פריסטייל לאן??

מה שבא

מנהל: אחראי Freestyle

פריסטייל לאן??

הודעהעל ידי MrGALit » ג' פברואר 15, 2005 12:34 pm

אני שואל את עצמי (ואתכם) מה יהיה עתידו של הספורט, האם יש דברים שעוד לא גילינו, ואם כן האם אנחנו חוקרים אותו מספיק. בשנות השישים והשבעים עוד חקרו את עניין הזריקות תפיסות דברים שהיום נראים לנו טריוויאליים אחר כך הגיע תור ה- DELAY,BRUSH,CUFF,MACK וכו'. מה יקרה הלאה, האם נצליח לגלות דברים חדשים או שעכשיו נשאר לנו בעיקר ללטש את הקיים???
MrGALit

הודעהעל ידי Sick Spider » ג' פברואר 15, 2005 2:39 pm

אני מאמין שאם התקדמות טכנולוגית נוכל לעשות יותר.
לך תידע מה ישימו על צלחות העתיד.
מה לעזאזל...?!@#
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Sick Spider

הודעהעל ידי werner » ג' פברואר 15, 2005 5:45 pm

טכנולוגיות?
אני לא חושב שזה יהיה טוב כל כך.
זה יוציא את כל הפשטות של הפריזבי, שהיא פשוט לקחת צלחת או להוציא מהתיק ולשחק.
זה כל כך יפה שאפשר להריץ שעות עם דבר בגודל קלסר.

אני חושב שכל דבר שעושים עם הפריזבי צריך לעשות לבד, בלי טכנולוגיות וכלי עזר מרובים (חוץ מהגנה למשל אם מישהו צריך).

לא שאני מבין גדול. עד עכשיו אני יודע זריקה אחת וגם בא יש לי פדיחות נוראיות.
אבל זאת דעתי לעת עתה.
על הקיר טיפס לו, עכביש קטן.
טיפטיפות הגשם, גרשו אותו משם.
שוב זרחה השמש, מעל האדמה.
עכביש קטן, תיפס בחזרה.
:)
werner

הודעהעל ידי DDCGeiger » ג' פברואר 15, 2005 11:25 pm

חברה נראה לי שאיתי התכוון למשהו אחר
לפי דעתי איתי שאל האם יש עדין צורך או טעם להמשיך לחקור לעומק את האלמנטים של הפריסבי או פריסטייל

לפי דעתי
אני חושב שבעקבות הריבוי באופצוית שיש (תרגילים וכו) כל שחקן יוצר סגנון אישי עכשיו ברור שיש את הדברים הבסיסים אבל עובדה שיש תרגילים חדשים אם שיפור התרגילים הישנים כמו לדוגמא ה שוט גן של פול קני שבעצם זה סוג של המון טיפים
או פיפו אם המשיכות המוזרות שלו בין הרגלים

כלומר לפי דעתי אני לא חושב שצריך להיתעמק בחיפוש הלא נודע אלא לזרום אם הידע המצוי ולשלב אותו ע"י סגנון וטכניקה של כל בן אדם זה כמו שטומי בא איזה יום אם הפלצה של לבעוט בצלחת מאחורה ( טומי קיק) , לא נראה לי שהוא ישב וחשב איך אני ממציא משהו חדש זה פשוט זורם לפי סגנון המשחק שלך

נראה לי
:o
ל DDC יש הרבה שימושים אפילו אפשר להשקות איתו שיחי ביצה
סמל אישי של המשתמש
DDCGeiger

הודעהעל ידי MrGALit » ד' פברואר 16, 2005 2:51 pm

גייגר תודה שאתה מנסה להסביר אותי, אבל לא לזה התכוונתי. מה שאתה אומר פה מתאים יותר כככיוון אחד והוא הכיוון של ליטוש הקיים דוגמת: "משין גאן" , "טומי קיק" וכו' הם לא המציאו שם שום דבר רק שיפרו דברים קיימים. לעומת זאת פול קני כן המציא משהו חדש: תפיסה עם מספר צלחות ביד.
MrGALit

הודעהעל ידי DDCGeiger » ד' פברואר 16, 2005 3:36 pm

אני לא חושב שאפשר לברמה הקיימת שהספורט נמצא בו למציא דברים חדשים בכלל
ברור שאפשר לשפר או לשדרג (גם התפיסת דחליל של פול עם כמה צחלות זה שידוג ) אבל מי יודע
אולי ע"י מספר שידרוגים של אותו תפיסה או קומבו יוצר משהו חדש אבל מכלום לחדש לא נראה לי
ל DDC יש הרבה שימושים אפילו אפשר להשקות איתו שיחי ביצה
סמל אישי של המשתמש
DDCGeiger

אם יורשה לי...

הודעהעל ידי Tomer » ד' פברואר 16, 2005 6:48 pm

מתישהו המציאו דברים (מי היה מאמין שאפשר לעשות TIP לפני שמשהו עשה את זה? מי היה מאמין שאפשר לעשות DELAY...) ולפני שהמציאו אותם בטח משהו שאל בדיוק את השאלה הזו...

אם יש שם משהו שעדיין אפשר לגלות (בלי כל נושא הטכנולוגיה) אז מישהו מופרע באמת פשוט יעלה על זה ואף אחד לא יבין איך לא חשבו על זה קודם...

אני לא מבדיל בין להמציא תפיסה חדשה ל"לתפוס שתי צלחות ביד אחת", "שוט גאן :)" או "מג'קל"... מבחינתי יש פה חידוש, אבל לא מהפכה.

מניפולציה חדשה לצלחת אולי תעשה משהו חדש לספורט וכנראה יש עוד כמה כאלה שם בחוץ

מבחינת ציוד אולי זה ידרוש צלחת שונה כמו שDISCRAFT עשו צלחות המתאימות לספין חזק ספציפית לפריסטייל. אבל זה לא כאילו אי אפשר לתת ספין גם לקלסר :) אז זה לא תלוי אחד בשני, קודם ימצאו משהו חדש ומופרע ואחרי זה כבר ימצאו את הצלחת המתאימה...
Play on
Tomer
סמל אישי של המשתמש
Tomer

דעתי הצנועה

הודעהעל ידי snowpuff » ה' פברואר 17, 2005 10:28 pm

משום מה אני שם לב שאתם חושבים על שינוי הצלחת או שינויים טכנולוגיים, ואני חושב שיש עוד הרבה לאן להשתפר עם הספורט הזה, בלי קשר לסגנון אישי או לא.
התפיסה של PK עם מספר צלחות היא דוקא לא הדוגמא הכי טוב לדעתי לשיפור, אבל אפשר לעשות מלא דברים ולהשתפר, והכל תלוי בכמה באמת יושבים וחושבים על כיוונים נוספים.

אני חושב שהיום, לפחות בארץ, מעטים הם השחקנים שמנסים לשבת ולחשוב מה אפשר לעשות עם צלחת (וגם אני חוטא בכך) ולכן מה שאנחנו רואים זה בעיקר ליטוש של טכניקות קיימות עם פלוס/מינוס אותם תרגילים, כמובן עם הנגיעה האישית.

אפשר לומר שגם התרגילים של ברק למשל הם לא תרגילים חדשים אלא חיבור של כמה דברים, אבל זה ענין של השקפה אישית.

אני חושב שכל נושא תרגילי הרצפה לא התפתח כבר הרבה זמן (לפחות לא כאן) ואני חושב שיש הרבה מקום למשחק רגליים, מה שאנשים לא עושים היום (למשל רול מרגל לרגל או עוד דברים) ויש גם דברים של משיכות שיש עוד להתקדם בהם. אבל זה לא המקום להרחיב.

בקיצור, לדעתי יש לחשוב הרבה על הפיתוחים, ולא צריך לחשוב שבגלל שעבר זמן וכבר עשו הרבה דברים, אז אין לאן להתקדם.
...כי פריסטייל זה מה שנשאר
סמל אישי של המשתמש
snowpuff
אחראי פריסטייל

אני חושב...

הודעהעל ידי Dori » ב' פברואר 28, 2005 6:08 pm

לקח לי הרבה זמן להגיב לנושא הזה כי באמת התאמצתי לחשוב מה אפשר לעשות שלא עשו.

אני חושב יותר בכיוון של איזה חלק בצלחת עדיין לא השתמשו בו. ואין כזה.
כל נקודה על הצלחת בעלת תפקיד אחר ואני לא חושב שאפשר להמציא מעופים חדשים.

אני רק יכול לתאר לעצמי את הרגעים שבהם המציאו את ה- BRUSH או את ה- DELAY או את ה- AIR BOUNCE, כאילו מה היה לפני זה? שיחקו מלא שנים בלי לדעת את כל הדברים האלה, איך אפשר....

אז כיוונים חדשים מבחינת המעופים או מבחינת טכניקות שליטה בצלחת אני לא חושב שאפשר להמציא (אולי מעופים בהם הצלחת מתהפכת באוויר או משהו כזה, אבל גם את זה יש כבר).

אני לא רואה איך אפשר להמציא משהו שישנה את הספורט כמו שהגילוי של ה- DELAY עשה.

אבל מצד שני אין סוף לתרגילים שאפשר להמציא ואין סוף לכראוגרפיה. אנחנו מאוד רחוקים מלבנות רוטינות שכיף לראות אותן ושומרות על עניין לאורך של 3 או 4 דקות.

טוב.... תומר קורא לי לאוכל
המשך אחוריזה
(תומר הזה..... :o )
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

סתם מחשבה ..

הודעהעל ידי AmIt » ב' פברואר 28, 2005 9:13 pm

תקשיבו אני לא ממש מבין הרבה בפיזיקה..(האמת שבכלל לא..)
אבל...
אני חושב.. שאם ישנו את הסיגנון של הצלחת יוסיפו לה למשל.. יש את העיגול הבולט הזה בצלחת 160 מסביב.. לאיור.. אז.. אם יגביהו אותו קצת.. נוכל למצוא לדעתי.. צדדים חדשים ותרגילים שונים..
ועוד משהו.. כן אני חשבתי על כמה דברים מוזרים זריקות שונות שקצת קשה לתאר אותם בכתב.. אבל בגלל שאני לא ממש מבין בפיזיקה.. זה לא נראה לי הגיוני לכן אני חושב.. אם מישהו לא יעשה שינוי כלשהו בצלחת..(אני מתכוון מבחינה צורנית.)
אז לא נוכל להתפתח מבחינת יצירת "תרגילים" או "זריקות" או משהו בסגנון של הדיליי עם הצלחת
-AMIT EVEN-
תאמינו לי שבסוף יהיה טוב..:D
חסות!
סמל אישי של המשתמש
AmIt

שימוש בזרמי אוויר

הודעהעל ידי Dori » ג' מרץ 08, 2005 8:33 pm

בעקבות הרוחות שפוקדות אותנו,
אנו נתקלים במצבים מוזרים של כיסי אוויר, זרמים וכו' שיוצרים תנועה מיוחדת של הצלחת

אולי מתישהו נוכל להשתמש בזה כחלק מתרגיל.......
(ואולי לא....)
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

Re: שימוש בזרמי אוויר

הודעהעל ידי noa_al » ד' מרץ 09, 2005 11:40 am

Dori כתב:בעקבות הרוחות שפוקדות אותנו,
אנו נתקלים במצבים מוזרים של כיסי אוויר, זרמים וכו' שיוצרים תנועה מיוחדת של הצלחת

אולי מתישהו נוכל להשתמש בזה כחלק מתרגיל.......
(ואולי לא....)

אם אתה יכול לצפות את זה מראש .... ולתכנן תרגיל בהתאם....
ברוטינה בתחרות חשובה זה לא מומלץ...חחחח :twisted:
"just "Noa
Frisbionic Disc-Freak
סמל אישי של המשתמש
noa_al

הודעהעל ידי MrGALit » ד' מרץ 09, 2005 2:54 pm

אם אתה יכול לחזות מראש כיסי אוויר עדיף שתלך להחליף את דני רופ במקום לנסות להשתמש בזה בפריסטייל.
MrGALit

הודעהעל ידי Ayal » ד' מרץ 16, 2005 6:37 pm

כמו דורי, התקשתי לנסח תשובה הולמת, אז במקום לכתוב שטויות אני מציע לכולם לפנות כמה דקות מזמנם היקר בשביל לקרוא את הקטעים הבאים (כתובים באנגלית, ולא קצרים):

http://www.gitishome.com/FreestyleHistory.html
http://www.gitishome.com/jimhist.html
http://www.gitishome.com/postures.html
http://www.gitishome.com/SkippyAnswers.html

אם תקראו את זה בעיון וברצינות תראו שכתוב שם מתי וע"י מי הומצאו כל הקטגוריות השונות לתרגילי פריסטייל (tip, brush, roll, delay, cuff, mac,paddilde וכו...).

אם אתם מצליחים להתחיל לקרוא תנסו כבר לסיים, יכול להיות שזה המפתח להמציא דברים חדשים, כל מה שקיים כתוב בקטעים האלה...
אַיָל.
Ayal
אוכל בורקס

הודעהעל ידי noa_al » ה' מרץ 17, 2005 12:44 am

MrGALit כתב:אם אתה יכול לחזות מראש כיסי אוויר עדיף שתלך להחליף את דני רופ במקום לנסות להשתמש בזה בפריסטייל.

חחח...
"just "Noa
Frisbionic Disc-Freak
סמל אישי של המשתמש
noa_al

חזור אל פריסטייל - שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים