איך אפשר להתחיל לסובב פריסבי על האצבע?

מה שבא

מנהל: אחראי Freestyle

איך אפשר להתחיל לסובב פריסבי על האצבע?

הודעהעל ידי dorone » ד' אוקטובר 20, 2004 11:31 pm

ואיך אפשר לשלוט עליה ואיך קוראים לזה במונח מקצועי..... :?:
dorone

הודעהעל ידי flint_gilad » ד' אוקטובר 20, 2004 11:36 pm

אם אתה מתחיל אז על תתחיל בזה!!!
וקוראים לזה:"Nail delay
"
גלעד פלינט Flint_gilad
(PING)
flint_gilad

שחקן מתחיל- לא מסובבים על האצבע!

הודעהעל ידי Yinon » ה' אוקטובר 21, 2004 1:02 am

אהלן איש.
אני אעשה את זה קצר כי חזרו על הנושא הזה כבר הרבה פעמים.

שחקנים מתחילים לא מתחילים לסובב את הפריסבי על האצבע (אפילו אם אתה יכול). יש הרבה מאוד צעדים לפני זה. קיצורי דרך רק יזיקו!!
(זה לא שאם לא תעשה את הצעדים שלפני זה לא תצליח לסובבב על האצבע.. פשוט זאת שיטת עבודה שגויה לחלוטין!)

לעוד פרטים הייתי מציע לך לדפדף קצת בפורום ולראות למה לא מתחילים מזה.. אני פשוט מת מעייפות אז אין לי כוח לחפש קישורים עכשיו..
ינון

MOST FUN WINS
Yinon
קאונטריסט מקפץ

אהלן דורון, נפלת על נושא רגיש

הודעהעל ידי Tomer » ה' אוקטובר 21, 2004 2:05 am

דורון:
אנחנו מאמינים שלא כדאי להתחיל להתמודד עם תרגילי אצבע לפני ששולטים בצלחת, הסיבות לזה הן שאם תתמקד בזה תמצא את עצמך ברמה טובה למשחק עם עצמך ולא תוכל לשחק אם אחרים (בעיקר כי לא כיף לשחק עם משהו שלא יודע לזרוק...
אם זה לא חל עליך אז תרגיש חופשי להתעלם, אני כותב את זה ל95% מהשחקנים החדשים בשטח.

מה שהחברה לא יודעים זה שאתה לא זורק מתחיל בן יומו.
אם אתה חושב לעבוד על דיליי אני מציע לך לתפוס את אחד מהרבנים (המדריכים החדשים של כיכר רבין) ולבקש הסבר בשטח... לכתוב את זה זה כמו להסביר איך לקשור שרוכים בכתב.

חברים יקרים: מי הולך וכותב מסכום כל השיחות על נושא הדיליי למתחילים כתבה?
זה נושא חזק מאוד פה בפורום...
Play on
Tomer
סמל אישי של המשתמש
Tomer

אחד הקשים

הודעהעל ידי Dori » ה' אוקטובר 21, 2004 1:00 pm

מישהו אמר משהו יפה פעם:
הדיליי זה אחד התרגילים שמשקיעים בו הכי הרבה אנריגה בשביל ללמוד לעשות אותו אבל אחרי שלומדים אותו כל מה שנשאר לעשות הוא לתת לצלחת להסתובב על הציפורן בלי השקעת מאמץ כלל.

בכל מקרה,
יש המון סיבות למה לא להתחיל עם זה.
ומתוך ניסיון זה פשוט עושה נזק למשחק אם מתמקדים רק בזה,
פריסטיילר זה לא אחד שיודע להחזיק דיליי.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

דיליי ושאר ירקות

הודעהעל ידי snowpuff » ה' אוקטובר 21, 2004 1:24 pm

הי דורון,
אני לא אחזור על דברים שאמרו כאן, והתגובה שלי נכתבת מתוך ההנחה שאתה שחקן ששולט בלפחות 6-7 זריקות ו-15 תפיסות.

רק לצורך הענין, אני משחק פריסבי כ-10 שנים, ובערך רק בשנתיים האחרונות אני עושה דיליי (מה שנקרא "לסובב צלחת על האצבע") ורק בחודשיים האחרונים אני מדביק ציפורניים (מכיר את הסיפור ?)

אפשר לכתוב המון על הנושא של דיליי אבל אני אתן לך כאן רק את הטיפים הקטנים של ההתחלה.

קודם כל, אתה צריך לדעת לתת מספיק סיבוב לצלחת.
אני מאמין גדול באימון עצמי, לפני שמתחילים להתאמן עם שחקנים אחרים.
הדרך הטובה ביותר להוציא צלחת עם סיבוב היא זריקת ה-under hand (יד ימין עבור סיבוב קלוק) או זריקת ה-wrist flip (יד ימין עבור סיבוב קאונטר). כיון שאלו זריקות מתקדמות למדי ואתה תהיה מתוסכל ועייף אם תתאמן על דיליי ככה, אז בוא נתחיל בשיטה פשוטה הרבה יותר.

החזק את הצלחת בשני צידיה (אוי כמה שקשה לתאר את זה) מול הפנים. כעת עשה תנועה עם שתי הידיים בו זמנית, אחת קדימה ואחת אחורה, מה שיגרום לצלחת להסתובב.
התנועה צריכה להתבצע במכה אחת, כי אחרת הצלחת תתחיל לרעוד לך, וכמו כן, תוך כדי תנועה כלפי מעלה של הידיים (זה יעזור לך בזה שהצלחת לא תיפול ישר לרצפה)
כמובן שבצורה זו אתה יכול להוציא גם סיבוב קלוק וגם סיבוב קאונטר (תלוי איזה יד דוחפת קדימה ואיזה יד דוחפת אחורה).

התאמן על התנועה הזו מספר פעמים בלי לנסות לסובב את הצלחת על האצבע, עד שתגיע למצב שלצלחת יש מספיק סיבוב והיא יציבה.

בהנחה וכל ההסבר עד כה לא היה ברור, בקש מאחד השחקנים הותיקים יותר שיראה לך (אתה תלמד בדקה בערך איך לעשות את זה)

וכעת לסיבוב על האצבע, או בשמו המקצועי - הנייל דיליי
כמו שאתה כבר מבין מהשם, הסיבוב לא מתבצע על האצבע אלא על הציפורן של האצבע (הפתעה !)

יש שני מצבים ליד שאתה יכול לסובב עליהם (לפחות כמתחיל), הראשון הוא שכף היד היא כלפי מטה, אתה מושיט את האצבע המורה בטיפה כיפוף (כאילו אתה עושה תנועה של קרס עם האצבע) ויוצר למעשה מן משטח טיפה בולט של הציפורן שעליה תסובב (מי לוקח על עצמו אחריות ומוסיף תמונות לכל ההסברים שלי ?!)
הצורה השניה היא שכף היד פונה כלפי מעלה ואז אתה מכופף ומבליט קצת את האצבע המורה כף השציפורן שלה שוב תהיה משטח שאפשר לסובב עליו.

יופי, אז שעה הסברתי רק איך לסובב את הצלחת ולהכין את הציפורן. נשמע טפשי, אבל אלו שלבים מאוד מאוד חשובים !!!

ועכשיו אתה זורק לעצמך את הצלחת ומנסה לסובב אותה על הציפורן כאשר אתה שומר על שני כללים חשובים :
1. נסה לשמור על הציפורן כל הזמן במרכז הצלחת
2. נסה לנוע עם הציפורן במעגלים קטנים קטנים באותו הכיוון שבו הצלחת מסתובבת (עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון)

הצלחת תברח לך לכל מיני כיוונים בהתחלה, נסה לעקוב אחריה ולשמור כמו שמארתי על הציפורן במרכז הצלחת.

טוב, דברים נוספים :
אתה תגלה שבהתחלה אתה מחזיק את הספין (צלחת מסתובבת) בגוה בערך של העיניים או אפילו יותר גבוה. זכור שהמטרה שלך בשלב זה היא להגיע למצב שאתה יכול להחזיק את הצלחת מסתובבת בגובה המותניים ולא בגובה גבוה, זה יהיה בסיס חשוב לתרגילים נוספים.

הערה חשובה מאוד :
אל תמהר לקפוץ בין השלבים שתארתי כאן, קח את הזמן וככה אתה תיצור לעצמך בסיס חזק מאוד למשחק אח"כ. קפיצה בין השלבים וזלזול בכל אחד מהם יגרמו לכך שבשלב מאוחר יותר אתה תתקע ולא תוכל לשחק כמו שצריך.

ודבר אחרון :
כיון שאתה מתחיל לסובב את הצלחת, המלצה אישית ממני - התאמן גם על סיבוב קלוק (יד שמאל דוחפת קדימה וימין אחורה) וגם על סיבוב קאונטר. אני אומר את זה מתוך נסיון כי אם תתאמן רק על אחד מהם, אתה לא תרצה ללמוד את השני יותר.

הקדש זמן בכל אימון של פריסבי לכמה דקות עם עצמך (10-15 דקות) של אימון דיליי בקלוק ובקאונטר.

מקווה שעזרתי קצת, וסליחה על התשובה המאוד מאוד ארוכה.

בהצלחה !!!

ארנון
...כי פריסטייל זה מה שנשאר
סמל אישי של המשתמש
snowpuff
אחראי פריסטייל

סחתיין

הודעהעל ידי קרנף » א' נובמבר 28, 2004 3:12 pm

Snowpuff

עשית לי חשק ללכת לחוף עכשיו (ממש עכשיו) ולהתאמן.

אחלה הסבר. סחתיין :!:
Flow baby, just flow

http://www.karnaf.info
סמל אישי של המשתמש
קרנף

חזור אל פריסטייל - שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים