תכנון מסלול מקצועי בפארק 4 עונות

הכל על גולף

מנהל: אחראי DiscGolf

תכנון מסלול מקצועי בפארק 4 עונות

הודעהעל ידי צבי טף » ב' ספטמבר 13, 2010 2:25 pm

שלום כולם,

אני פותח דיון לעניין הארוע השביעי.

כמה הצעות:

לעשות את הארוע הבא שוב בפארק 4 העונות.

לתת אפשרות לאנשים שיש להם בעיה עם זמנים מאוחרים ומוקדמים לבוא בזמנים מתאימים - אני מציע לתת לקבוצה אחת להתחיל ב-8 ואחרת ב- 11 (רישום אנשים באפן שוטף זה יותר מדי מקשה על המארגנים).

לעשות את הארוע בתאריך 15.10

להלן טיוטת מפה של המסלול החדש המוצע. סימנתי במפה מה מקור הסלים. הסלים של גיל מסומנים בדיוק כמו במפה שלו בארוע 5. עדכנתי לסלים את הפר לפי הממוצע של הזריקות שיצא בארועים עצמם, כך ששחקן מקצועי ממוצע צריך לקבל בסוף בערך אפס. עוד לא סימנתי טי למתחילים.

אני לא מתחייב בזאת לארגן את הארוע הבא - אינני יודע אם יצא לי לבקר בפארק לפני הארוע, וכבר ארגנתי שני ארועים השנה (אפשר להגיד יותר במידה מסוימת). אז נא תתנדבו :)

נא תגובותיכם

תמונה
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

Re: ארוע 7- אוקטובר 2010

הודעהעל ידי syndicat » ב' ספטמבר 13, 2010 10:15 pm

צבי היקר ,
מספר הערות : 1. לגבי מיקום ה-T שבחרת ,יש סיבה שהם לא יכולים להיות על בטון ?!
2. סלים 6 ו-7 בסכנת התנגשות !
3. סלים 1,4,3,5, בעצם בדיוק כמו מיקום הסלים בתכנון שלי רק שה-T ממוקם על דשא?!! והסל מעבר לתחום של ה-OB -השבילים?!!
4. סלים 8 ו-9 בסכנת התנגשות !
לסיכום לגבי מיקום ה-T וסימון ה-OB - ישנם מספר קרטריונים שחייבים להיות בכל מסלול על מנת שייקרא מסלול גולף!
גולף = אורך כל גומה מעמדת הפתיחה (Tee Box) עד לסל שבקצה המסלול נע בין 30 מטר ל-200מטר ויותר. בקצה כל מסלול נמצא הסל ומסביבו שטח של דשא , המכונה Green. לאורך המסלול יש מכשולים כמו מכשולי מים (בריכות, ערוצי נחל) ומכשולי חול ("בונקרים") שנועדו להקשות על התקדמות השחקנים. כמו כן, לשחקנים אסור לחרוג מגבולות המסלול וזריקה של צלחת אל מחוץ לגבולות המסומנים גוררת "קנס" של חבטה נוספת.
צבי- אני תמיד מרגיש במסלולים שלך שחסר את האלמנט של הגולף! ,אני מקווה שתמשיך לתכנן ותנסה לאמץ את הגישה שהצגתי.
עידו 8)
syndicat

הודעהעל ידי Dori » ג' ספטמבר 14, 2010 2:54 pm

היי עידו,
פרט ל- T על בטון, שתמיד טוב יותר, ולנושא ההתנגשויות...לא הצלחתי להבין מהכתוב לאילו שיפורים אתה מתכוון.

תודה

דורי
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי cestrin » ג' ספטמבר 14, 2010 3:49 pm

[ltr]I like the course Tsvi is proposing. Gil's course was very nice but I think the new hole Edo made which you are calling #4 was a nice improvement and also the two short holes, the new #2 is better and the one that was from behind the trees which is now #6 is better. #9 I found kind of boring, just a straight uphill throw. The element of crossing paths on #6 and 7 doesn't seem like a big deal to me. I think as we move towards an official, ideal course it may be an idea to set up alternate tees for a back nine so we could actually have 18 holes without moving the baskets, something I've seen on other courses in the U.S.[/ltr]
cestrin

הודעהעל ידי צבי טף » ג' ספטמבר 14, 2010 6:45 pm

לגבי סל 8 ו-9 עידו צודק. נראה לי שאפשר להזיז את הסל הרבה ימינה (אולי ליד מפגש השבילים) ואת הטי של 8 ימינה גם כן (במבט אל הסל שלהם).

נראה לי שאין כלל סכנה של התנגשות בסלים 6, 7 - הכוונה שלי שסל 6 יהיה ממש צמוד לשביל ושסל 7 יהיה ממש צמוד לגדר כך שהמסלולים מאד מרוחקים וגם יש מלא עצים בדרך.

אפשר להזיז את הטי לשביל בכל מקום. הכוונה כמו בארוע האחרון שהשביל ומה שמעבר לו (בצד הלא נכון) יהיו OB. כמובן כל זה דורש בדיקה במקום.

עידו צר לי שאתה חושב שזה לא מסלול גולף בכלל...מה אני אגיד לך...אם עוד כמה חושבים כך, אפסיק ליזום מסלולים בלי שום חרטות.
בסך הכל אני מנסה לשמור מהמסלולים הקודמים כמה שיותר, להוריד את הסלים המעצבנים, וליישם את ההמלצות שהיו כמו צמצום זמן הליכה, התחלה ליד החניה וכו', הכל במגבלות המקום הזמין.
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי syndicat » ג' ספטמבר 14, 2010 11:21 pm

לדורי - הצעתי - להמשיך עם התכנון שלי עם שינויים בעמדות הסל וה-T בשטח, כמו כן הפנתי לצבי הערות/שיפורים .
צבי - בקשר לתכנון מסלול גולף - מקווה שתמשיך לתכנן מסלולים ולתרום לענף
עידו 8)
syndicat

הודעהעל ידי Dori » ד' ספטמבר 15, 2010 11:38 am

1. נראה לי שכדאי לשנות את השם של הנושא הזה למשהו בסגנון "תכנון מסלול לפארק 4 עונות"

2. שיהיה רלוונטי צריך לפתוח נושא חדש לאירוע 7

3. אני אישית חושב שקל יותר לתכנן מסלול שבו יש כמה מיקומים לכל סל ומידי פעם מזיזים את הסלים (זה קל מאוד כאשר מכינים תושבות מראש). אני שיחקתי על מסלול כזה כמה פעמים בסן פרנסיסקו ולא היה אף יום שהמסלול היה דומה - ממש כיף ומאתגר.

4. האם אפשר לייצר גם T משתנה וגם מיקומי סלים משתנים...מניח שכן אבל זה הולך להיות מסובך :)

5. ברור לי שההודעה שלך הייתה מופנית לצבי...אבל זה בסהכ דיון פתוח וגם אני רציתי להבין למה התכוונת

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

Re: תכנון מסלול מקצועי בפארק 4 עונות

הודעהעל ידי yeuda23 » ד' ספטמבר 15, 2010 11:35 pm

אולי תחליפו למסלול אחר??
תמיד אפשר לחזור לארבע העונות.
אחרי פעמיים רצוף זה מתחיל לבאס.לדעתי גם לא מדובר בפארק כל כך מיוחד לגולף.

תחזירו אותנו לבטיחחחחחחחחחחחחחחחחח
yeuda23

הודעהעל ידי צבי טף » ו' ספטמבר 17, 2010 4:45 pm

כנראה אוכל לארגן את הארוע ביום 15 באוקטובר, מבחינתי זה התאריך העדיף בחודש הבא.

