חוקי דיסקגולף

הכל על גולף

מנהל: אחראי DiscGolf

האם אנחנו מאמצים מעתה ואילך את חוקי PDGA במלואם?

הסקר נגמר בתאריך ה' יולי 10, 2008 1:21 am

כן
3
75%
לא
1
25%

סך הכל הצבעות : 4

חוקי דיסקגולף

הודעהעל ידי צבי טף » ג' יוני 10, 2008 1:21 am

שחקנים יקרים,

אנחנו צריכים לדעת מהם החוקים של המשחק.

לצורך כך אפשר לראות את החוקים של PDGA וגם להוריד אותם:
http://www.pdga.com/documents/2007/PDGA2007rulebook.pdf

בעניין זה אני מביא לתשומת לבכם כי לארוע הדיסקגולף הראשון, בחדרה, היה קובץ חוקים מקוצר שנקבע לארוע - השאלה האם אנחנו נתקדם כעת לאמץ את כל החוקים של PDGA או נישאר בינתיים עם קובץ כלהו מצומצם ומתומצת?

בעניין מה עושים אם הדיסק נופל לתוך שיח,למשל,
<p dir=ltr>
RULE 803.04

E. If a large solid obstacle prevents a player from taking a legal stance within 30 centimeters directly behind the marker disc, the player shall take his or her stance immediately behind that obstacle on the line of play. The player must comply with all the provisions of 803.04 A other than being within 30 centimeters directly behind the marker disc

AND RULE 803.06:

A. A player may declare his or her lie to be an unplayable lie. The player is the sole judge as to whether the lie is unplayable. The unplayable lie may be relocated to a new lie that is: (1) No closer to the hole, on the line of play and within fi ve meters of the unplayable lie; or (2) The previous
lie as evidenced by the marker disc or, if the marker disc has been moved, from an approximate lie as agreed to by the
majority of the group or an offi cial. The original throw plus one penalty throw are counted in the player’s score.
</p>

לגבי האם זריקה מהמקום או עם תנופה ב-lie, לא מצאתי כלום בחוקים, אבל נכתב בזמנו בחוקים הישראלים שלא לוקחים תנופה, בהליכה או בריצה, לפני הזריקה -לפי זה לא ניתן לקחת למשל צעד, ולזרוק ישר אחרי (כביכול) שהרגל דורכת על הנקודה לפני המיני...נראה לי הגיוני, כי אחרת מה ההבדל מזריקה מ-tee?
נערך לאחרונה על ידי צבי טף בתאריך א' יוני 15, 2008 12:20 am, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

אני בעד

הודעהעל ידי Dori » ג' יוני 10, 2008 11:25 am

היי צבי,
אני בעד להתקדם קדימה לגבי החוקים.
אנחנו צריכים לדאוג לתרגום או לפחות לעשות פגישה של המובילים כדי לדבר על התקנון.
בנוסף, קשה לי לראות איך עושים את הקפיצה הזו בפעם אחת. יכול להיות שכל פעם צריך להוסיף עוד כמה חוקים ואולי לייצר חוקים פשוטים יותר למתחילים.

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

Re: ליגת דיסקגולף 2009 - אירוע 1 גבעת בטיח 06/03/09

הודעהעל ידי gilliron » ד' מרץ 11, 2009 5:37 pm

הי רפי,

הנה התשובות לשאלות שלך מתוך החוקים של ה-PDGA

א. אם צלחת נוחתת מעל שטח המשחק, המרקר (המיני או סימון אחר לנקודת הזריקה הבאה) יוצב מתחת לה, על שטח המשחק. אם השטח מתחת לצלחת הוגדר כ"מחוץ לתחום", אזי היא תחשב גם כ"מחוץ לתחום" ולשחקן תתווסף זריקת עונשין אחת. מנהל האירוע יכול להגדיר צלחות שנמצאות בגובה של 2 מטרים ויותר מעל שטח המשחק כ"מחוץ לתחום" גם אם הן נמצאות מעל שטח המשחק.
ב. קצת לא ברור הניסוח אבל כנראה שאפשר כך או כך... ההגדרה היא שהמרקר יונח בין הצלחת שנזרקה לסל. כלומר, אחרי הצלחת. השחקן יכול לבחור להשתמש בצלחת כמרקר אך מבלי להזיז אותה. אם מישהו יקרא את סעיף 803.3 ויבין אחרת - שיגיד.
ג. קרא את פרק 803.5 ותגיד לי מה הבנת... אני לא מצליח להבין מה הם רוצים. נדמה לי שהמשמעות היא שאסור לזוז כדי לארגן זריקה נוחה יותר.

רפי כתב:שלום לכולם.
בעקבות שאלת דורי על הצלחת הנוחתת על שיח ובעקבות האירוע הממשמש ובא אשמח לקבל תשובות ל-3 שאלות הנוגעות כולם לקו הזריקה שאיננה מהטי. 1. צלחת נחתה על שיח או בתוך גומחא באדמה . האם מותר להזיז את מקום הזריקה כמה עשרות סנטימטרים אחורה?
2. הצלחת שזרקת על הרצפה ,ואתה מתכונן לזריקה הבאה. עם מיני דיסק או בלי, מהו קו הזריקה לזריקה הבאה: החלק האחורי של הדיסק[ כמו שאני חושב] או החלק הקדמי של הדיסק[ כמו שראיתי את רנה עושה]? 3. עץ בדיוק לפניך. היית רוצה שהדיסק יהיה מטר ימינה או שמאלה. האם מותר לעשות רגל ציר ענקית הצידה כמו באולטימייט , ולזרוק? [אני חשבתי שאסור אבל רנה אמר שמותר].
נא תשובות בבקשה.
גיל. 054.4851153
סמל אישי של המשתמש
gilliron

Re: חוקי דיסקגולף

הודעהעל ידי רפי » ד' מרץ 11, 2009 7:18 pm

שלוש שאלות הנוגעות לזריקה שאיננה מהטי:
1. הצלחת בתוך שיח קוצני. או שקע באדמה שאי אפשר להכניס שם רגל. האם מותר לעמוד מאחורי השיח או השקע ולזרוק?
נראה לי שגם אם החוקים יגידו אחרת ההגיון שלי אומר שזה מה שצריך לעשות.
2.הצלחת שזרקת על הרצפה. האם הקו לזריקה הבאה הוא החלק האחורי של הצלחת או החלק הקדמי?
3.לפניך עץ. האם מותר לעשות רגל ציר ענקית הצידה כמו באולטימייט וכך להתגבר על הבעיה?
רפי

הודעהעל ידי רפי » ד' מרץ 11, 2009 7:42 pm

תודה גיל.
ניסיתי להיכנס לחוקה אבל התקשיתי בהבנה.
אותי מטריד בעיקר הנושא של: מה שחקן אמור לעשות אם הצלחת על שיח, בתוך שקע שאי אפשר להכניס שם רגל, או בכלל הצלחת שלו תקועה במדרון ,ועמידה אפשרית איכשהו רק ברדיוס מטר או שניים משם ? באתר ההרפתקני שפה כל אחד מ-3 הדברים האלו עלול לקרות.
דעתי האישית היא שצריך להחליט ששחקן צריך לנסות ולעמוד היכן שהוא אמור לעמוד. אם הדבר בלתי אפשרי הוא יכול לעשות לעצמו הנחה קטנה שהיא תמיד אחורה ואף פעם לא קדימה.
רפי

הודעהעל ידי צבי טף » ד' מרץ 11, 2009 8:15 pm

הייתי ממליץ להסתכל קודם כל בכללי PDGA - כי גיל אמר בתקנון שנשחק לפי כללים אלה.

אם הכללים מאפשרים לך הקלות בארוע שלך אז יופי לך, אם גיל מסכים את למה לא.

אם הכללים אומרים במפורש שאם אתה לא מסוגל לזרוק מאיפה שהדיסק נוחת אז יש לך נקודת עונשין אז ככה זה...
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי רפי » ד' מרץ 11, 2009 8:48 pm

ניסיתי להסתכל שם וויתרתי...
אני מעדיף שכמנהל האירוע תהיה לי האפשרות להתאים את החוק במקרה הזה לתנאים הקיימים פה.יש לי הרגשה שרוב האתרים בעולם הם לכיוון גבעת בטיח משודרגת , וכך גם החוקים..לא הייתי רוצה שמישהו ינסה לעמוד במקום ממנו הוא עלול ליפול וינסה בכל זאת לזרוק כיוון שהוא לא רוצה לקבל פנלטי. שיחקתי פה המון : לבד ועם הבן שלי .מה שאני מציע עובד. לדעתי צריך ואפשר לסמוך על השחקנים שלא יעשו לעצמם הנחות אלא במקרים חריגים.
רפי

הודעהעל ידי Dori » ה' מרץ 12, 2009 2:29 am

היי רפי,
שאלתי חלק מהשאלות האלה שהייתי בחול,

1. על זה אני לא בטוח - אני אנסה לברר לך תיק תק... לפי זכרוני מותר לזוז אחורה בלי עונש
2. קו קידמי
3. מותר לך לעשות רגל ציר בהחלט - כל עוד אתה לא מתקרב לכיוון הסל. אתה צריך לדמיין קו ישר בין ה- LAY לבין הסל, מהקו הזה לייצר קו אנכי (בנקודה של ה- LAY), ואת הקו הזה אסור לך לחצות. אתה יכול לנוע עם רגל ציר עליו.

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי רפי » ה' מרץ 12, 2009 8:05 am

יפה. כבר התקדמנו. צריך עוד תשובה לשאלה הראשונה [לפני שהאירוע פה מתחיל] ואנו מסודרים.
רפי

הודעהעל ידי segall » ג' מאי 05, 2009 6:23 pm

מישהו שמוכן לתרגם את החוקים של הPDGA כדי שיהיה לנו אותם בעברית?

תודה!!
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הודעהעל ידי gilliron » ג' מאי 05, 2009 9:10 pm

אני מוכן (וגם דיברנו על זה). זה יקח זמן אבל בסוף זה יקרה... סבלנות היא מילת המפתח :)

סמל אישי של המשתמש
gilliron

Re: חוקי דיסקגולף וענפים נוספים

הודעהעל ידי Dori » ד' מאי 06, 2009 2:21 am

מסתבר שכולם רצים על תרגום חוקים....
פריסטייל עשו מזמן
MTA גם
DDC בפעולה מתקדמת
ULTIMATE גם
ורק גולף זוחל, למרות שמשהו נעשה בתקנון של 2006

אולי שווה לייצר גירסה קצרה של החוקים מהר ולעבוד במקביל על הגירסה המלאה.

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי oferher » ד' מאי 06, 2009 9:12 am

אפשר שכל אחד יתנדב לתרגם פרק אחד.
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי Dori » ד' מאי 06, 2009 9:51 am

עופר אני מת עליך
:)

החזרת אותי כמה שנים אחורה שדנו באיך לתרגם חוקים של דדס או אולטימייט או פריסטייל.
ואז הגענו למסקנה שאם כל אחד יתרגם פרק יווצר לנו מרק של סגנונות, מינוחים ופירושים.

צריך מישהו אחד שאחראי על התרגום ומילון מונחים אחיד לאורך כל הדרך.

אולי אם מישהו יעשה מעבר מהיר על הכל וירשום מילון מונחים, אז אפשר לבקש מכמה אנשים לתרגם כאשר הם משתמשים במילון הזה.

כמה עמודים זה?
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי צבי טף » ד' מאי 06, 2009 9:55 am

יש הרבה דפים בכללי ה-PDGA....הרבה.

לגבי השאלה שמטרידה את כולם כנראה ועלתה לאחרונה ולא נענתה:

מה עושים כאשר הדיסק נופל לשיח ואי אפשר לזרוק משם?

אז כבר ציטטתי את הכלל באשכול זה וכעת אתרגם אותו בעברית חופשית:

אפשר לשים כף רגל עד 30 סמ' בלבד מאחורי המרקר.

אם הזורקת חושבת שהיא לא מסוגלת לזרוק משם, אז יש לה שתי אופציות בלבד:

לזוז עד 5 מטר ימינה או שמאלה בקו עם מקום הזריקה (זאת אומרת לא להתקרב או להתרחק מהסל!)
או לזרוק שוב מנקודת הזריקה הקודמת.

בשתי האפשרויות יש נקודת עונשין.

בקיצור: אם אינכם יכולים לזרוק מאיפה שהדיסק נופל, יש לכם נקודת עונשין, והרעיון של ללכת אחורה כמה צעדים כדי לעבור מכשול אין לו ביסוס בכללי PDGA.
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הבא

חזור אל דיסקגולף - שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים