דיון על ליגת הגולף 2008

הכל על גולף

מנהל: אחראי DiscGolf

טוב

הודעהעל ידי Krissbee » ה' מרץ 13, 2008 12:10 pm

קודם כל אני מברך את רן וצבי על המסירות והאחריות. אני מאד שמח לראות שהם רוצים לנהל את הליגה. בשנה שעברה שילמנו סכומים יחסית קטנים בשביל ניהול די ארעי (אם כי מאד איכותי!), ואפשר לצפות לעלייה בעלויות ככל שנרצה "להתמסד" (ביטוח וכיו"ב). עניין הקטגוריות הוא גם רעיון טוב, ויכול לעבוד במתכונתו הנוכחית. צריך שיהיה תמריץ אמיתי ובר השגה להרשם לקטגוריה גבוהה יותר, ואיזון טוב בין העלות לתמורה.

פרסים
מתחילים - הפרס יהיה מיני דיסק למקום הראשון.
מתקדמים - מקום ראשון יזכה בדיסק של דיסקגולף. אם יהיו עד 10 אנשים בקטגוריה זו אז המנצח יקבל דיסק מסוג פלסטיק פשוט יותר, כמו סוג D של דיסקראפט, אם יהיו עד 15 שחקנים אז משהו יותר איכותי כמו סוג Z או X, ואם יהיו מעל 15 איש אז משהו מאיכות גבוהה ביותר כמו ESP.
מקצוענים - יקבלו פרסים רק סוף השנה. פרס ראשון יקבל 55% מהפרס למקצוענים, שני יקבל 30% ושלישי 15%.

תמריצים:

אפשר להבין למה כדאי לשדרג ממתחילים למתקדמים, למרות שלדעתי צריך להיות במתקדמים גם פרס למקום שני (אפילו משהו קטן כמו מיני).
לגבי "מקצוענים":
כל שחקן יכול לבחור את הקטגוריה שלו בכל משחק. הקטגוריה הסופית (לדירוג השנתי) תקבע ע"פ הקטגוריה השולטת של כל שחקן ושחקן, לדוגמא: אם יש 8 אירועים ומתוכם עשית 5 במקצוענים אז אתה שייך לשם. אם עשית 4 אירועים במקצוענים ו- 4 אירועים במתקדמים תהיה שייך למתקדמים. ככה כל אחד יכול לבחור מה שטוב לו ולעבור במהלך השנה אם הוא רוצה
.
אם ככה, אני אשחק 3 משחקים בקטגוריית "מתקדמים", בשביל הסיכוי לזכות בפרס בכל תחרות, ואת שאר הליגה אני אעשה בקטגוריית "מקצוענים" בשביל הסיכוי לזכות בפרסים השנתיים.... אם עוד כמה יעשו כמוני, לא ישארו לנו מספיק שחקנים בקטגוריית "מקצוענים" בחצי הראשון של הליגה... אם אינני טועה. יכול להיות שזה לא נורא, ואם זה יקרה אז נפתח קטגוריית מקצוענים רק בחצי השני של הליגה.
גם ככה חשבתי להרשם ל"מתקדמים" ואז לפי הדירוג להחליט באמצע אם אני רוצה להחליף קטגוריה.

אני הייתי רוצה גם שיהיה תמריץ נוסף להגיע לרוב האירועים, כמו למשל הגרלת תיק גולף בין כל המשתתפים שיגיעו לרוב האירועים.

שאלה להבהרה - ע"מ להיות זכאי לפרסים השנתיים בקטגורית "מקצוענים", הכלל הוא שצריך להשתתף ברוב המשחקים בליגה בקטגוריה זו, גם אם הגעתי רק ל-5 אירועים סה"כ?
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

שאלה מעולה

הודעהעל ידי Dori » ה' מרץ 13, 2008 1:08 pm

יוני כתב:
אם ככה, אני אשחק 3 משחקים בקטגוריית "מתקדמים", בשביל הסיכוי לזכות בפרס בכל תחרות, ואת שאר הליגה אני אעשה בקטגוריית "מקצוענים" בשביל הסיכוי לזכות בפרסים השנתיים.... אם עוד כמה יעשו כמוני, לא ישארו לנו מספיק שחקנים בקטגוריית "מקצוענים" בחצי הראשון של הליגה... אם אינני טועה. יכול להיות שזה לא נורא, ואם זה יקרה אז נפתח קטגוריית מקצוענים רק בחצי השני של הליגה.
גם ככה חשבתי להרשם ל"מתקדמים" ואז לפי הדירוג להחליט באמצע אם אני רוצה להחליף קטגוריה.

אח שלו, שאלה מעולה!!!
אתמול חשבתי בידיוק על אותו הדבר.
אני אנסה להסביר בקצרה מדוע זה קורה ואיך פותרים את זה.

במידה והפרסים מכל הקטגוריות היו מחולקים בסוף השנה אני מאמין שהאסטרטגיה שלך כבר הייתה שונה. מכיוון שבקט' מתקדמים ומתחילים אפשר להרוויח משהו בכל אירוע נוצר מצב לא מאוזן בין הקטגוריות.

איך פותרים:
1. להחליט שכל הפרסים מחולקים בסוף שנה או בכל אירוע לכל הקטגוריות
2. לסמוך על אנשים שיבחרו בקט' שבאמת מתאימה להם ולא ינצלו את חוקי המע' כדי לקחת פרסים קלים על חשבון שחקנים בקט' נמוכה יותר

כל המטרה של הקט' היא ליצור מסגרת מתאימה תחרותית לכל שחקן עפ הרמה שלו, וכמובן שהשאיפה היא שכולם ירצו לעלות.

שאלה להבהרה - ע"מ להיות זכאי לפרסים השנתיים בקטגורית "מקצוענים", הכלל הוא שצריך להשתתף ברוב המשחקים בליגה בקטגוריה זו, גם אם הגעתי רק ל-5 אירועים סה"כ?

ההמלצה שלי היא שכולם זכאים כל עוד יש להם דירוג (אפילו אם הם באים לאירוע אחד שפתאום יש בו 100 איש, הרי כל שחקן שווה נקודה). הדירוג יקבע כמו שנה שעברה, וככל שאנשים יבואו ליותר אירועים ככה הם יקבלו יותר נקודות.
בנוסף, אני ממליץ שיאפשרו לאנשים לא להגיע ל- 20% מהאירועים (נראה לי 2 במקרה שלנו) מבלי שזה יפגע להם בדירוג (כמובן שאם יש שני אנשים עם אותו הדירוג אז מספר האירועים יהיה שובר שיוויון... הכל כתוב בחוקי הדירוג שפרסמתי לפני שנה).

אני הייתי רוצה גם שיהיה תמריץ נוסף להגיע לרוב האירועים, כמו למשל הגרלת תיק גולף בין כל המשתתפים שיגיעו לרוב האירועים

רעיון מעולה!!!
צריך לתקצב את זה בליגה וכלל שיהיו לנו יותר אנשים ויותר כסף ככה נוכל לעשות דברים כאלה. אולי אפילו הגרלת סל אישי!!!
הכל יפול ויקום על גודל הליגה ועל העבודה המשותפת של כולנו כדי להביא עוד ועוד אנשים ולעזור בניהול.

אגב מילה קטנה נוספת - תעזרו למנהלי הליגה לעזור לכם!!! יכול להיות שיהיו החלטות שלא יתאימו לכם ב- 100%... צריך להתחיל לנוע ולתקן מה שאפשר עם הזמן. תראו כבר איזה שיפור מדהים יש משנה שעברה - מנהלת ליגה, קטגוריות, מנהלי אירועים, תכנון שנתי, ביטוח וכו'

גם את הפירמידות של פרעה לא בנו בשנה :)

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Krissbee » ה' מרץ 13, 2008 6:57 pm

כל המטרה של הקט' היא ליצור מסגרת מתאימה תחרותית לכל שחקן עפ הרמה שלו, וכמובן שהשאיפה היא שכולם ירצו לעלות.