עידו, אישית היו סלים של גיל שהעדפתי והיו סלים שלך שהעדפתי - תקרא לכל סל מה שאתה רוצה, כך הרגשתי.

עם זאת אתה מוזמן להציע מפה משופרת ולעשות סיור איתי בסוכות :)
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי צבי טף » ה' נובמבר 01, 2012 12:15 am

שלום כולם

כבר מזמן זיהינו שלצורך פיתוח מהיר ובריא של דיסקגולף בארץ דרוש מסלול קבוע. המסלול יהווה מוקד לתחרויות, לימוד הספורט לבתי ספר באיזור, וגם אתר עליה לרגל של לא מעט שחקנים המזדמנים לארץ (בשהייה בתחרות בג'נבה בחודש מאי התברר לאבי ולצבי ששקחנים רבים באו לארץ כחלק מעבודתם וחיפשו נואשות מסלול לשחק בו). אכן הספורט היה די מת באוסטריה עד שהוקם המסלול הראשון בשנות ה-90 ומאז הספורט מאד מצליח. סיפור דומה התרחש בדרום אפריקה.

לאחר מגעים ממושכים בין עיריית הוד השרון לבין דורי יניב, שלקח על עצמו להוביל את הקמת המסלול המקצועי הקבוע הראשון בישראל, העירייה הוציאה מכתב המאשר את הקמת המסלול בפארק 4 העונות מייד עם מציאת התקציב לכך:

http://farm9.staticflickr.com/8183/8142684970_c1be677e1a_b.jpg

בד בבד פנינו והגשנו בקשה לתכנית תמיכה marco Polo של PDGA לפיתוח דיסקגולף מחוץ לצפון אמריקה ולשמחתנו הרבה קיבלנו סכום מאד מכובד להקמת המסלול!
Zvi,

Great news!! The board followed our recommendation and your application for the “4 Seasons Disc Golf Course” application was approved for the full amount requested, $4,625. We should be able to begin forwarding you the funds next week. Please give us a call here at the office, 1-706-261-2642, to make arrangements for payment. You can either speak with myself, or Marcy Borelli, our Office Manager.

Congratulations and thank you so much for all of your efforts to help spread and grow our wonderful sport.

Regards

Alan Kane
PDGA Events Manager

Professional Disc Golf Association
“The Professional Association for All Disc Golfers”

International Disc Golf Center
3828 Dogwood Lane
Appling, GA 30802

T: (706) 261-6342
M: (706) 564-0407
F: (706) 261-6347

http://www.PDGA.com

בימים אלו אנו שוקדים על סיום התהליך מול העיריה, תחילת הפניה לספקים ולקבלנים, והתחלת הפניה אל תורמים בארץ ובחו"ל וכן לממשלה (לקרנות לפיתוח מתקני ספורט), ולשילוט המתאים גם לתת מידע על המסלול וגם להביע תודה לתורמים הגדולים ביותר. נדאג גם לפרסום נאות לתורמים הקטנים יותר.
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי syndicat » ה' נובמבר 01, 2012 1:04 pm

כל הכבוד צבי ודורי ! , ולכל מי שתרם !!!
אכן חדשות מדהימות - 20 אלף ש"ח למימון בניית קורס קבוע מהפדגא !!
אם צריך עזרה בנושא - תכנון נוף לפארק ,תכנון המסלול הקבוע ,הגשת תכניות מפורטות לאישור בעירייה - אשמח לעזור
עידו
syndicat

הודעהעל ידי Dori » ב' נובמבר 12, 2012 8:02 pm

תודות לכל מי שתרם לתהליך.
כרגע אנחנו באמת הכי קרובים שהיינו אי פעם.

השבוע אני הולך לשלוח עוד כמה דברים לעירייה ונקווה שהגלגלים יתחילו לזוז שם.

עידו, תודה רבה על ההצעה לעזור, כיף לדעת שיש בקהילה אנשים שמוכנים לתרום :)

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

חזור אל דיסקגולף - שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים