צלחת של חברת פריסבי דיסק טוב?

פורום לנושאי שאלות, רעיונות ומידע על ציוד פריסבי רציני

צלחת של חברת פריסבי דיסק טוב?

הודעהעל ידי דובי » ה' אוקטובר 29, 2009 11:33 pm

קניתי במגה ספורט דגם אולטימט..
דובי

Re: צלחת של חברת פריסבי דיסק טוב?

הודעהעל ידי Dori » ו' אוקטובר 30, 2009 3:35 pm

היי דובי,
קודם כל ברוך הבא לקהילה.

אני מאמין שמהר מאוד תקבל פידבקים לגבי הצלחת גם כאן וגם בשטח.
ההמלצות שלנו כתובות בעמוד הציוד:
http://www.frisbee.co.il/Equipment/Equipment.asp

האם עוד מישהו יכול לתת כמה מילים מדוע הצלחות של דיסקראפט טובות יותר מהצלחות של WHAM תמונה??
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי itamar_r » ו' אוקטובר 30, 2009 3:58 pm

דורי, יכול להיות שיש לך אינטרס לשים את הפרצוף המקיא במקום ה"o"?
אינטרס כלכלי שעומד מאחורי זה?

לעניינו
דובי,
הצלחות של Discraft ידועות בעדיפותן בעיקר בגלל האחיזה. אני מדבר על צלחות אולטימייט ששוקלות 175 גרם. האחיזה שונה לחלוטין עומק וגודל השפה בוואם או שונה לחלוטין וטעמי גדול מדי מה שמקשה על הוצאת זריקה איכותית ויציבה.

רוב שחקני האולטימייט בעולם רגילים לצלחות דיקרפט, ואני מדגיש רגילים. בגלל זה שונה לנו לעבור לצלחות אחרות. מניסיוני האישי הם גם מחזיקות יותר זמן ויציבות הרבה יותר בזריקות ארוכות וקצרות כאחד. אם וכאשר תגיע לשחק בארץ אולטימייט אתה תראה שיש מקסימום צלחת אחת של וואם וא (כל אימון מישהו מביא אותה ואנחנו שונאים אותו על זה ואף אחד לא יודע מי זה!!!! אז מי שזה תפסיק להביא אותה!!!)

מבחינתנו צלחת וואמו היא מוקצה ממש כמו פריסטייל או DDC או כל התעסקות לא רלוונטית עם צלחת שהיא לא אולטימייט 175 גרם.

כן דורי תגיב , אני יודע שתגיב אני מוכן עם תשובה כבר.
If it doesn`t FLOW,
Then let it GO
itamar_r

הודעהעל ידי m-o » ו' אוקטובר 30, 2009 4:39 pm

אני אתן את ההסבר הכי פשוט ומתבקש....
וואם היא חברת צעצועים שעושה גם פריסבי, דיסקראפט היא חברה לפריסבי נטו .
כך שוואם מייצרים צעצוע צלחת מעופפת , ודיסקראפט הכינו לך את הרכב הפלסטיק המשובח ביותר עם הצורה הכי אווירדינמית אחיזה אופטימלית ועוד מילים מפוצצות.
או בקיצור דיסקראפט מתעסקים בלייצר צלחות מקצועיות לכן הן פשוט יותר מושקעות בעיצובן וככה הן יותר נוחות לשימוש ועפות הרבה יותר טוב, אפשר לומר גם שבגלל שהן יותר נוחות זריקה רמת הזריקה איתן גם הרבה יותר גבוהה.
מעבר לכך הן שורדות הרבה יותר זמן מוואם וגם סופגות הרבה יותר לחץ למשל אספלט וכו'.
כאדם שמתעסק בכל הענפים אני אומר שאפשר לראות איך הצלחות של דיסקרפאט בנויות בדיוק לשימוש שלהן, בעוד וואם לא תמיד מתאימות .
למשל פריסטייל (איתמר זה לא בשבילך, זה נמוך מדי בשבילך פשוט....) הצלחות של וואם פשוט לא נוחות לביצוע התרגילים בגלל המבנה שלהן וממש מקשות על השחקן, אבל הצלחות של דיסקראפט קלות משקל ,בעלות הקימור הנכון לאחיזה ופשוט מעולות.
Go With Your Flow
Go With Your Style
Go And Never Stop
And Just Go Out And Play!!!

מקום 16 בעולם בפריסטייל פריסבי לשנת 2009 ושנת 2010
סמל אישי של המשתמש
m-o
פריסטיילר, מנהל באתר, מדריך פריסבי ושאר ירקות

הודעהעל ידי segall » ו' אוקטובר 30, 2009 6:06 pm

ואם נכניס את הDDC שבו לצערינו הצלחות הן של וואם כי דיסקראפט לא מייצרת צלחות של 110 גרם הצלחות ממש עדינות ונשברות מהר מה שגורם לתחלופה גדולה מאוד של צלחות (פוגע בהנאה מהמשחק ובכיס).

בנוסף נכניס עוד משהו שלדעתי הוא לא פחות חשוב ישנם הרבה מאוד ארועי פריסבי שדיסקראפט שלדיסקראפט יש חסות כלשהי בהן לעומת מעט מאוד של וואם. זה רק מראה מי החברה הרצינית יותר בספורט ומי היא חברת הצעצועים.
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הודעהעל ידי eran adato » ו' אוקטובר 30, 2009 7:37 pm

היי דובי,
קנית את הצלחת, אז תתחדש!
אם פתחת אותה, אז בכלל שכח עכשיו מכל מה שנאמר כאן על וואמו, טעח הצלחות שלהם בכלל, לפחות עד כמה שזה נוגע לצלחת שכבר קנית.

כמו שאתה מבין יש פה העדפה חדה ע"י השחקנים למוצרי דיסקראפט (ומן הסתם יש משהו בדברייהם, כי אין חכם כבעל ניסיון) אבל בשורה התחתונה, גם צלחת חינמית יכולה לעוף טוב, ולהתנהג נהדר באוויר.
לכל צלחת יש את המגבלות שלה, ואיכות הזריקות שלך תלויה בדיסק, אבל יותר מזה תלויה בך ובשליטה שאתה מפתח לאותו דיסק, ובכלל.

אני אומר:
קח את הצלחת החדשה שלך, צא החוצה (אולי כדאי שתיקח מטריה, או שפשוט תחכה לשמש..) ותשחק איתה. ככה תגלה כמה היא טובה מבחינת יכולת תעופה, הנדלינג וכל הנילווה.
מבחינת עמידות לאורך זמן - כשהיא תהרס, תקנה חדשה, ואז כבר תדע כמה נהנת מהצלחת הזאת, ותוכל לבחור בעצמך מה לקנות (כמובן, התייעצות מקדימה לפני קנייה היא תמיד יעילה.. ;)).

תהנה מהצלחת ומהמשחק בנאדם... זה מה שחשוב!
eran adato

הודעהעל ידי m-o » ו' אוקטובר 30, 2009 7:47 pm

אני אסכים איתך ערן וגם לא אסכים....
קודם כל הוא הרבה יותר יהנה כשהוא יצליח יותר וזה יקרה רק עם ציוד טוב יותר.
מעבר לזה אין טעם לקנות ציוד יקר יותר שנותן לך פחות ולא מומלץ על ידינו, והכי נורא לא שורד חצי שנה בממוצע.
כמובן שלא אומרים לזרוק את הצלחת לפח....חבל.
צא, שחק , והכל בכיף אחלה בחלה שבעולם.
אבל אני לפחות אדבר בשם עצמי , כאדם שייצג את ישראל גם באולטימייט וגם בפריסטייל בעולם, פשוט כל העולם משחק עם דיסקראפט זה מה שמשתמשים באליפויות , וזה המוצר לשחקן המקצועי.
אין פה עניין של אנחנו רגילים אליהן או לא יודע מה , יש עניין של מה יותר טוב נקודה.
אבל אני מסכים בהחלט שאתה תוכל להנות מהצלחת והכי חשוב זה לצאת לזרוק ולהנות זה כל העניין בענף שלנו , פאן ללא פשרות :)

מעבר לזה ערן אהבתי נורא את התגובה שלך והרוח החיובית שאתה משדר בה , פשוט הייתי חייב להוסיף את דעתי בנושא.

:flow:
Go With Your Flow
Go With Your Style
Go And Never Stop
And Just Go Out And Play!!!

מקום 16 בעולם בפריסטייל פריסבי לשנת 2009 ושנת 2010
סמל אישי של המשתמש
m-o
פריסטיילר, מנהל באתר, מדריך פריסבי ושאר ירקות

אוקיי הבנתי קניתי צעצוע..

הודעהעל ידי דובי » ו' אוקטובר 30, 2009 9:00 pm

מהסתכלות שלי על רשימת החנויות שנתתם אין אחת שנמצאת באיזור המגורים שלי.. מה לעשות לא יכלתי להתאפק קניתי אותה.
אני עדיין לא יודע לזרוק אפילו את הזריקות הבסיסיות ביותר, אז תגידו לי אם בשלב הזה יש לזה באמת חשיבות גדולה. תודה לכל המגיבים.
דובי

הודעהעל ידי Krissbee » ש' אוקטובר 31, 2009 1:30 am

מבחינתנו צלחת וואמו היא מוקצה ממש כמו פריסטייל או DDC או כל התעסקות לא רלוונטית עם צלחת שהיא לא אולטימייט 175 גרם.

"מבחינתנו"?? לא ידעתי שיש לך פיצול אישיות :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

התעסקות לא רלוונטית
אהבתי...
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

הודעהעל ידי Dori » ש' אוקטובר 31, 2009 3:10 am

מתחיל להיות מגניב כאן... אני אנסה לענות בתמציתיות ולעניין.

לפני הכל,
דובי, כל הכבוד שעשית צעד וקנית צלחת. זה הכי חשוב.
צא ותתחיל לזרוק.

ועכשיו טיפה תגובות:

1. לאיתמר ונושא האינטרס הכלכלי - אכן כמו כל יבואן אני מעדיף ששחקנים יקנו ציוד שאני מייבא, אין מה להסתיר כאן.
אבל הסיבה האמיתית שאני מכוון אנשים לציוד של דיסקראפט היא האיכות והתמיכה בספורט שלנו.

בסביבות 1995/6 כבר הבאתי לארץ צלחות WHAM, אבל אחרי שחקרתי את השוק, דיברתי עם המון שחקנים ומעל הכל גיליתי איך WHAM פגעו בספורט שלנו בעבר.... זה היה שקוף שדיסקראפט היא הבחירה הנכונה עבור צלחות משחק חופשי/אולטימייט/פריסטייל וכו' (המציאות בעולם גם מדברת בעד עצמה בנושא).
שאני אומר תמיכה בספורט שלנו אני מתכוון שעדיף להשקיע בציוד של חברה שמשקיעה חזרה בענף ולא בחברה שמטרתה היא רווחים נטו.
WHAM כבר הוכיחו בעבר שכל מה שמעניין אותם הוא כסף בכל מחיר.

דורי, יכול להיות שיש לך אינטרס לשים את הפרצוף המקיא במקום ה"o"?

האמת שתמיד אני כותב WHAM בלי ה- O....
אבל אחרי שאתה מציין את זה, אני חייב לומר שאני מרוצה מהיצירה :)

כהערת אגב: יקח עוד הרבה זמן עד שמכירת צלחות מעופפות בישראל יהפוך להיות משהו כלכלי.... במיוחד עם שחקני אולטימייט שמשתמשים באותה הצלחת במשך שנים :)
בלי כל קשר, אם הייתי חושב כלכלה נטו היה הרבה יותר קל להביא ציוד של WHAM באריזות מהודרות ולמכור להמונים, במקום לחשוב על פיתוח הענף ולהביא ציוד שרק הגרעין מבין את עדיפותו.

2. כמו שאמרו... חברת צעצועים מול חברה מקצועית.
WHAM מייצרת מאות ואולי אלפי מוצרים שונים. אחד המותגים שלהם הוא FRISBEE (שנגנב מהעם בשנת 1957).
אי אפשר להשוות איכות של חברת צעצועים לאיכות של חברה שכל יעודה בעולם הוא לייצר צלחות.... לא סתם הצלחות של דיסקראפט טובות יותר.
מה שכן, WHAM אלופים במארזים, שיווק, ריטייל וכו', בעוד שדיסקראפט מספקים ישירות לקבוצות ושחקנים ולכן קשה למצוא אותם על המדפים, אפילו בארה"ב.

3. התחלת משחק - האם זה חשוב עם איזו צלחת?
פריסבי, כמו הרבה ענפים אחרים, זהו ספורט שבו הגוף לומד תנועות חדשות ומכניס אותם לזיכרון השרירים.
משנת 1994 יצא לי לשחק עם המון סוגי צלחות וכיום אני מסוגל לכייל את היד כמעט לכל צלחת.... אבל זה לקח המון שנים וזמן הסתגלות מחדש כל פעם.
לכן אני ממליץ להרבה שחקנים להתחיל עם הצלחת שאיתה הם הולכים לשחק בעתיד...
(אגב זו בידיוק הסיבה שדיסקראפט הוציאו את הצלחת החדשה לנוער 145 גרם שמאפשרת מעבר חלק ל- 175 מבחינת אחיזה ותחושה...דיי מדהים).

דובי, אני תומך בתגובה של ערן - תתחיל לשחק וסביר להניח שמתישהו תחליף צלחת...אם תבוא למגרש של איתמר, סביר להניח שהצלחת שלך תישאר בצד (איתמר ואז יהיו לכם שתיים כאלה :))

4. לגבי השגת צלחות ברחבי הארץ
כפי שאמרתי, קשה מאוד להכניס לרשתות הגדולות מוצרים. אפילו אם המוצר טוב יותר ממה שקיים במדפים ויכול להימכר באותה עלות או פחות.
הרשתות מחפשות מוצרים מניבי רווח שלא נשארים על המדפים.
הצלחות של WHAM ארוזות מדהים ומושכות את העין.... וגם הרווח עליהן גדול...לגבי האיכות - זה לא עומד בתור גורם עיקרי בשיקול הרשת (מספיק שהמוצר יהיה סביר).

אני מקווה שעם הזמן עוד ועוד חנויות יבינו שיש כאן סטנדרט עולמי ויאמצו אותו....כמובן שצריך להראות דרישה מהשטח.

דובי,
אני מקווה שאתה לא מאוכזב מידי....בסופו של דבר זו רק צלחת... וכמו שכולנו יודעים....זו לא תהיה האחרונה שלך אם תתאהב בענף.
אז מתי אתה בא לשחק?

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

חזור אל ציוד

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים