PASSOVER 2010

מה שבא בנושאי אולטימייט

מנהל: אחראי Ultimate

Re: PASSOVER 2010

הודעהעל ידי Diablo4u » ש' אפריל 03, 2010 3:50 pm

.
קורן מליניאק
holy landers
i love this game
Diablo4u

הודעהעל ידי Avner Batat » ש' אפריל 03, 2010 4:19 pm

חחחח קורן נראה לי צנזרו אותך
EUC 2007 + PAGANELLO 2008
היה אדיר!!!
Avner Batat

הודעהעל ידי רפי » ש' אפריל 03, 2010 7:11 pm

א. התכוונתי כמובן לאדריכלית האירוע [אביגל שלנו] ולא מה שנכתב שם בטעות. בקשר לדברים שכתב אבנר.
ספרתי יחד איתך 15 שחקנים בקבוצה. אם שחקנים לקו במתיחות שרירים למרות כמות כזו של שחקנים אני חושב בכנות, בלי רצון להעליב, שמדובר בבעיות של כושר גופני אישי ולא של הפורמט.
לגבי הקהל המנומנם במשחק הגמר, דבר שמעיד על מצב הענף בארץ.
אני לא חושב שיש קשר. הקהל זה שחקנים של קבוצות אחרות ששיחקו ונהנו לשחק בקבוצותיהם משחקים שבזכות הפורמט הזה היו שקולים יותר מאי פעם. היו הרבה משחקים [כמו שצריך להיות] ואנשים התעייפו. אם אנשים לא היו מתעייפים[בגלל שהיו פחות מדי משחקים] ואז היו נשארים יותר לראות את משחק הגמר זה היה, לדעתי הרבה יותר גרוע.
שתי הקבוצות שבמקום הראשון קיבלו את הכבוד שלהם עם יותר קהל או פחות קהל , צריך לחשוב גם על כל הקבוצות האחרות שקיבלו, לדעתי, טורניר עם פורמט מעולה.
רפי

הודעהעל ידי Matan Ben Zion » ש' אפריל 03, 2010 7:16 pm

אם היה משהו שממש היה לי קשה איתו עם הקהל זה שאנשים זרקו ג' הפוך ועמדו כל הזמן על הסיידליין - זה אשכרה מפריע!
You'll give your body to Ultimate, and I'll give you a banana" - Hanna, Green Hulks"

מתן
Matan Ben Zion

הודעהעל ידי Avner Batat » ש' אפריל 03, 2010 7:35 pm

רפי, עם כל הכבוד, אין שום קשר בין מספר השחקנים בקבוצה לעייפות של שחקנים.
אני לא רוצה להיכנס איתך לדיון על כל השאר, אז אני רק מבהיר את הנקודה הזו:
כמו לכל קבוצה, לדרגונס יש שחקנים יותר טובים ופחות טובים- אני לא אחראי ואין לי שום סמכות בקבוצה, אז אני לא אדבר בצורה כזו, אבל זה שיש לנו בסגל 16 שחקנים לא אומר בשום צורה
שכל ה-16 מתוכננים לשחק.
עם כל הכבוד (וגם אני הייתי שם), הפיזיות של ילד בכתה ט' לא יכולה להוות שום תחרות לפיזיות של אדם מבוגר, ולנו היו שלושה כאלה.
מאלה שסבלו ממתיחות בשרירים, אני לא חושב שלירדן או לזולו יש בעיות של כושר גופני, למעשה מדובר בשניים מהשחקנים בעלי הכושר היותר טוב בארץ.
אין כיום שחקן אחד בארץ שיכול להחזיק 5 משחקי אולטימייט בקצב גבוה, והרמה של הבית העליון לא איפשרה לנו, כקבוצה, לשתף את השחקנים היותר חדשים ולהשתמש יותר ברוטציה.

לגבי הגמר: אני לא אדבר בשם שחקנים אחרים, למרות שאני בטוח שיש מספר רב של אנשים שיסכימו איתי, אלא בשם עצמי בלבד:
אני, כשחקן אולטימייט בארץ, מתאמן ומגיע לאירועים כאלה בשביל משחקי הגמר- המשחקים הללו הם הכיף הכי גדול ששחקן אולטימייט יכול לחוות, ולצורך העניין תשאל את שחקני חיפה איזה משחק היה המהנה ביותר מבחינתם. אם לי, כשחקן, אין את הריגוש הזה במשחק הגמר, איפה עוד אני יכול להשיג אותו? אם אני לא יכול להשיג אותו, מה ייתן לי מוטיבציה להמשיך להתאמן, ומה יגרום לי להישאר בענף? אז לפחות במחינתי, יש קשר ברור ביותר.

יש שחקנים תחרותיים יותר, ויש שחקנים תחרותיים פחות, אבל חוסר התחרותיות בענף האולטימייט בארץ פוגע בענף מאוד- לי הייתה קבוצת נוער של חטיבות ביניים לאולטימייט, והייתי עד לתהליך בו שחקנים מתחילים בהתלהבות עצומה להתאמן, מגיעים לרמה גבוהה, ופורשים. למה?- כי בלי משחקים שמכניסים קצת אקשן לשגרת האימונים, בלי חידוש, ועם אימונים עם אותם שחקנים חודשים על גבי חודשים, נמאס לך מהר מאוד. הייתי אומר ש-70% מאלה שפרשו מהקבוצה פרשו מהסיבה הזו מהענף.
היה אדיר!!!
Avner Batat

הודעהעל ידי david L » ש' אפריל 03, 2010 7:43 pm

disclaimer: זו עוד לא התגובה האמיתית שלי. היא תבוא אח"כ... פשוט עדיין תפוסים לי השרירים באצבעות... וזה בהחלט, כמו שרפי אומר, לא מעודף משחק (כי בקושי שיחקתי) אלא מחוסר כושר משווע.

רק רציתי לתת תגובונת למשהו קטן:
rideon כתב:אם היה משהו שממש היה לי קשה איתו עם הקהל זה שאנשים זרקו ג' הפוך ועמדו כל הזמן על הסיידליין - זה אשכרה מפריע!

עוד פן דיי יחודי לאולטימייט הוא החשיבות העליונה של שחקני הספסל. התקשורת של השחקנים על המגרש עם השחקנים על הקו חשובה מאוד ותורמת המון, בהגנה ובהתקפה (אני כמובן לא מדבר על עידוד, למרות שזה גם עוזר קצת). לעזור לקבוצה מהקו זו טכניקה שממש צריך לפתח. אני רק בשנה וחצי האחרונות התחלתי ללמוד איך לעשות את זה כמו שצריך (ככה זה כשאתה הופך להיות שחקן ספסל...). לכן, יש חשיבות גדולה לשחקנים שעומדים על הקו ומפריעים לצופים. הנחמה היחידה שיש לי להציע לצופים היא שהשחקנים שעומדים על הקו אמורים לזוז כל הזמן ולכן לא אמור להיות מישהו שתקוע לכם כדרך קבע מול הפנים.

בתחרויות גדולות בחו"ל יש מסביב למגרש המרכזי, בו מתנהלים המשחקים החשובים, מלבן שגדול ממנו במטר לכל כיוון, ועוד אחד שגדול ממנו ב4-5 מטרים. הקו הראשון נועד בשביל שחקני הקבוצות המשתתפות, והשני בשביל הקהל.

אני אוסיף פה גם התנצלות: במשחק הגמר נעמדתי באיזה שלב מול מישהו שביקש ממני נורא יפה אם אני יכול לזוז. עניתי לו (בטון שמוקי משהו): "האמת היא שלא". אז מי שלא תהיה - אני באמת מצטער. לא יודע למה עניתי לך ככה. חיפשתי אותך אח"כ אבל לא מצאתי אותך.

לגבי צופים שנעמדים על הקו ומסתירים לקהל - זה באמת לא לעניין.
[ltr]David Livnat

"treat others as you would have them treat your mother."
\ Ten Things You Should Know About Spirit of the Game[/ltr]
david L

הודעהעל ידי Matan Ben Zion » ש' אפריל 03, 2010 8:00 pm

סך הכל השיקולים לטורניר עם בית אחד או שלושה בתים (כמו שהיה בסופו של דבר) היו די קרובים.
רק בדיעבד אני חושב שאני יכול לומר שבאמת עדיף היה שלושה בתים - ועדיין אני לא 100% סגור על זה.
אבל! אם אתה רוצה טורניר תחרותי כמה שיותר, אתה רוצה שהקבוצות שעומדות אחת מול השניה יהיו החזקות ביותר.
להכניס שחקנים מעומק הספסל כדי שגם הם ישתתפו דווקא פוגע בתחרותיות כי כמה שאולי יותר כיף שכלום משחקים, זה אומר שהרמה יורדת.
אם בטורניר היה בית אחד ולכל אחת המקבוצות שהגיע לגמר היו 3 משחקים של 15:0 (כן אני יודע אפשר רק עד 11...) ורק בגמר היה משחק קשה - אני לא בטוח שזה עושה את זה יותר תחרותי - נהפוכו.
לדעתי אליפות הארץ באולטימייט לא צריכה להיות המצע לתת הזדמנות לשחקנים היותר חדשים - זה חשוב אבל זה לא המעמד המתאים.
השחקנים החדשים צריכים להגיע לטורניר הכובע, לפיקאפ ושם לצבור עוד ועוד זמן משחק.
בנוסף, כדי שלא יהיה משעמם וכדי למנוע מאותם 70% מהשחקנים (להערכתך) לנשור מהענף עקב שעמום מוגבר, צריך להתחיל לשים דגש חזק יותר על משחקי ידידות.
אני זוכר שלקראת משחקי הידידות שהיו בין הדרגנוס להוליס היה מתח בריא דומה לזה שלקראת טורניר. זו הבמה לתת לחדשים להכנס.
Matan Ben Zion

הודעהעל ידי Matan Ben Zion » ש' אפריל 03, 2010 8:02 pm

אגב, בהמשך להערה של דויד שבהמשך להערה שלי -
יותר מדי קהל על הקו - איזה כיף שאלה הדברים שמטרידים אותנו! 8)
You'll give your body to Ultimate, and I'll give you a banana" - Hanna, Green Hulks"

מתן
Matan Ben Zion

הודעהעל ידי Dori » ש' אפריל 03, 2010 8:10 pm

לגבי עייפות הקהל - כל מי שהייתי ליידו נהנה מאוד לראות את המשחק ולא רצה להחמיץ אף רגע....היו קריאות עידוד, אבל כפי שמצופה אחרי יום שלם של ריצות ושמש, אנשים לא יצאו מגדרם (לא חושב שזה קשור לחוסר התלהבות).
בנוסף, המשחק לא היה מותח....8-2 לפי זכרוני. המתח גורם לקהל וגם לשחקנים להיות הרבה יותר משולהבים.
מיקרופון אל-חוטי (שלא היה לנו...) היה יכול לעזור מאוד בשידור המשחק ועידוד הקהל (כמו שהכרוז ביד אליהו עושה).

לגבי העמדת הקהל - דויד, מה שראית בחול זה הפתרון הכי פשוט (רק שצריך המון סימונים)...
מתי נבנה טריבונות?
:)

לגבי כושר ופורמט:
לא משנה כמה אתה בכושר... יום כזה הוא יום קשה מאוד... הרבה מעבר לכל אימון שהקבוצות רגילות לעשות.
גם השחקנים בכושר הטוב ביותר התקשו מאוד... במיוחד שצריך להגיע לשיא כמה פעמים ביום ולנוח (לפעמים גם שעה) בין משחק למשחק.
יכול להיות שאנחנו צריכים ללמוד איך לשמור טוב יותר על הגוף בימים של טורנירים.

עוד בקרוב
ד

נב
אף אחד לא רוצה לאחל לזולו מזל טוב?
viewtopic.php?p=45287#p45287
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Dori » ש' אפריל 03, 2010 8:16 pm

עוד כמה מילים

1. לאבנר: שחקנים נושרים - הסיבה המרכזית היא חוסר במשחקים מול קבוצות אחרות...אנחנו מכירים את זה. גם הקבוצה הנוכחית ברעננה תתפרק אם לא יהיו לה משחקים בקרוב (כבר צריך להודיע להם על משחק).
2. מי צריך לשחק באליפות הארץ - נכון למצב הענף שלנו בארץ כיום, סביר להניח שכולם ישחקו ולא רק שחקנים מקצוענים. כאשר יהיו כמה אירועים תחרותיים בסדר הגודל הזה, או ליגה קבועה....יכול להיות שיהיה מקום לבחור "שחקני נבחרת/שחקני ספסל" ולייצר פירמידה של רמות משחק שבה כל שחקן שואף להיות על המגרש (משם זה פותח פתח לכל מה שאנחנו רואים בענפי ספורט אחרים - סטטיסטיקות, הופעה לאימונים וכו' שיכולה להשפיע על המקום של אותו שחקן על המגרש).

בנתיים בואו נגדל ונביא כמה שיותר קבוצות ושחקנים.

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Avner Batat » ש' אפריל 03, 2010 8:19 pm

rideon אני מסכים איתך שבית אחד שמאחד את כל רמות הקבוצות לא מהווה פורמט טוב יותר- לפני שנתיים מלבד הגמר לא היה שום משחק מעניין במחינתנו, כך שאתה צודק- זה פוגם בתחרותיות.
מצד שני, בית שכולל את כל הקבוצות החזקות בסיומו 2 הראשונות עולות לגמר לטעמי לא מהווה פיתרון מספיק טוב- אם כבר, בית שבו כולם משחקים נגד כולם, בלי הגמר- כי לגמר לא היה שום ערך מוסף.
אתה מדבר על התזמון הנכון לשלב שחקנים חדשים, ועל זה שמעמד אליפות הארץ הוא לא הזמן המתאים- אז כמו שאמרת, משחקי ידידות אין מספיק, משחקי הוליס דרגונס גם כן לא עונים על הדרישה (כיוון שלהוליס יש שביעייה חזקה שפותחת ועוד 4-5 שחקנים טובים בחוץ, כך ששחקנים חדשים נכנסים לשחק, חוטפים על הראש ולא לומדים שום דבר מהמשחק- כן הייתי שם), ותסלח לי אבל אני לא הרגשתי אתמול שאני במעמד אליפות הארץ- רחוק מזה. אף אחד לא אשם בזה- אבל הפאסאובר כבר לא מחזיק במעמד מיוחד, אליפות הארץ באולטימייט לא מרגשת אנשים יותר מטורניר האט מסורתי (the way I see it).
בשביל הרמה שאתה מדבר עליה, היו לנו כ-10 שחקנים שמתאימים- זה מספק סגל רחב מספיק בשביל 5 משחקים אינטנסיביים? כנ"ל לגבי הסגל של ההוליס.
הקבוצות בארץ כיום לא במצב כ"כ טוב שיש להן סגל רחב של שחקנים, אחרת ההוליס והדרגונס לא היו מתאמנים ביחד (לא שיש לי בעיות עם שחקני ההוליס, ההפך הוא הנכון)
היה אדיר!!!
Avner Batat

הודעהעל ידי Matan Ben Zion » ש' אפריל 03, 2010 8:35 pm

סבבה אז בגדול אנחנו מסכימים - האולטימייט בארץ אולי כבר נפתר מרוב שיני החלב, אבל עדיין עוד לא צמחו כל הטוחנות -
אנחנו עוד לא בוגרים מספיק בשביל לאפשר את כל מה שאנחנו רוצים - משחקים צמודים בין הרבה קבוצות ברמה גבוהה, 50 לייאוטים בממוצע במשחק, גמר מטורף עם פצועים והרוגים וכיוצא באלה...
המארגנים היו צריכים לעשות די אקרובטיקה בכל הקשור לפורמט, וזה עוד לפני שמזכירים את הארגון השותף של ההרשמה, שריון מגרשים חולצות, בננות ועיניינים.
כך שמהבחינה הזו הם די הצליחו (שוב, בשיתוף הקבוצות) לדאוג לפורמט האידיאלי במסגרת מבנה האולטימייט בארץ.

פעם, בטורניר הקודם, לפני המשחק הראשון, במעגל קבוצה, מיקי אמר (אוי כמה שאני אוהב לצטט את מיקי):
"This is Ultimate in Israel. This is the level we are at".
המשפט היה מכוון בעיקר לשחקן או שניים אמריקאים שהוא ניסה להכין אותם ולמנוע תסכול אם המשחקים לא יהיו ברמה כמו שהם היו אולי רוצים.
אז גם אנחנו - גם אנחנו היינו רוצים רמה גבוהה יותר, אבל בנתיים הענף עוד בבצפר יסודי.

אגב, (rideon=מתן, מה קורה גבר גבר?)

מתן
Matan Ben Zion

הודעהעל ידי Matan Ben Zion » ש' אפריל 03, 2010 9:27 pm

בהמשך לעיניין המפגשים בין הקבוצות לאורך השנה.

במהלך טקס הסגירה שמעתי איזו הערה על ליגה קבועה או משהו כזה - אבל לא שמתי לב בדיוק - מה העיניין?

מתן
Matan Ben Zion

הודעהעל ידי איל אהרן » ש' אפריל 03, 2010 9:31 pm

זה כי כולם (אני מקווה) רוצים שתהיה ליגה כזאת. זה יפתור גם את הבעיה שאבנר הזכיר, שאין משחקים, ושזה משעמם.
יש הרבה בעיות סביב ליגה, שקשורות יותר בפן לוגיסטי כללי ופחות בקבוצות עצמן, שכמו שראיתם שלשום, חיות ובועטות.
May the FLOW be with you
איל אהרן

הודעהעל ידי bankirer » ש' אפריל 03, 2010 10:18 pm

לגבי הפורמט:
צריך לזכור שנרשמו 12-13 קבוצות. ברגע שזה קרה יש כמה אופציות.
- להגיד לחלק מהקבוצות "סורי, וי אר פול" (מאוד גרוע).
- לנסות פורמט של יומיים (בעיות לוגיסטיות קשות, חלק מהקבוצות יבריז) - גם גרוע.
- לעשות כמו פסחים קודמים, ולבלות את שעות הבוקר בלהסביר לאנשים מה זה פיק ולמה יש איבוד דיסק גם אם הפיק נקרא לפני שעה, ולנצח בהליכה 11-0 (גם גרוע).
- להפריד מראש ע"י הערכה מה מיקומם של הקבוצות (ושיחות טלפון אינסופיות בשיכנועים של הקבוצות) ולעשות חלוקה מראש על מנת:
* למנוע משחקים "ידועים מראש" "משעממים" "מעצבנים".
* לגרום לאנשים להשתפר.
* להצליח לסיים כל אחד במקומו האמיתי.
* להצליח לסגור את הטורניר עדיין ביום אחד.
(אולי לא מעולה, אבל לא גרוע).

לגבי זה שהצופים היו עייפים:
אני זוכר בשנים קודמות אחרי המשחקים הראשונים אנשים אצלינו:
- קפצו לאכול.
- המשיכו לשחק 500.
- הלכו לראות משחקים.
- התיישבו לעבוד על השיזוף.
השנה זה לא קרה, מכיוון שהמשחקים היו קשים. אני הייתי עסוק בלנוח לקראת המשחק הבא, ואני חושב שגם שאר הקבוצה שלנו. לכן אני לא מאשים אחרים אם הם היו ממוטטים בסוף היום בשביל לעודד כמו שצריך. אני מסכים שזה בעייה, אבל אני לא בטוח איך לפתור אותה (בטורניר של יום אחד). אני גם חושב שעדיף (לאולטימייט בארץ) שאנשים יהיו ממוטטים אחרי האירוע. זו הדרך היחידה להשתפר כמו שצריך.

אם נמשיך בנושא על העייפות של הקבוצות - זה שלהוליז ולדרגונס היה סגל קצר של שחקנים טובים זה בעייה שלנו, שאנחנו צריכים לפתור, ולא בעייה של הטורניר... אני חושב שקבוצות עם סגל יותר רחב (ב"ש, חיפה) הגיעו עם יתרון ברור ומוצדק וניצלו את הסגל הרחב שלהם (ראה משחק 3-4). זו אמורה להיות שאיפה של כולנו לשחק עם 15 שחקנים שאפשר לשתף את כולם במידה שווה. צריך לזכור שגם בכל השנים הקודמות שתי הקבוצות שהגיעו לגמר שיחקו סה"כ 5 משחקים. ההבדל השנה שכל המשחקים היו מאתגרים והכריחו (אותנו למשל) להשאיר את זולו וירדן, שני שחקנים אדירים, המון נקודות בפנים - מה שאכן משפיע עליהם בגמר.

לגבי זה שהגמר "קרה" פעמיים:
קודם להגיד שאם היו 6 קבוצות בבית העליון זה כנראה לא היה קורה. בפורמט של 5 קבוצות אין כ"כ ברירה.
מעבר לכך - האם עדיף שלא היה גמר? זה נראה יותר בעייתי.
הדבר המדהים שקרה הוא ש - 5 הקבוצות הטובות בארץ נפגשו לטורניר מדהים. אז אולי לא היה לך גמר "לפנים" אבל היו 5 משחקים מאוד קשים, מאתגרים, מלמדים ובעיקר משפרים וכיפיים.

ואבנר, לגבי הצורה שאתה פידבקת את כל הקבוצה -
שתדע שאתה בחור מדהים. יכולת פירגון כזו אני לא רואה גם אצל אנשים מבוגרים. יישר כוח!

לילה טוב!
חן
052 6408511
סמל אישי של המשתמש
bankirer
ועד FLOW

הקודםהבא

חזור אל אולטימייט- שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים