוע הוא התקשר אלי ואמר לי שהיא מקולקלת..... :o

שאלתי אותו מה קרה????

אז הוא אמר לי שהוא חיכה עד הלילה ואז זרק אותה לתוך הים וציפה שהיא תאיר
משם תבין לבד כמה זמן זה יכול לזהור.

מהניסיונות שלנו,
כנס לחדר אטום עם מנורה חזקה.
תאיר על הצלחת במשך 30-60 שניות
ואז תכבה את האור כדי שיהיה חושך מוחלט.
הצלחת תזהר כמו פנס - זה באמת מדהים.
אבל אחרי מספר דקות זה יגמר.....
:)

יש צלחות אחרות עם בטרייה - פלאשפלייט...זה כבר משהו אחר

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי MikePres » ב' יוני 04, 2012 12:26 am

כן, זה די ריסקי... כרגע אני מתכנן רק על צלחת אחת, ראשונה. אם הייתי קונה כמה אז אולי הייתי מסתכן...

הפלאשפלייט נראות לי מסורבלות למשחק... וכבדות יותר. יש אמת בדבר?
סמל אישי של המשתמש
MikePres

הודעהעל ידי Dori » ב' יוני 04, 2012 12:29 am

185 גרם > 175 גרם ==> כבדות יותר

לגבי מסורבלות - תלוי מה אתה רוצה לעשות עם הצלחת.
לסתם מסירות זה אחלה
למשהו אחר כגון פריסטייל, או אולטימייט מקצועי....זה יכול להקשות

פשוט זרום עם צלחת ראשונה טובה ואני מבטיח לך שיהיו לך עוד הרבה צלחות....אין צורך להתלבט יותר מידי
:flow: :flow: :flow:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי MikePres » ב' יוני 04, 2012 12:32 am

אוקיי... תודה רבה.
מבטיח להעלות תמונה של הבובה ברגע שהיא תהיה אצלי (זה עלול לקחת הרבה זמן, אל תצפו לזה כבר מחר XD)
סמל אישי של המשתמש
MikePres

הודעהעל ידי ירדן בורקוב » ב' יוני 04, 2012 1:26 am

אחי כל התשובות של דורי מאוד מפורטות ומושקעות בעיני והוא מאוד מבין בתחום בזה אתה יכול להיות בטוח, והשאלות שלך מראות על תבונה.

אך גבר שורה תחתונה אתה רק קונה צלחת שזה עניין של בסביבות ה100 שקל, זה לא דירה ולא בורד חדש לשלג אז תקנה דיסקראפט ואם לא תרצה אותה אני אקנה אותה ממך (במחיר שתלוי במידת הבלאי שתיווצר מהמשחקים שלך).

רק להבהיר מדבר ירדן שחקן שהיו לו יותר מ50 צלחות פרטיות שהוא שיחק איתם עד היום ועוד יותר מ- 60 ליופי שלא יוצאות מהבית!

ואל תחכה צא לשחק כל עוד הרוח נושבת

ירדן.
ירדן בורקוב

הודעהעל ידי Dori » ב' יוני 04, 2012 9:36 am

אגב,
רק כדי לסבר את האוזן,
המחירים לשחקנים שרשומים באתר יכולים להיות גם הרבה יותר זולים מ- 100 שח...הכל תלוי בעונה, בסוג הצלחת ובכמות.

לדוגמא, הנה המחירים שהיו כאן בזמן מכירת החיסול.
viewtopic.php?p=48720#p48720

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי segall » ג' יוני 05, 2012 10:36 pm

קיבלת כאן אחלה אינפורמציה בעולם ברמות שלרוב לא מגיעים בהסבר על צלחות (הבדלים בין צבעים וכ'ו)

דבר עם דורי ותקנה צלחת של דיסקראפט ובאמת שלא תתבאס. לגבי העיצוב יש להם בעולם מאות ואולי אלפי עיצובים ככה שנראה לי מוזר שלא תתחבר לאחד מהם.

אין פה הרבה אנשים שאין להם כמה צלחות של דיסקראפט בבית ולחלק מאיתנו יש כמה עשרות בבית וכולם מרוצים.
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הודעהעל ידי zizkebab » ד' יוני 06, 2012 12:53 am

קניתי גם צלחות של דיסקראפט וגם של דיירדביל, בעיקר למסירות בפארק. לא יודע איך זה משפיע אם משחקים תכל'ס אולטימייט, אבל מההרגשה שלי בהתמסרויות אין הבדל של ממש בין החברות.
דורי צודק בקשר להבדלים בקושי של הצלחות בצבעים שונים ולדעתי ראוי להדגיש את זה: ההבדל קיים וממש מורגש, הצלחת הכתומה של דיסקראפט רכה משמעותי מהלבנה, אבל ההבדל הולך ונעלם ככל שנהיה יותר חם.
משהו שיש לדיירדביל ואין לדיסקראפט זה צלחת frosty שעשויה מפלסטיק רך יחסית - הצלחת עדיין רכה באיזור ה 10-13 מעלות (ומשחקים איתן גם בטמפ' שקרובות לאפס) באופן שדומה לרכות של צלחת נורמלית ב 25 מעלות. במזג אוויר אביבי וקיצי אין מה לעשות איתן, אבל בלילות בחורף זה הרבה פחות כואב.

לסיכום - אלא אם אתה צריך פרוסטי לחורף, אני לא הרגשתי הבדל ואני משער שלשם כך יש תקן ל ultimate.
zizkebab

הודעהעל ידי צבי טף » ד' יוני 06, 2012 10:34 am

איזה עניין עושים מצלחת אולטימייט - כולם עפים אותו דבר :wink:
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי segall » ד' יוני 06, 2012 11:38 pm

לא חושב שזרקתי עם צלחות של דיירדיבל אבל אני אישית הייתי הולך על צלחת שהרבה יותר מוכרת בארץ ולדעתי גם בעולם.

בקיץ בטח שלא צריך צלחת שמיועדת לטמפ' נמוכות כי כל צלחת בחום הישראלי הופכת לרכה יותר וגמישה יותר

צבי, לא כל צלחת היא צלחת דיסקגולף שצריך תואר ד"ר בשביל להבין איך היא מתנהגת באוויר :D
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הבא

חזור אל ציוד

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים