ליגת דיסקגולף 2009 - אירוע 1 גבעת בטיח 06/03/09

הכל על גולף

מנהל: אחראי DiscGolf

Re: ליגת דיסקגולף 2009 - אירוע 1 גבעת בטיח 06/03/09

הודעהעל ידי segall » ב' מרץ 09, 2009 2:38 am

הצעה שלי זה לבטל את האירוע הזה מבחינת פרסים ואם אפשר ניקוד ולהעביר את הכסף של הפרס למשחק בשדה בוקר ככה ששם יהיו 2 זוכים. בקשר לנק' אפשר לעשות ממוצא עם שדה בוקר או לארגן עוד אירוע (אולי בגבעת בטיח )וככה האירוע הזה יבוטל.
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הודעהעל ידי מיכאל אלזנר » ב' מרץ 09, 2009 3:13 am

שלום שוב

חן חן עופר.

דורי -בקבוצתי לא מקפידים על מיני - נכון. אך מקפידים לזרוק מהנקודה שהצלחת נחתה.
לגבי פוט פולט- מאז שברוס שחק איתנו וספגתי פנלטיז בעקבות פוט פולט שבצעתי אנו מקפידים על זה.
אפילו כשמישהו מהקבוצה שלנו מדבר ומפריע הוא נחשף לשוט הפנלטי - גם אני ואבי ערב ספגנו פנלטי
כשהפרענו לעידו וקבלנו זאת באהבה.

לגבי הרמה - הכונה היא לא אליך ברור שאתה יכול לתת לנו פייט.
כיום מי שיכול לתת לי פייט זה אתה אבי ועידו. לכן לדעתי אפוא שהוא זה לא פייר לגבי האחרים להתמודד מולנו.

חג פורים שמח לכולם עם הרבה זריקות מוצלחות לסל

מיכאל
מיכאל אלזנר - קפטן דיסקגולף הכח גני יהושע
סמל אישי של המשתמש
מיכאל אלזנר

הודעהעל ידי אבי ערב » ב' מרץ 09, 2009 3:50 am

אני שמח שיש הבנה והנושא עלה ראשית אני תומך בכול מה שנאמר לגביי החוקים
לי אישית גם הייתה זריקה שהייתה o b ולא חזרתי לנקודת הזריקה אלא זרקתי מהיכן שהצלחת נכנסה ל ob כך
שלא סיימתי ב -6 אלא ב-5. אבל זה לא משנה כי אני מקבל בשמחה את ההצעה של סגל לבטל הפרס והניקוד של בטיח !!!!!!
עכשיו שיש ביננו הבנה שמארגן התחרות יכול לשנות את החוקים ככול העולה על דעתו.

פעם זקו אמר לי .אם זה לא יהיה פשוט זה פשוט לא יהיה...........

חג שמח לכולם
אבי
אבי ערב
VON ZIPPER

הודעהעל ידי צבי טף » ב' מרץ 09, 2009 8:51 am

אופה...עכשיו יש לי מה להגיב :wink:

חבל שאנשים כמו רנה כמעט לא מגיבים (קוראים?) כאן :roll:

הנושא של OOB המשוגע לגמרי בארוע האחרון נבע משני גורמים:
א. המפתחות לארוע ניתנו לי בדיוק לפני שבוע והיה לי בדיוק יום אחד לצאת לשטח ולעדכן בהתאם. לא מצב אידיאלי.
מה שראיתי זה ששינו כמה דברים חשובים בפארק - הוסיפו גן משחקים ליד סל 8 הישן, והוסיפו הרבה ערוגות של פרחים ושיחים.
ב. אני משחק לעתים משחקים מזדמנים ומגיעים לאוזני הרבה אמירות מסוג "צריך להוסיף OOB ולא לזרוק סתם לאיפה שרוצים".

בהזדמנות זאת אני מתריע שבארוע זה כמו אחרים לא ביקשנו רשות לשחק בפארק, ובכלל אנחנו חייבים להתנהג למופת מבחינת שמירת הגן (לא להתחיל לדרוך על פרחים וכו') ושמירת האנשים. מספיק פגיעה באדם אחד כדי לקפל את הארוע ואולי את כל הליגה.

עם זאת, אני לוקח את האחריות לגמרי עלי לכך שהרבה אנשים לא כל כך נהנו ולפחות חלק מהסלים לא היו בטיחותיים (מישהו אמר סל 8?).

תכלס זאת האמת שהשחקנים בגדול שיחקו לפי כללים שונים, לפחות מבחינת זריקה חוזרת אחרי OOB. אנחנו לא יודעים מה כל אחד החשיב בתור OOB והאם כולם הוסיפו לעצמם 2 נקודות (כן, 2!!) על כל זריקה OOB. לכן אני תומך בביטול הארוע מבחינת הליגה ושמעמדו יהיה כפי שהארוע הראשון היה מתוכנן מלכתחילה. לדעתי זה רעיון מעולה להעביר את הכסף לשדה בוקר כדי לעודד אנשים לבוא למקום הרחוק. להחלטת גיל..

לגבי הכללים של הארוע הזה: קודם כל הכללים כן לפי PDGA - סיפקתי לכם קישור וכל ספקן יכול לקרוא שם ולשפוט בעצמו...זה בכלל לא נכון שלפי הכללים מנהל ארוע\ליגה יכולים לעשות מה שבראש שלהם...לדעתי מי שהחליט לבוא ולהשתתף בארוע חייב לקרוא ולהבין את הכללים ולציית להם. אם הוא או היא לא מתאים להם, הם יכולים להתווכח ולנסות לשנות, אבל זה לגמרי לא ספורטיבי ולא הוגן שהם ישחקו לפי כללים אחרים משאר השחקנים. נקודתית, כתוב בקישור שסיפקתי שמנהל ארוע רשאי לקבוע לאותו ארוע שבכל OOB חוזרים לנקודת הזריקה הקודמת.

לגבי צלחת מיני, גם לנושא זה יש התייחסות בכללי ה-PDGA, ולפיהם צלחת מיני אינה חובה:
http://www.pdga.com/rules/80303-marking-the-lie

אז חברה, לפני שאתם זורקים כל מיני דברים, תבדקו את עצמכם.

בכלל, לדעתי צריך לזכור שמדובר בכללים ולא חוקים (rules not law) ויש הבדל עצום ביניהם...

אני חושב שיש משהו לקחת הביתה מהארוע הזה והוא שכדאי שנתרכז ב-having fun ומשחק בטיחותי והוגן בלי לפגוע בסביבה ובאנשים...כל השאר באמת הרבה פחות חשוב.

לסיום, אני רוצה להוריד את הכובע (טוב, כיפה) במיוחד לפני רנה, שהיה לי את הכבוד לשחק עימו בפעם הראשונה. הוא שיחק בדיוק לפי הכללים והצליח לסיים עם תוצאה של בערך 0 על ידי משחק מדויק ומוכשר להדהים....

תודה גם לרפי ולאיתן על שלא אכלתם אותי :oops:
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי gilliron » ב' מרץ 09, 2009 8:59 am

וואו, איזה אירוע!

תודה לכולם על הפירגון והרוח הטובה בה קיבלתם כל מיני עיכובים ותקלות קטנות שבחלקן נובעות מהעובדה שהיה מדובר באירוע "שיפשוף" וחפיפה ביני לבין צבי.
כמה מסקנות שיש לי (בטח יהיו גם הרבה שלא אזכור...):
1. מומלץ למארגנים להגיע לפחות שעה לפני השעה שנקבעה להתחלה - זה פרק הזמן שלוקח להתאפס ולהקים את המסלול עם קצת זמן לבירבורים וזריקות חימום
2. מומלץ לזכור להחתים את כולם על טופסי "ויתור אחריות" - יעזור להורדת דפיקות הלב בחלק מהמקרים (למשל זריקות מראש פירמידה גבוהה)
3. תשלום - 10 ש"ח זה המינימום לתשלום, גם למי שמתכוון לשחק רק סיבוב אחד.
4. עוד בנושא תשלומים - התשלום וקביעת הקטגוריה חייב להיעשות לפני תחילת המשחק, כדי למנוע מצב שלפי הביצועים שלי אני מחליט כמה לשלם... הסכומים שנגבים השנה נמוכים מספיק כדי שאפילו אם אני לא חושב שיש לי סיכוי לזכות, אני אשקיע 20 ש"ח בקידום הענף. המטרה שלי היא שאם יצטבר כסף זה יחזור לכולם, לא רק למנצחי האירועים
5. OOB - לצערי, ההרגשה שלי היא שבאירוע הזה הם קצת "הרגו" את העסק. יכול להיות שעבור שחקנים ברמה גבוהה יותר זה היה יכול להיות אתגר מצויין, בשביל הקבוצה שלי (שכללה את עופר התותח ודורון שנתן זריקות מדהימות) זה היה יותר מדי ובסיבוב השני כבר יצאה לנו הרוח מהמפרשים מרוב penalty.
6. עוד OOB - כמובן שאם כבר קובעים OOB, אז כולם צריכים לשחק לפיהם, או לפחות להצהיר אם הם לא. בסופו של דבר הנחת היסוד היא שכולנו הגונים מספיק לספור נכון את הזריקות, להוסיף penalty כשצריך וכל היתר וחבל שצריך התעסק בטענות ומענות שקצת מקלקלים ת'אווירה.
7. לאירוע הבא בגבעת בטיח - לדאוג שרפי יבוא ועם בגד ים...
8. כל הכבוד לצבי על ארגון הליגה בשנה הקודמת ועל הפרס המגניב שהכין לאלוף 2008, אבי ערב.
8. אשמח לקבל עוד הצעות לשיפור לקראת האירועים הבאים.

לגבי מה שכתבו פה לפניי:
רפי - לגבי נושא הלוקיישן והתאמתו לאירוע, אל תשכח שחוץ משדה בוקר, בכל מקום שאנחנו משחקים יש תמיד עוד אנשים וחלק מהעניין הוא להזהר מפגיעה בהם (אלא אם הם רוכבים על טרקטורונים...). היה מקרה אחד ספציפי בסל 8 שאכן נוצרה בעיה בגלל הקבוצה שהתיישבה באמצע שלו ולגביו אפשר לשקול ביטול התוצאה של הסיבוב השני אם מרגישים שהדבר פגע קשות בביצועים. מעבר לזה, לדעתי הכל נפתר ברמת שחקן ששומר שלא תהיה פגיעה. אני מאוד אוהב את הלוקיישן הזה, עם הגיוון שלו, האגם המאתגר וגם העובדה שהוא מאוד נגיש (כן, זה גם חשוב)

לכל מי שכתב לגבי הניקוד והפרסים (אבי, אוהד, מיכאל, צבי) - ברגע שאסכם את התוצאות ונראה מה קרה, יהיה יותר קל לקבל החלטה. לדעתי, מאחר וכולנו שיחקנו על אותו מסלול ובאותם תנאים ולפי אותם חוקים (כמעט...) אז הניקוד משקף את יחסי הכוחות באופן יחסי וזה לא משנה אם מישהו עשה יותר ממה שהוא רגיל. אני לא רואה כרגע סיבה לשנות את סיווג האירוע מחלק מהליגה.

סגל - מה עם תמונות?

משה (2008-2009) - תנצב"ה

Peace out,

סמל אישי של המשתמש
gilliron

הודעהעל ידי syndicat » ב' מרץ 09, 2009 9:44 am

תודה חברים על אירוע מהנה ביותר,
החוקים שאנחנו - אני מיכאל ואבי שיחקנו לפיהם הם החוקים של הפדגא שהוסברו לי ולמיכאל ע"י ברוס מארה"ב באריכות,
עם כל הכבוד לצבי על "קביעת חוקים מיוחדים לאירוע" לא היה נחוץ בכלל לטעמי וגם לא ברור לחלוטין, ולכן בגלל שאנחנו בעצם שילמנו רק 10 ש"ח ואנחנו לא מעוניינים להשתתף בזכיית פרסים בליגה - החלטנו לשחק איך שאנחנו יודעים שצריך - באנו בשביל להנות ולא לשחק עם כל מיני חוקים מוזרים ,ובמיוחד שהצהרנו על כווניותינו מלכתחילה ששילמנו רק 10 ש"ח ללא זכות להשתתף בדירוג.
עידו 8)
חבל שאנחנו באים פעם בשנה וגם אז יש טענות...
syndicat

הודעהעל ידי gilliron » ב' מרץ 09, 2009 9:55 am

syndicat כתב:חבל שאנחנו באים פעם בשנה וגם אז יש טענות...

עידו,
קודם כל, אני מקווה שהאירוע הבא אליו תבוא יהיה בעוד פחות משלושה שבועות ולא בעוד שנה...
לא צריך להסתכל על זה כעל "טענות", יש פה דיון חשוב כי זאת שאלה של התיחסות לחוקים של האירוע - גם אם אלוהים בכבודו ובעצמו הגדיר חוקים שונים, ברגע שמנהל האירוע מגדיר חוקים (שנשנענים על ה-PDGA) רצוי שכול שחקני האירוע ישחקו על פיהם, אחרת הבסיס להשוואה בין השחקנים בקבוצות השונות נשמט. גם אני שיחקתי כלא מדורג ובכל זאת נצמדתי לחוקים כי אחרת בעצם מה הטעם?

שיהיה לנו המשך ליגה מוצלח!
גיל. 054.4851153
סמל אישי של המשתמש
gilliron

הודעהעל ידי רפי » ב' מרץ 09, 2009 10:50 am

שלום לכולם.
מיכאל, אהבתי את התגובה שלך. אבל, לא רק דורי יכול לקרוע לכם את הצורה אלא שחקנים ששיחקו בקבוצה המצויינת שלי, וביחוד רנה האדיר ,שאני מקוה שיבוא לפה.יהיה לו פה ביטוי עם הזריקות האדירות שלו. לי הדרוג הכללי ממש לא משנה.כי לצערי לא אוכל להיות שותף קבוע בליגה ולכן, מתוך אובייקטיביות ברורה ,אני חושב ואומר שתוצאות האירוע הקודם צריכות להתבטל ,וצריך להתייחס לאירוע כאילו היה מפגש אימון.זאת בגלל ש: א. כל קבוצה ספרה לפי חוקים אחרים ב. בגלל אנשים שהיו בפארק היו קבוצות [כמונו] שנאלצו לעשות עיקופים בדרך אל הסל. ג. בגלל ריבוי שטחי 'מחוץ לתחום' היה למזל חלק לא מבוטל במשחק. אצלנו למשל, צבר צבי 8 נקודות בזריקה הראשונה באחת התחנות בזריקות שנראו טוב ,לפני שזרק זריקה חמישית שנחתה סוף סוף בדשא.
באירוע הבא לא צפויות בעיות חוקים מיוחדות.
רפי

אירוע 1 גבעת בטיח 06/03/09 - איזה אקשן

הודעהעל ידי Dori » ב' מרץ 09, 2009 11:11 am

חברים יקרים,
נראה לי שאפשר לסכם בקצרה שלכולנו חסרים חוקים (גם למקצוענים ביותר כולל אותי).

לדוגמא: מה עושים אם נוחתים בתוך שיח שלא הוגדר כ- OB?
נראה מי יודע... (אולי בכלל זו שיטה נחמדה ללמד ככה את החוקים עי שאלות ותשובות)
[---][/---]
עידו, תהיה בטוח שאף אחד לא בא בשום טענות.
כמו שלך יש הערות (כדוגמת הפוסטים הראשונים בנושא הזה), ככה גם יש לאנשים אחרים.

זה טוב שמדברים וזה ברור שיהיו חילוקי דעות כי כולם רוצים לנצח - וזה הדלק שיניע אותנו קדימה.
כולנו רוצים את טובת הספורט, אבל אנחנו צריכים לעבוד בשביל להגיע לשם. אנחנו עושים עבודה יפה בנתיים.
[---][/---]
אני רק יכול לומר לכם שאנחנו מתקדמים בצעדי ענק למסלול גולף אמיתי בישראל.
אני מקווה שכולכם תבואו לשחק במיני מסלול שאריאל הולך לבנות באולטימייט פיס (זו תהיה חוויה מיוחדת מאוד)
viewtopic.php?p=40679#p40679

אשמח לראות כמה תגובות שם.
מיכאל, אריאל מאוד ישמח אם תהיה איתו במסלול וביחד כולנו נלמד עוד המון אנשים את המשחק

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי segall » ב' מרץ 09, 2009 11:35 am

גיל,
זה שכולנו שיחקנו באותו מקום ובאותם תנאים (אני לא מסכים איתך כ"כ בזה אבל לא משנה)ואנשים בגלל מצב לא נעים שנוצר מוכנים לוותר על הפרס שלהם ואולי גם על המקום (בלי לדעת אותו בכלל) ורק כדי שלא יהיה ספק ושכולם ירגישו טוב עם עצמם בגלל המקרים שקר אני חושב שזה נכון להעביר את הכסף לאירוע הבא ולא להחשיב את הארוע הזה ולעשות אירוע נוסף באותו מקום בבוא הזמן.

מקווה שתקבל את ההצעה שלי שקיבלה תמיכה של עוד כ4-5 שחקנים.
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הודעהעל ידי syndicat » ב' מרץ 09, 2009 11:50 am

לא התכוונתי "טענות"
התכוונתי כעס מצד שחקנים אחרים על מה בעצם , ששיחקנו לפי הכללים שצריך לשחק ? , שיחקנו כלא מדורגים ובאנו להנות - בדיוק בשביל שלא יהיו לנו בעיות ,
בכל אופן גם עם כל ה- OOB בכל הקבוצה שלי עדיין הגענו לתוצאות מרשימות ואף אחד לא הגיע ל + בטוח 100% !!!
בכל אופן באתי בשביל הכיף ונהנתי -מקווה להשתתף בעוד אירועים מהנים כאלה .
עידו 8)
syndicat

הודעהעל ידי רפי » ב' מרץ 09, 2009 12:19 pm

שלום לכולם.
בעקבות שאלת דורי על הצלחת הנוחתת על שיח ובעקבות האירוע הממשמש ובא אשמח לקבל תשובות ל-3 שאלות הנוגעות כולם לקו הזריקה שאיננה מהטי. 1. צלחת נחתה על שיח או בתוך גומחא באדמה . האם מותר להזיז את מקום הזריקה כמה עשרות סנטימטרים אחורה?
2. הצלחת שזרקת על הרצפה ,ואתה מתכונן לזריקה הבאה. עם מיני דיסק או בלי, מהו קו הזריקה לזריקה הבאה: החלק האחורי של הדיסק[ כמו שאני חושב] או החלק הקדמי של הדיסק[ כמו שראיתי את רנה עושה]? 3. עץ בדיוק לפניך. היית רוצה שהדיסק יהיה מטר ימינה או שמאלה. האם מותר לעשות רגל ציר ענקית הצידה כמו באולטימייט , ולזרוק? [אני חשבתי שאסור אבל רנה אמר שמותר].
נא תשובות בבקשה.
רפי

הודעהעל ידי gilliron » ב' מרץ 09, 2009 12:26 pm

הי רפי,

רק הערה לגבי הנושא של המזל. אני לא מסכים שזה מזל אם הצלחת נופלת איפה שמותר או אסור. הבעיה היא שכנראה רובנו עדיין ברמה שזה נראה כאילו זה מזל...
לגבי ביטול התוצאות - בערב נסכם את התוצאות ונקבל החלטה סופית. אם יש עוד אנשים שלא כתבו את דעתם בנושא, אשמח לשמוע מכם כי אני לא רואה בליגה עניין פרטי שלי וההחלטה תתקבל לפי הדעות שיוצגו כאן.

רפי כתב:שלום לכולם.
מיכאל, אהבתי את התגובה שלך. אבל, לא רק דורי יכול לקרוע לכם את הצורה אלא שחקנים ששיחקו בקבוצה המצויינת שלי, וביחוד רנה האדיר ,שאני מקוה שיבוא לפה.יהיה לו פה ביטוי עם הזריקות האדירות שלו. לי הדרוג הכללי ממש לא משנה.כי לצערי לא אוכל להיות שותף קבוע בליגה ולכן, מתוך אובייקטיביות ברורה ,אני חושב ואומר שתוצאות האירוע הקודם צריכות להתבטל ,וצריך להתייחס לאירוע כאילו היה מפגש אימון.זאת בגלל ש: א. כל קבוצה ספרה לפי חוקים אחרים ב. בגלל אנשים שהיו בפארק היו קבוצות [כמונו] שנאלצו לעשות עיקופים בדרך אל הסל. ג. בגלל ריבוי שטחי 'מחוץ לתחום' היה למזל חלק לא מבוטל במשחק. אצלנו למשל, צבר צבי 8 נקודות בזריקה הראשונה באחת התחנות בזריקות שנראו טוב ,לפני שזרק זריקה חמישית שנחתה סוף סוף בדשא.
באירוע הבא לא צפויות בעיות חוקים מיוחדות.
גיל. 054.4851153
סמל אישי של המשתמש
gilliron

הודעהעל ידי מיכאל אלזנר » ב' מרץ 09, 2009 1:44 pm

שלום לכולם
מצטער שכחתי את רנה - בהחלט מתמודד ראוי.
"לקרוע את הצורה" - לא ביטוי ששגור בלקסיקון שלי
במיוחד בספורט.
מיכאל
מיכאל אלזנר - קפטן דיסקגולף הכח גני יהושע
סמל אישי של המשתמש