ע"מ להגיע למצב הזה צריך להיות איזון טוב בין העלות לתמורה.
אם אתה מסתכל על חלוקה קטגורית במקומות אחרים (איך זה עובד ב-PDGA?), כל עוד הרמה שלך מתחת לממוצע בקטגוריה - עדיף לך להיות בקטגוריה נמוכה יותר. ברגע שהרמה שלך היא מעל השאר בקטגוריה שלך - צריך שיהיה תמריץ אמיתי לשדרג. לפי חלוקת הפרסים כפי שתוארה כאן, לדעתי אנחנו עדיין לא שם.
טוב, אין לנו ספונסרים (עדיין) אז התמורה צריכה להתבטא בפרסים.

איך פותרים:
1. להחליט שכל הפרסים מחולקים בסוף שנה או בכל אירוע לכל הקטגוריות

לדעתי זה צריך להיות גם וגם. לכל קטגוריה יהיה פרס למקום הראשון בכל אירוע (אשר יהיה בר השגה כי לא יהיו הרבה אנשים בכל קטגוריה), וגם פרסים שנתיים ל"מתקדמים", ופרסים שנתיים יותר שווים ל"מקצוענים".
בנוסף להגריל פרס אחד בין כל חברי הליגה, ע"מ לעודד השתתפות בכמה שיותר משחקים (עוד רעיון - ככל שמשתתפים ביותר אירועים, הסיכוי לזכות בפרס עולה!).
אני לא אפרט איזה מקומות יקבלו פרס בכל קטגוריה, או מה צריכה להיות העלות של הפרסים, יש פה שיקולי תקציב אשר גם ישתנו במהלך הליגה עפ"י השתתפות, אבל הנקודה היא לשמור על מידתיות בין העלות של שדרוג קטגוריה לבין התמורה.

ולזכור שהתמורה גם נגזרת מהסיכוי להגיע למקום ריאלי - דהיינו כמה אנשים בכל קטגוריה - אם ב"מקצוענים" יהיו רק 5 שחקנים , ויש פרס למקומות 1+2 באירוע, אני צריך רק לגבור על 3 אנשים בקטגוריה שלי ע"מ לזכות...
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

טיפה פרופורציה

הודעהעל ידי Dori » ה' מרץ 13, 2008 7:52 pm

אני רוצה לענות בתור מישהו שניהל את הליגה הקודמת אבל כמובן שההחלטות של השנה הן של מנהלי הליגה של 2008:

למען שהליגה הזו תרוץ כמו שצריך ומירב המאמצים יושקעו בכיוונים הנכונים צריכים להשאיר דברים בצורה פשוטה ככל האפשר, ככל שנסבך את זה יותר ככה יהיו יותר בעיות.
יש כאן הרבה הצעות טובות אבל אי אפשר ליישם את כולן עכשיו.

צבי ורן עושים המון בשביל להתחיל להריץ את העניינים ואנחנו צריכים לזרום איתם.
מי שינהל את הליגה שנה הבאה יוכל לקחת מה שהם עשו ולשפר.
כל שנה אפשר לשפר בעוד כמה דברים.

לדוגמא, אם שנה שעברה היו בעיות עם שיטת הדירוג, השנה אנחנו כבר מכירים אותה טוב יותר ויוכלים לפנות אנרגיות לדברים אחרים.

צריך לרוץ עם מה שיש (והיש הזה הוא לא ברירת מחדל אלא התקדמות רבה לעומת שנה שעברה) ואם נראה במהלך השנה שאפשר להכניס עוד דברים אני בטוח שצבי ורן יעשו את זה.

מאוד קל לנו לתת עצות כאשר אנחנו לא רואים את כל מה שהמנהלים עוברים וצריכים לעשות.
לדוגמא הרעיון של פרסים גם בסוף אירוע וגם בסוף הליגה:

הרעיון יפה (ואמנם כך היה שנה שעברה), אבל הוא קשה מאוד ליישום בשטח אם מדובר על פרסים כספיים. אני לא רואה איך מישהו יכול לעשות את כל החישובים (עם כל האחוזים וכו') של הפרסים עד לסיום האירוע... אלא אם כן זה על חשבון זמן המשחק שלו. צבי ורן הם שחקנים משלנו והם חייבים להיות חלק בלתי נפרד מהתחרות.

אז יבוא מישהו ויגיד, OK, אז בואו נעשה את זה אחרי התחרות ואת הפרס ניתן בתחרות הבאה... זה מוסיף עוד התעסקות ועוד לוגיסטיקות.

מעבר לכל ההתעסקות עצמה, צריך למצוא מנגנון נורמלי שבו הפרסים יהיו מספיק גדולים ביחס להשקעה. גם במצב שנותנים פרס אחד הפרסים לא גבוהים... מה יקרה אם נתן פרס בכל אירוע וגם פרס סופי? נראה לי שנתחיל לקבל שקל או אפילו חצי שקל :)

צבי, אם יש 20 שחקנים באירוע שמחולקים כך:
8 מקצוענים
10 מתקדמים
2 מתחילים

איך יחולק תקציב האירוע?
כמה ישאר פרס כספי?

כנל לגבי הגרלת פרס שנתי לחברי הליגה,
אחלה רעיון אבל צריך לנהל את זה מרמת השגת הפרס הזה (על חשבון התקציב הכללי).
ניהול סטטיסטי של הגעה לאירוע של כל שחקן ושחקן (מה קורה אם מישהו הולך באמצע?)
וכו'

בקיצור הרבה רעיונות טובים ובזמן שאני כותב פתאום קפץ לי רעיון....
אולי כל מי שמציע רעיון יקח גם אחריות לבצע אותו???

יוני - אולי תנסה להשיג פרס ולבנות את המגנון שאתה מציע??

אני בטוח שאם יהיה לנו בסיס איתן שיעבוד נוכל להוסיף עוד שכבות ועוד רעיונות ולנצל את היכולות של הקהילה ואז השמיים הם הגבול. 8)
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי רנק » ה' מרץ 13, 2008 9:04 pm

אין לי הרבה מה להוסיף, כיוון שדורי לקח לי את המילים מהפה.

כמובן שהיינו שמחים לתת פרסים בלי סוף, גם למקום אחרון!
הבעיה היא שזה לא ממש ראלי.
הייתי שמח להגריל גם תיקים וצלחות בין כולם, אבל מאיפה הכסף לזה יבוא.
יש פה כמה בעיות, כולם רוצים יותר תגמולים על השתתפות אבל באותה נשימה מתלוננים על התשלום הגבוה.
תאמינו או לא הכסף לא הולך לכיס של אף אחד. הוא כולו מכוון לארוע והליגה.

עידו - כיוון שאנשים ביקשו פרסים בכול אירוע קיימת קטגוריית מתקדמים, אשר מקום ראשון בה מקבל צלחת בסיום הארוע. הסיבה היא שהפרס הוא צלחת, כי לדעתי זה יותר מכובד ,כיף וספורטיבי לקבל צלחת מאשר לקבל 70-90 שח

יוני - עם תתחרה 3 תחרויות כמתקדם ו3 כמקצועי, ואני אתחרה 5 כמקצועי, יהיה לי יותר סיכוי לקבל דרוג גבוהה משלך. לכן עם אתה רוצה להתחרות בקט' מקצועי, אני מציע לך לנסות לשחק בקט' הזה כמה שיותר ארועים
רנק

הודעהעל ידי syndicat » ה' מרץ 13, 2008 11:00 pm

לרנה
אני לא מעוניין בצלחת כפרס יש לי מספיק צלחות, לקטגוריית המתחילים אומנם זה נשמע יותר מתאים. אולי אם לקטגוריית המתקדמים לא יהיה דירוג שנתי, אך יהיה פרס כספי בסוף כל אירוע על סמך מספר השחקנים ,נשמע לי יותר הגיוני .
עידו 8)
syndicat

הודעהעל ידי Krissbee » ה' מרץ 13, 2008 11:09 pm

אז נקודה שאני עושה בקט' "מקצוענים" שווה יותר? :?
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

כן שווה יותר

הודעהעל ידי צבי טף » ו' מרץ 14, 2008 12:32 am

אתה גם משלם על הנקודה יותר

השקפתי הממש אישית ולא יותר מזה היא שאם אתה מקצוען אז אתה "רציני" וזה אומר שאתה מוכן גם לשלם יותר לשחק וגם מצפה להגיע להישגים גבוהים וזה מתבטא בכל דבר, כולל גם עניין הפרס.
אבל כרגע גם מיכאל הגדול יכול להחליט לשחק במתקדמים, לפי התקנון - רק שנראה לי שהוא לא יראה את זה כמתאים. לכן אם אתה שחקן טוב יש לך דוקא סיכוי טוב לזכות במתקדמים (כי מיכאל לא שם). איזה סיכוי יש לך לזכות פרס ראשון מול הענקים במקצוענים???
אני לא מנסה לשכנע אף אחד לכל לקטגוריה כלשהיא - אני רק מציע שאם אתה חושב שאתה מעל רמה מסוימת תרצה לשחק בקטגוריה מתאימה לרמה שלך ועניין הפרסים זה באמת פחות חשוב זה רק הדודבן (טוב, אני רק חולם שפרס I מקצוענים יספיק להטיס מישהו לאליפות בינלאומית כדי לקדם את הספורט)

:idea: רגע, כולם, בואו נזכור בשביל מה אנחנו באים בכלל לשחק
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

אני ממש נהנה

הודעהעל ידי Dori » ו' מרץ 14, 2008 2:24 am

איזה כיף שיש שיחה ערה על הנושא.
כבר אנחנו מתקדמים בצעדי ענק!!!

אני אתחיל עם עידו - רנק = רן קליין ולא רנה.... :)

לגבי הדירוג:
אם עושים כמו שנה שעברה (ושוב אני ממליץ לכולם לקרוא ולהבין את זה, כי מהדברים כאן זה לא נראה שכולם שולטים בזה), נקודה במקצוענים לא שווה יותר מכל נקודה אחרת באף קטגוריה אחרת.

כפי שאמרתי גם קודם, הבעיה היחידה היא נושא תזמון חלוקת הפרסים.
אני לרגע מוציא את קט' המתחילים מהשיחה (אתם מספיק חכמים להבין למה).

ואני עושה חיים קלים להמשך הכתיבה:
קטגוריית מקצוענים = A
קטגוריית מתקדמים = B
פרס נקודתי = פרס שמחולק בסיום כל אירוע
פרס מצטבר = פרס שמחולק בסוף השנה עפ דירוג שנתי

1. רמה של שחקן נמדדת לאורך זמן. מי שבאמת טוב צריך להראות יציבות ולא הצלחות חד פעמיות. אני מקווה שכולם מסכימים על זה אחרת אין בכלל דיון.

2. אם גם ב- A וגם ב- B הפרס היה מצטבר, לא הייתה שום בעיה של בחירת קטגוריה. אם מיכאל היה מחליט לשחק ב- B, סביר להניח שהוא היה מסיים במקום הראשון אבל היה גוזר פרס קטן יותר מאשר הפרס הראשון ב- A. אין שום בעיה עם זה וזה חוקי לחלוטין... אני מניח שכולם רוצים למקסם את הפרסים שלהם ולכן ינסו ללכת לקט' בה הם יכולים לזכות בפרס הגדול ביותר בסיכוי סביר.

3. עוד עובדה יבשה - פרס מצטבר גדול הרבה יותר מפרס נקודתי, מהסיבה הפשוטה שהוא נצבר כל אירוע. ועוד משהו, פרס גדול צריך ללכת באמת לשחקנים ברמה הטובה ביותר (ראה סעיף 1 להגדרה של מה זה אומר רמה טובה)

4. הבעיה מתחילה כאשר ב- B אפשר לקחת פרס נקודתי קטן ועדיין לקבל נקודות דירוג עבור הפרס המצטבר הגדול של A. ברור שלכל שחקן שאמור להיות ב- A, שווה לשחק כמה משחקים שהוא יכול ב- B, לקחת את הפרס הנקודתי, ועדיין להתחרות על הפרס הגדול.

בשביל לפתור את זה (וצריך לפתור את זה), אפשר לעשות גם את הפרס ב- B מצטבר, או את הפרס ב- A נקודתי (דבר שיפגע המון בגודל שלו ובמשמעות שלו. לעשות גם פרס מצטבר וגם נקודתי בכל קטגוריה זה הכי טוב כמובן ויכול להיות משהו שיקרה בעתיד אם יהיו מספיק שחקנים ומספיק כסף בתוך כל הליגה.... אולי מישהו יתחיל לחשוב על ספונסר???)

בלי שום קשר, אני עדיין מנסה להבין את הטענה של עידו לגבי פרס נקודתי... אם מישהו משחק ברמה גבוהה, סביר להניח שהוא ישחק ברמה גבוהה בכל תחרות ותחרות (עם סטיות קטנות לכאן או לשם).... למה שמישהו כזה ירצה לקבל פרס נקודתי אם הוא יכול ללכת על כל הקופה?

הסיבה היחידה שאני יכול לראות שזה נדרש היא אם יש אנשים שמגיעים פעם במליון שנה לאירוע ואז באמת הדירוג שלהם יהיה נמוך ולא יהיה להם סיכוי לזכות בפרס המצטבר, אז הם יענו רק משלמים (לניהול האיכותי של צבי ורן, ובצדק!!!) אבל לא יכולים לקבל פרס (שזה טיפה פוגע בהנאה שלהם וזה חבל).

אבל אני אשאל את עצמי שאלה חשובה - כמה שחקנים כאלה יש שמסוגלים להיות ב- TOP 5 ולא ירצו להיות חלק מהליגה?

ואז אני אמשיך את הדיון עם עצמי ואגיד... יש לנו זמן ל- 10 אירועים עד סוף השנה, אני מניח שיהיו 8-9, וחלק מהחודשים יוקדשו לאליפות ישראל הפתוחה ואולי ל- ACE RACE.

מתוך האירועים האלה אנחנו מאפשרים לאנשים לפספס 2 אירועים מבלי לפגוע בדירוג שלהם....חוץ מזה אם יש אירוע גדול עם הרבה שחקנים הוא שווה הרבה יותר נקודות מאשר אירוע קטן... לכן באמת הכל פתוח וגם אם מפספסים אירועים פה ושם לכולם יש סיכוי טוב לזכות.

והטענה האחרונה שלי היא שאנחנו מנסים ליצור מסגרת שאנשים ירצו להמשיך ולבוא אליה באופן קבוע ולא יסתכלו על זה בתור אירועים חד פעמיים.

ועוד טענה אחרי הטענה האחרונה - באמת הכי טוב לעשות פרסים קטנים בסוף כל אירוע וגם בסוף כל הליגה... אבל אין מספיק תקציב בנתיים.

אני ממליץ להתחיל לזוז ולראות איך אנחנו מתקדמים.
יש כאן מנגנון שלם של דברים חדשים שצריך לפעול הרבה לפני כל נושא הפרסים.

כל מה שנשאר לכל השחקנים לעשות הוא להגדיל את הליגה הזו ככל האפשר עד שלכל אירוע יבואו 50 איש ואז יהיה שמח!!!

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

עלויות

הודעהעל ידי צבי טף » ו' מרץ 14, 2008 4:57 pm

דורי
כמה הפרסים וההכנסות תלוי גם באם מי שבא אורח או לא.
אני מניח שרוב המקצוענים רוב הזמן יהיו לא אורחים (55 שקל ללא ביטוח), ובערך חצי מהמתקדמים יהיו אורחים (20 שקל ללא ביטוח)
ההכנסות:
מתחילים = 2*10 = 20
מתקדמים = 35*4 + 20 *4 = 220
מקצוענים = 10*55 = 550
ביחד 790

עלויות (ללא ביטוח):

סלים = 300
שונות = 150
FLOW = 80
סך הכל 530

שארית = 260

מארגנים 50% = 130

פרס צלחת למתקדמים = 70

נותר פרס למקצוענים של 60 ש"ח

זה לא כל כך טוב...התמורה למארגנים היא קטנה מדי וגם הפרס למקצוענים קטן מדי...

כמובן הכל משתנה אם יבואו יותר שחקנים, כל עוד יש 20 איש אז עלויות הסלים כבדות למשל.

לכן ממש חשוב לדעתי שכולם יתאמצו להביא כמה שיותר אנשים.

אבל מאד ברור בחישוב הזה שאין מה לדבר על פרסים בכל ארוע וגם סוף השנה - בשביל זה צריך הרבה יותר משתתפים.

כשנהיה גדולים נוכל להיות לארג'ים :wink:
סמל אישי של המשתמש
צבי טף

הודעהעל ידי רנק » ו' מרץ 14, 2008 11:02 pm

יצא לך לקרא מה שצבי כתב?

יוצא שעם מגיעים 8 מקצוענים הפרס שלהם מגיע לסה"כ של 60 שח.
במצב זה אתה ממליץ שהמקום הראשון של הארוע יקבל 30 שח ו30 שח ילכו לפרס של סוף השנה?

אני אישית לא חושב שזה יהיה טוב לאף אחד. לא לאדם שניצח את הארוע ולא לקט של המקצוענים בכלליות
רנק

הודעהעל ידי Krissbee » ש' מרץ 15, 2008 12:14 am

עם כמה שדיברתי על החשיבות של הפרסים, לי באמת לא אכפת מה יהיה הגודל שלהם. רק שהם יהיו פרופורציונלים לקטגוריה. אם בסוף השנה לא יהיו הרבה שחקנים והפרס לקט' A יהיה בשווי 60 ש"ח - אני עדיין אהיה מבסוט.
לצבי - אני כן בא בשביל ההנאה של המשחק, אבל התכלית התחרותית היא זאת שמגדירה את ההנאה (שלא כמו בפריסטייל, בשבילי לפחות). מבחינתי הפרסים הם לא רק "דובדבן" - הם מגדירים את המסגרת התחרותית. הם מעניקים משמעות פיסית לדירוג שלך בליגה. לכן חשובה לי הפרופורציה, ושיהיה איזון בין העלות לפרס, ושיהיו גם פרסים נקודתיים וגם מצטברים בשביל המתמידים - אפילו אם הפרסים הם 1 ש"ח, 2 ש"ח ו-3 ש"ח.
גם משחק פוקר עם חברים נהיה כיף רק כשיש כסף על השולחן - גם אם זה רק 10 ש"ח מכל אחד.

וברוח זו - אפשר גם שחלק מהפרסים יהיו "הזמנות" למשחק הבא - מי שגומר במקום ראשון (או שני?) בקט' שלו - "מוזמן" למשחק הבא בחינם (לאותה קט'). ככה עושים בכל ספורט כמעט, וזה יותר מכובד מלתת למישהו מגבת או מיני.
וזה גם נותן יותר תמריץ להגיע לתחרות הבאה (ואולי גם להביא חבר).
נערך לאחרונה על ידי Krissbee בתאריך ש' מרץ 15, 2008 2:46 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

הודעהעל ידי syndicat » ש' מרץ 15, 2008 1:03 am

הדבר החשוב ביותר הוא להביא בעצם כמה שיותר אנשים שבסופו של דבר ירצו לשחק בתור מקצועניים.
ישנם 9 אירועים בשנה ,כאשר שחקן מתחיל/מתקדם רוצה לעבור לשחק בתור מקצוען אין לו בעצם סיכוי לזכות בפרס.
אם כל אירוע ליגה יהיה נפרד מבחינת פרסים יהיה סיכוי שווה לכולם לנצח, בעוד שבשיטה המצטברת למרות שניצחת באירוע מסויים זה משנה רק מבחינת דירוג למקום הראשון הנצבר בסוף הליגה - מה שקורה פה זה שהמשחק הופך להיות משחק של קבוצה סגורה של אנשים שמתרכזים בתחרותיות. ופה אנחנו מאבדים חלק חשוב מהמשחק אנחנו באים דבר ראשון להנות כאשר יש הרבה מנצחים שלכל אחד יש את הסיכוי השווה לנצח ואם שחקן מנצח עולה לשחקן גם היוקרה בקרב חבריו ,ובסופו של דבר אותו שחקן יתרום רבות יותר לליגה מכל אחד,ככל שיהיו יותר מנצחים יותר טוב-כך יותר אנשים גם יירשמו לקטגוריית מקצועי וגם לאנשים חדשים יהיה סיכוי שווה , בעוד שבשיטה המצטברת רק למקום הראשון-שלישי יש את הפרס בסוף הליגה.
אני מציע פשרה ש50 אחוז מההכנסות ילכו למנצחים באותה תחרות ו50 אחוז יצטברו לסכום לשחקנים שינצחו בסוף הליגה -בקטגרית מקצועי.
עידו 8)
syndicat

הסבר - עלויות סלים

הודעהעל ידי Dori » ה' מאי 01, 2008 9:07 pm

היי כולם,
להלן ההסבר לגבי עלויות השכרת הסלים.

החישוב שלי היה כ- 35 שח לסל לאירוע (סדר גודל של 5%, עבור סל שעלותו בין 700-800 שח).

35 ש"ח לסל, כפול 9 סלים = 315 ש"ח
עיגלתי את זה ל- 300 ש"ח.

הסלים נמצאים אצלי בשימוש שוטף בכל מיני הדרכות, סדנאות וכו'.
נתתי בלב שלם את הסלים לשימוש חופשי עבור ליגת הגולף בשנת 2007.

הסלים נשחקים עם הזמן ואני לא יכול להרשות לעצמי להשאר ללא סלים או ללא סכום כספי בשביל לרכוש סלים חדשים.

מעבר לזה, ניהול נכון של הליגה צריך לקחת בחשבון את כל העלויות, בניהן קנייה של סלים ציבוריים או השכרה של סלים קיימים.

אני מוכן לשקול את ההצעה של צבי למרות שאני לא חושב שהסלים יחזיקו 4 שנים.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

כמה עידכונים

הודעהעל ידי Dori » ד' מאי 14, 2008 2:12 pm

1. לגבי עלויות הסלים יש פתרון - עלות הסלים תתואם עם מארגני הליגה כתלות בהכנסות האירוע. ככל שההכנסות נמוכות יותר כך גם עלות הסלים תהיה נמוכה יותר (לעומת השיטה של הסכום הקבוע)

2. קובץ חדש עם תוצאות האירוע השני עלה לרשת:
http://www.frisbee.co.il/Events/Y08-Mxx ... esults.xls

אני מבקש שמארגני הליגה ישימו את הלינק הזה בכל המקומות הרצויים
- סיכום אירוע 2
- מקום מרכזי ונגיש שמרכז את נתוני הליגה (אנשים צריכים גישה קלה לקובץ הזה בלי לחפש אותו יותר מידי)

תודה

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הקודםהבא

חזור אל דיסקגולף - שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים