דיון על ליגת הגולף 2009

הכל על גולף

מנהל: אחראי DiscGolf

Re: דיון על ליגת הגולף 2009

הודעהעל ידי צבי טף » ד' פברואר 18, 2009 1:01 pm

תחזית ליום שישי:

בחדשות 10 דני רופ אמר שהגשם יכנס למרכז ביום שישי אחרי הצהרים. גיל מוסר שהוא חושב שכנראה אפשר יהיה לשחק.

עידכונים בהמשך, נכון לעכשיו האירוע מתקיים כמתוכנן. (אם האירוע ידחה, הוא יתקיים בשישי הבא)
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי gilliron » ו' פברואר 27, 2009 12:40 am

אוקיי,

כמה עידכונים (עידכנתי גם את הקובץ של התקנון אבל נראה לי חשוב לכתוב גם פה):
לגבי פרסים - מי שזכה באירוע, יקבל את הפרס, גם אם לא הגיע לאירוע הבא.

מחירים - במטרה לפשט את הנושא ולהפוך את הליגה גם למשהו זמין, זול ופשוט הנה הנוסחה שגובשה על ידי מיטב המוחות -
יהיו 3 רמות מחיר:
10 ש"ח - שחקנים שאינם מדורגים בליגה ולא משחקים בשביל פרס אלא בשביל pure fun
20 ש"ח - שחקנים מדורגים בליגה ויכולים לזכות בפרס של האירוע
30 ש"ח - שחקנים מדורגים בליגה שיכולים לזכות בפרס של האירוע וכן לוקחים חלק בתחרות על הפול הכספי שיצטבר ויוענק בסוף השנה

התחלת משחק - בכל אירוע (מלבד האירוע הראשון) ההרשמה והתחלת המשחק יתקיימו בין השעות 08:30-10:00. כלומר, מי שמגיע מתחיל לשחק מסל מספר 1 יחד עם השחקנים שהגיעו באותה שעה. בשעה 10:00 ההרשמה מסתיימת והמארגן מתחיל לשחק עם אחרוני הנרשמים. שימו לב: זה אומר שכל הסלים צריכים להגיע למקום ביום האירוע עד שמונה וחצי או אל המארגנים בימים שלפני האירוע.

לוקיישנים - הסבב יתבסס על 2-3 מקומות קבועים ומוכרים. המטרה היא יצירת היכרות טובה עם הלוקיישן, הבטחת האיכות של הלוקישן, הקלה על מלאכת הארגון, הנגשת האירועים לבסיס רחב של שחקנים. במקביל, ננסה גם "לשבור שגרה" עם אירועים מיוחדים במקומות יותר אקזוטיים

יאללה, תנו בתגובות!
גיל. 054.4851153
סמל אישי של המשתמש
gilliron

הודעהעל ידי oferher » ו' פברואר 27, 2009 1:55 am

מדליק ביותר!!!

אני מקווה שזה ימשוך הרבה אנשים לספורט המגניב שלנו.

מה לגבי השכרת דיסקים? (מחיר השכרה וקנס למקרה שדיסק אבד???)

מאוד מקווה שאוכל להגיע לאירוע הראשון. דרך אגב, אין קישור לקבוצת השחקנים.
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי Dori » ו' פברואר 27, 2009 3:27 am

היי גיל
1. מגניב

2. מחירים טובים ורמות טובות :D

3. נראה לי שחשוב לפרט טיפה יותר את שיטת הדירוג ומה קורה עם אנשים עוברים קטגוריות בין אירוע לאירוע... נגיד שאני עושה 5 אירועים ב- 20 שח ואז אחד ב- 30 מה קורה?

4. האם כולם מדורגים באותה הקטגוריה?

5. רעיון שעות הרישום מעולה - אבל הייתי מזיז את זה קדימה. בשביל שהמגרש יהיה מוכן למשחק ב- 08:30 זה אומר לקום מאוד מוקדם ולארגן הכל. מעולם לא התחלנו משחק ב- 08:30, אז למה עכשיו? הייתי שם את זה בין 09:30 ל- 10:30 (שעה להמתין זה מספיק טוב).

6. לוקיישנים קבועים זה מעולה - יחסוך זמן הקמה וייתן לנו להתמקצע יותר - כמובן שאפשר לשנות מיקום סלים כמו שעושים בחול (אותו הפארק אבל סידור שונה של סלים)

7. הייתי מוסיף גם משחקי זוגות מידי פעם - צריך לראות איך זה מתחבר מבחינת ניקוד לליגה, אבל מה שבטוח זה כיף!!! וזה מה שאנחנו צריכים.

'
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי oferher » ו' פברואר 27, 2009 11:14 am

אני חייב לדעת...

מה זה משחקי זוגות??? נשמע כיף
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי gilliron » ו' פברואר 27, 2009 2:34 pm

Dori כתב:היי גיל
3. נראה לי שחשוב לפרט טיפה יותר את שיטת הדירוג ומה קורה עם אנשים עוברים קטגוריות בין אירוע לאירוע... נגיד שאני עושה 5 אירועים ב- 20 שח ואז אחד ב- 30 מה קורה?

4. האם כולם מדורגים באותה הקטגוריה?
'

זה בדיוק המקום לשמוע עוד קצת דעות: אני מאוד רוצה להמנע ממצב של בלאגן שאנשים כל פעם מחשבים סיכויים ובהתאם משנים את הסכום שהם משלמים. השאלה היא, אם זה ריאלי... בתכל'ס, נראה לי הגיוני שאם מישהו רוצה להצטרף לקטגוריה יקרה יותר, הוא יצטרך להשלים את ההפרש עבור אירועים קודמים בהם השתתף. אם הוא רוצה לרדת לקטגוריה זולה יותר, אז אין החזר.
מבחינת קטגוריות רמה, אני לא בטוח שצריך. מתחילים יכולים לשלם 10 ש"ח ולשחק בלי פרסים, או לשלם ולקחת חלק בתחרות עם כולם. אולי נקבע פרס שנתי ל"רוקי השנה" המתחיל שעשה את פריצת הדרך המשמעותית השנה.

השמיעו קולכם כעת או נצרו לשונכם לעד :)

סמל אישי של המשתמש
gilliron

הודעהעל ידי רפי » ו' פברואר 27, 2009 3:23 pm

דורי,תן הסבר על משחק הזוגות. טניס זוגות פחות מעניין מטניס יחידים. יכול להיות שבדיסקגולף זה אחרת?
לגבי לוקיישנים קבועים נראה לי שזה עוד קצת מוקדם מדי. כדאי ,בשנים הקרובות, להמשיך ולנסות כל פעם לוקיישנים חדשים, עד שיתברר מהם הלוקיישנים האיכותיים ביותר.
רפי

הודעהעל ידי oferher » ו' פברואר 27, 2009 3:26 pm

גיל, כל מה שכתבת נשמע לי מצויין.
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי מאיה הכהן » ו' פברואר 27, 2009 3:28 pm

מסובכים לי החישובים של הדירוג והניקוד..
אני סומכת על ההחלטות שלכם :D
שתהה עונה מבורכת במעט תקלות והרבה אחווה

מאיה
מאיה הכהן

הודעהעל ידי Dori » ו' פברואר 27, 2009 8:44 pm

רפי כתב:דורי,תן הסבר על משחק הזוגות. טניס זוגות פחות מעניין מטניס יחידים. יכול להיות שבדיסקגולף זה אחרת?
לגבי לוקיישנים קבועים נראה לי שזה עוד קצת מוקדם מדי. כדאי ,בשנים הקרובות, להמשיך ולנסות כל פעם לוקיישנים חדשים, עד שיתברר מהם הלוקיישנים האיכותיים ביותר.

נקרא DOUBLES בלועז :)

פורמט פשוט מאוד.
לדוגמא אם אני ואתה משחקים כזוג זה אומר שאנחנו קבוצה שמתחרה נגד קבוצות אחרות ואנחנו מקבלים דירוג סופי מול קבוצות אחרות (כלומר יש לנו דירוג קבוצתי ולא אישי - למרות שאפשר להפוך את זה לאישי תיק תק).

המשחק:
בכל זריקה (מה- T או באמצע המשחק) - כל שחקן בקבוצה זורק צלחת אחת (כרגיל), אבל הזריקה הבאה מתבצעת מהמיקום הטוב יותר, ואז שוב כל שחקן זורק זריקה אחת וכך הלאה.

מבחינת ספירת זריקות - מחשיבים כל זוג זריקות, כזריקה אחת.

זהו.. פשוט מאוד.

מה זה נותן?
1. אפשרות ללמד אנשים - שמשחקים איתם בזוג (או שלשה) הם לומדים ורואים מה שאר הקבוצה עושה והם לוקחים חלק פעיל.. לפעמים אפילו יכול לקרות מצב שבו זריקה שלהם תהיה טובה יותר מזריקות אחרות (ואז כל הקבוצה תמשיך מצלחת שלהם).

2. מאפשר לקחת סיכונים - כלומר שחקן אחד יכול לקחת זריקות משוגעות ותמיד יודע שאם זה לא עבד, יש גיבוי. תחשבו כמה פעמים אנחנו באמת לוקחים סיכונים במשחק? ברור שהרבה פעמים מעדיפים ללכת על בטוח. ככה אפשר ממש להשתפר ולנסות דברים חדשים בלי לפגוע הרבה בדירוג.

יש עוד כל מיני יתרונות שנגלה אותם שנשחק - כמו לקחת אחד לשני את האוכל.... בעצם גם ככה עושים את זה :)
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי oferher » ש' פברואר 28, 2009 12:45 am

חייבים אבל חייבים לעשות את זה, וכמה שיותר מהר!!!

אני התלהבתי.
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי רפי » ש' פברואר 28, 2009 6:06 pm

פיתוח לרעיון משחק הזוגות: לשחק לפי אותם עקרונות, אבל במשחק ליחידים. כלומר: כל פעם אתה זורק 2 זריקות, בוחר את הטובה יותר, וממשיך הלאה. היתרון: הכפלת מספר הזריקות במשחק .[פלוס היתרון של האפשרות להסתכן יותר].
רפי

הודעהעל ידי Dori » ש' פברואר 28, 2009 6:19 pm

מגניב
צריך המון צלחות.....או שאולי זה מאפשר לך לנסות את אותה הזריקה עם שתי צלחות שונות.
מעניין מאוד.

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי oferher » ש' פברואר 28, 2009 7:45 pm

רפי, אחלה רעיון.

האמת שבפעם האחרונה ששיחקתי עם צבי עשינו את זה בחלק מהמשחק. וזה באמת נחמד ומתקן שטויות שאתה עושה...

דורי, לרוב השחקנים יש מספיק צלחות. ובתכלס מי שמשחק בלי דרוג יכול לעשות את זה בלי הרבה בעיות.
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי eran adato » ש' פברואר 28, 2009 11:47 pm

גיל -
רעיון הלוקיישנים הקבועים לא נועם לי, נותן לי הרגשה של "משעמם".
גבעת בטיח לדוגמא, זה אחד הלוקיישנים שאין בהם הרבה זריקות מעניינות מדי לדעתי, אין הרבה משחקים וחישובים, רוב הזריקות מתבססות בעיקר על מרחק ורמת דיוק סבירה. לחזור על הלוקיישן הזה מספר פעמים הופך בעיני את המשחק לחסר הפתעות, ומוריד מהעיניין שלו, שהרי כל המשיכה בדיסק גולף זה השליטה בצלחת והזריקות המטורפות - לגלות כמה שליטה יש לך על הצלחת והאם אתה יכול לגרום לה להגיע בדיוק לאן שאתה רוצה, גם אם זה אומר שהיא צריכה לעבור בחורים ממש קטנים אחרי שעשתה תנועה מעגלית באוויר..

בנוגע למחירים -
המחירים מעולים, ובהחלט יהיה קל יותר להביא אנשים חדשים כאשר ההשקעה הכספית כזאת נמוכה.
עם זאת, נוצרת בעיה מבחינת הפרס, כאשר התחרות על המקום הראשון גם בכל אירוע, וגם על הפרס השנתי, הופכת להיות קשה למדי כאשר כל שחקן צריך להתחרות בעליתות של הליגה, זה משאיר סיכויים קלושים מאוד לאנשים לזכות בפרס, מה שמוריד את הדחף והתחרותיות מהמשחק. לצערי אבל אני לא מוצא שום פיתרון פשוט לבעיה הזאת..

משחקי זוגות / הרעיון המאוד מגניב של רפי -
שנייהם נשמעים מגניבים, וצריך לנסות את זה, זה בהחלט יעזור להתקדם במשחק.

נ.ב.
כל הכבוד על כל השינויים ועל הרמת הליגה בצורה החדשה.
שינויים מבורכים בהחלט!
eran adato

הקודםהבא

חזור אל דיסקגולף - שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים