FLOW ואולטימייט

מה שבא בנושאי אולטימייט

מנהל: אחראי Ultimate

FLOW ואולטימייט

הודעהעל ידי bankirer » ה' דצמבר 02, 2010 2:42 pm

22.11.2010

סיכום ישיבת אולטימייט
משתתפים: חן בנקירר, נועם אילשר, דן תפוח, דוד לבנת (איחור!), אביגל הירש

סקירת האולטימייט בארץ כיום:
קבוצות: ב"ש, חיפה HC, חיפה אוניברסיטה, י"ם לפחות 4 מוכרים ועוד כמה לא ידועים, ש"ב – סטודנטים, ש"ב תיכון, גבעת עדה, ויצמן, NHT, דרגונס, הוליס, 3 קבוצות נוער ברעננה.

פעילויות: פיקאפ, LC, אליפות הארץ בפסח, נבחרת הנוער, אולטימייט פיס

מטרות בתחום האולטימייט

א. לשנה הקרובה:
1. ליגת בוגרים
2. שליחת 3 נבחרות נוער ל EJUC
3. קיום הפאסאובר
4. שליחת נבחרת בוגרים ל EUC
5. הרמת רמת האולטימייט בקרב השחקנים המובילים בארץ
6. פרסום האולטימייט בארץ

ב. לטווח הארוך:
1. הכשרת מדריכים במכון וינגייט
2. יצירת שיח ושיתוף פעולה עם אולטימייט פיס
3. קבלת תמיכה כספית/ יצירת קשרים עם ארגונים רלוונטיים
4. ביסוס ותמיכה באולטימייט נשים ובנשים באולטימייט בישראל
5. הקמת קבוצות חדשות באזורים שונים בארץ

אמצעים להשגת המטרות

א. 1. ליגת בוגרים אחראי: דן
- בניית מערך הליגה ע"י ועדת אולטימייט
- רישות עם אנשי קשר בקבוצות הרלוונטיות.

2. שליחת נבחרות נוער ל EJUC אחראים: נועם, אביגל וחן
- שלושה מאמנים, כסף, ארגון, שחקנים

3. פאסאובר אחראים: אביגל ודן
- נוער מבצע ומגייס כסף לטיסה

4. שליחת נבחרת בוגרים ל EUC 2011 אחראי דן
- קבלת פרטים ממארגני התחרות, החלטה על פורום הקבוצה (mix? Open?), אחראי לוגיסטיקה/ראש משלחת, מאמן אמריקאי?

5. העלאת רמת המשחק בקרב השחקנים המובילים אחראים: דוד, חן
- החזרת ה High Level Pick Up פעם בשבועיים, צריך מארגן, החלטה על הפורמט

בשל דוחק הזמן עברנו לדבר על מקומה של פלאו בהשגת היעדים הנ"ל

הרחבת פעילות ועדת האולטימייט של פלאו

א. שם וסמל חדש לועדת האולטימייט של פלאו – "ישראל אולטימייט" - Israel Ultimate. (הסמל בסוף המסמך)
ב. בירור חוקי עם עו"ד לגבי:
• נושא ההכרה הרשמית באולטימייט כספורט ע"י המדינה ובמה זה כרוך.
• תמיכה כספית ע"י המדינה – איך, מתי, ומה עלינו לעשות?
ג. בניית אתר לאולטימייט– מאגד בתוכו באופן פתוח וגלוי את כל פעילויות האולטימייט המתוכננות לשנה הקרובה. כמו כן יכיל מידע רב על האולטימייט כספורט ועל הפעילויות השונות בזמן אמת (ליגה וכו').
ד. צירוף אנשים לפלאו

הסמל החדש המוצע ל"אולטימייט ישראל" (על וריאציות שונות שלו):
דוד יעשה לנו סמל...
חן
052 6408511
סמל אישי של המשתמש
bankirer
ועד FLOW

Re: FLOW ואולטימייט

הודעהעל ידי Hartzlav » ה' דצמבר 02, 2010 3:50 pm

היי,

קודם כל: WOW !!
תענוג היה לקרוא על ההתארגנות והמוטיבציה. כמה הערות:

1. אולטימייט פיס - טבעי שיווצר שת"פ בין UP לפלאו, כשלשתיהן מטרות משותפות. איך מתי ולמה יש לדון על כך.
2. סמל חדש - עוד לא פגשתי ארגון כלשהו (חברה, עמותה וכד') שפיצל עצמו בצורה כזו. מהלך כזה רק מחליש את פלאו, ואני לא מבין מדוע צריך את זה...ועדת אולטימייט לא מספיק?
3. הכרה ותיקצוב - בשנה שעברה הוכרה פלאו כארגון המייצג, המנהל והאחראי הרשמי של ספורט הצלחות המעופפות בישראל. זה כולל את כל הענפים כולל אולטימייט כמובן. חבל לבזבז זמן עם עו"ד. תיקצוב מהמדינה וממפעל הפיס ניתן להגיש רק שנתיים מרגע קבלת ההכרה (ניתן לקרוא את כל הדרישות באתר מינהל הספורט) וזה אומר רק בעוד שנה.
4. אני בהחלט מעריך ומוקיר את האנשים היקרים שהחליטו לקדם את האולטימייט בארץ, יחד עם זאת זה נראה כאילו יש רצון להבדיל את האולטימייט לגמרי משאר ענפי הצלחת, ולזה אני רוצה להזכיר לכם, אנשים יקרים, שאנחנו במרחק שנות אור מארה"ב ולהקים גוף ממוקד אולטימייט (USA ultimate) יכול לגרום לעתים ליותר נזק מתועלת. ברוב הארצות שחלקן מפותחות בהרבה מאיתנו יש גוף אחד לכל ענפי הצלחת, ואני חושב שנכון יהיה לפנות לאחד מהם ולקבל עצות כיצד ניתן להרחיב את מעגל שחקני האולטימייט בפרט והפריסבי ככלל.

בהצלחה ואשמח לעזור :)
תומר
:flow: :flow: :flow:
Tomer Levy
Regional Director – Middle East
Ultimate peace Inc. (USA)
(Tel) +972 52 3941444
(Fax) +972 9 7460614
tomer@ultimatepeace.org
www.ultimatepeace.org
סמל אישי של המשתמש
Hartzlav
BulaFLOW organizer

הודעהעל ידי bankirer » ה' דצמבר 02, 2010 4:18 pm

כאמור, הישיבה הייתה ישיבה של אנשי אולטימייט שמטרתה הייתה לראות איך מקדמים את האולטימייט. ההחלטות התקבלו בפה אחד.

1. נכון מאוד, אבל לא היה אף אחד בישיבה שמכיר מספיק את UP, ולכן העדפנו לא לעשות ישיבה חד-צדדית בנושא...
2. ההרגשה שלנו כאנשי אולטימייט הייתה שלועדת האולטימייט חסר דברים כמו שם נורמאלי וסמל. זהו שינוי קוסמטי שלדעת המשתתפים בישיבה יעזור לאולטימייט.
3. מדובר על בדיקה בלבד.
4. אם אתה מעריך ומוקיר אותם - תן להם לרוץ - בסה"כ המטרה הייתה לראות איך גורמים לכך שהענף הגדול בארץ (אולטימייט) יתחיל להכנס לפלוא ולעבוד מתוכה.
חן
052 6408511
סמל אישי של המשתמש
bankirer
ועד FLOW

הודעהעל ידי oferher » ה' דצמבר 02, 2010 5:48 pm

שתי שאלות...

1. חן, מתוך הסיכום שלכם לא הבנתי שיש כוונה לפצל את האולטימייט מפלאו. לפי התגובה של תומר נראה כאילו יש כוונה לפצל. לפי הבנתי, כל עוד אין הכרה מהמדינה, ולא מקבלים תרומות, אין באמת משמעות לעניין. אנא הסבירו את העניין. החברים בישיבה לא חברים בפלאו בעצמם?

2. לגבי ליגה, דיברנו כבר לפני יותר משנה על העניין. אני חושב שזה יכול לתת דחיפה גדולה מאוד לספורט, אבל המכשולים מאוד גדולים. עלויות מגרשים, הסעות, ביטוחים וכו' עלולים להוות בעיה גדולה מאוד, במיוחד לקבוצות פריפרייה כמונו. כיום מעט אנשים שתורמים בלי סוף מחזיקים את הספורט, אבל זה לא צריך להימשך כך לעד.

תודה לכם על כל הדברים שאתם עושים, בלעדיכם הספורט כבר היה...
סמל אישי של המשתמש
oferher

הודעהעל ידי bankirer » ה' דצמבר 02, 2010 6:15 pm

1. אין כוונה לפצל. משנים את השם של ועדת האולטימייט לאולטימייט ישראל. זה הכל. זה נעשה על מנת שהחברים בישיבה (ורבים כמוהם) שאינם חברים בפלוא יצטרפו לפלוא.
2. יש נכונות מצד 4-5 קבוצות לליגה (משהו בסגנון אחת לחודשיים בספורטק ת"א). כרגע העיניין בבדיקת יכולות לוגיסטיות (ירושלמים) ומשפטיות (כמו שאמרת - ביטוח וכו').

כמו שאתה אמרת - יש אנשים שעושים היום הרבה לספורט. המטרה היא להצליח לאגד אותם בתוך פלוא לאולטימייט ישראל, ולרוץ ביחד ולא כל אחד לחוד. בכל מקרה אנחנו רוצים כמה שיותר ידיים עובדות
חן
052 6408511
סמל אישי של המשתמש
bankirer
ועד FLOW

הודעהעל ידי david L » ה' דצמבר 02, 2010 8:08 pm

נה נה ני
נה נה נה
(עיצוב של דן, כן?)
תמונה
[ltr]David Livnat

"treat others as you would have them treat your mother."
\ Ten Things You Should Know About Spirit of the Game[/ltr]
david L

הודעהעל ידי itamar_r » ה' דצמבר 02, 2010 8:14 pm

אני חושב שזהו צעד נפלא.
המהירות שהאולטימייט מתקדם מרקיעה שחקים ואין סיבה שבגלל ענפים אחרים זה יתעקב. יש האומרים תפסת מרובה לא תפסת.....

ולכד ההתמקדות של הועדה באולטימייט נאו זהו דבר מבורך. אני נמצא מעבר לים ומשחק יותר מתמיד ורואה איך הדברים פה מתפתים, בסלובניה למשל יש 4 קבוצות אבל כמעט כל חודש יש פה טורניר. כל פעם בפורמט שונה אם בקבוצות מקור או באם האט.

הפרסום של הטורנירים נעשה תמיד גלובלית, אף פעם אי אפשר לדעת איזה קבוצה מחפשת לאן לנסוע או איזה שחקן מטייל איפושהו.
ההמלצה שלי היא לחשוב על זה, לצרף את ההאט החודשי ל FFINDER.... שיהיה לאנשים בראש שיש כל חודש האט של יום אחד בישראל.
וכנל על כל טורניר אחר לפרסם מראש, אני חושב שאם יגיעו קבוצות מחול לפסאובר זה לא יהיה נורא כלכך, גם ככה כל שנה יש קבוצת פיקאפ שהיא אינה מקור שמתאמנת ברציפות אז זה לא באמת אליםפות ישראל טהורה.

דן ---- אני מאמין שתצליח להרים ליגת נוער, יש לי כל מיני רעיונות דבר איתי אם אתה צריך.
נוער- אין מילים. ומדברים עליכם באירופה כל מיני שחקנים שפגשתי מרעיפים מילים, 3 נבחרות קדימה.

בוגרים לאליפות אירופה ----- ללגיונים בחו"ל ישנה זכאות לשחק כמו בכדורגל נכון?

בקשר לפיצול או לא פיצול מפלואו, דובר על זה בעבר, הרבה שחקנים דיברו על זה בפיקאפ ואם לא פיצול מוחלחט אז הועדה עם לוגו ושם נפרד יתנו לאולטימייט אופי. שהוא שונה משאר משחקי הצלחת, מה לעשות פריסטילרים וגולפרים הם לא שחקני אולטימייט לטוב ולרע ואלו סוגי ספורט שונים עם פיקוס שונה ביעדים.

בהצלחה,

באוגוסט הקרוב מתקיים אליפות העולם באולטימייט by bullaflow חופים בעיירה מדהימה באיטליה (חצי שעה ממני) אני ממליץ לכם להירשם, אמור להיות טורניר מדהים.

שוב, שאפו.
If it doesn`t FLOW,
Then let it GO
itamar_r

הודעהעל ידי Dori » ה' דצמבר 02, 2010 10:47 pm

קודם כל ברכות לועידת האולטימייט החדשה - כבוד גדול!!!

אני אשמח לשתף כמה מחשבות שהיו לי עם אביגל, חן, דן ודויד לגבי המהלך הזה.

1. אני כמובן חושב שזה מהלך חיובי שיעשה טוב לאולטימייט בישראל וגם לענפי הצלחת האחרים באופן כללי
2. ואני גם נהנה לקרוא את התגובות כאן...נראה לי שהרבה אנשים כבר בשלים כדי לעשות את הצעד הבא בהתפתחות של הענף
3. מצד שני, טיפה עצוב לי לחשוב ששינוי שם + לוגו הוא שעצר את אנשי האולטימייט כל השנים האלה. מעולם אף ענף לא עצר ענף אחר (גם אין לי מושג איך אפשר לעשות את זה)...הסיבה היחידה שפיתוח הענף באופן רשמי זז לאט יחסית היא, שהקהילה סמכה על קומץ קטן של אנשים שיעשה הכל, הרבה פעמים ישלם מכיסו ובסופו של דבר גם יקבל על הראש כאשר הדברים לא מושלמים (לדוגמא כתוצאה מתגובה מאוחרת של נרשמים - אותם שחקנים שמצפים שיעשו הכל בשבילם ובסוף גם לא משתפים פעולה)

שדיברתי עם דן תפוח - סוף סוף הצלחתי לשמוע אנרגיות צעירות, בלי יותר מידי פלברות או משחקי כבוד...פשוט רצון טהור לקדם את הענף (ואני אומר במאמר מוסגר, הלוואי ו- FLOW תוכל לשלם משכורת לאנשים כאלה....וזה נכון לכל האנשים שתורמים מאות ולפעמים אלפי שעות בשנה למען הענף...כן כן יש כאלה).

FLOW הוקמה בידיוק עבור המטרה הזו ואני מקווה שכל מה שעשינו עד היום ישמש כקרקע פורייה עבור ועידת האולטימייט.
FLOW היא גורם מקדם, תומך ובעל ידע רב שנצבר במהלך השנים....היא בשום פנים ואופן לא מעצור או בעיה עבור הספורט שלנו - היא אחלה של פתרון ואחלה של תשתית שאפשר לקחת לכל מקום שרק תרצו...בידיוק כמו הסלוגן - "צולחים את השמיים"

אני אתן עוד כמה מילים לגבי השילוב של כמה ענפים תחת אותה מטריה, למה זה טוב:
1. תקציבים גדולים יותר מהמדינה ומגופים אחרים (ככל שהעמותה גדולה יותר ככה מגיע לנו יותר)
2. חסכון בעלויות משותפות (ביטוחים, בדיקות בריאות ועוד המון משאבים נוספים)
3. תיאום לוז בין ענפים
4. יכולת לגייס ספונסרים ביותר קלות
5. שיווק והסברה עם קו אחיד + ייחודיות לכל ענף
6. אפשרות לתת שירות לשחקנים שרוצים לעבור מענף לענף (יכול להיות עקב גיל, פציעה, עניין וכו)

זה רק חלק מההיתרונות.

האם יש חסרונות?
לא שאני רואה...אלא אם כן אתם קוראים להתחשבות בענפים אחרים חסרון.

האם שווה להקים גוף נפרד לכל ענף, בשלב הזה....לא רואה שום טעם בזה. בטח שאם אין מספיק אנשים להחזיק גוף אחד לא יהיו מספיק אנשים להחזיק 2 או 3 גופים.

בקיצור - אני מקווה שקהילת האולטימייט תהיה מוכנה לעשות את מה שצריך כדי לקדם את הענף מספורט עממי לספורט תחרותי...

דן, כמו שאמרתי לך טלפונית - כל מה שאני יכול לעזור, בכיף!!!

נב
שמח שהחלטתם להוסיף את הלוגו של FLOW על הלוגו של הועידה.
בזמנו היה חלום לייצר לכל ענף לוגו אחר שלוקח את הדמות של FLOW (למי שלא יודע, יש שם איש שזורק צלחת) ולתת לו טוויסט שיתאים לענף עצמו.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Hartzlav » ו' דצמבר 03, 2010 1:08 am

חן היקר,
שלא תבין אותי לא נכון - זו דעתי, יחד עם זאת אתה יודע מעבודתנו המשותפת בפלאו, שאני אשמח לעזור בכל אשר אוכל!
אני חושב שמשלחת הנוער בקיץ האחרון היתה מלאכת עבודה מדהימה שלך ושל אביגל ובהחלט הצהרת כוונות לעתיד האולטימייט בישראל, וכמי שמונע לפיתוח הפריסבי בארץ, אני יותר מאשמח לקחת חלק בזה.

בהצלחה!!
תומר
Tomer Levy
Regional Director – Middle East
Ultimate peace Inc. (USA)
(Tel) +972 52 3941444
(Fax) +972 9 7460614
tomer@ultimatepeace.org
www.ultimatepeace.org
סמל אישי של המשתמש
Hartzlav
BulaFLOW organizer