תוכנית אימונים לאולטימייט

מה שבא בנושאי אולטימייט

מנהל: אחראי Ultimate

תוכנית אימונים לאולטימייט

הודעהעל ידי david L » א' מאי 31, 2009 4:11 am

[ltr]You've got nothing if you're not in shape.
- Steve Mooney, two-time ultimate world champion, seven-time national champion[/ltr]
אין לך כלום אם אתה לא בכושר.
- סטיב מוני, פעמיים אלוף העולם באולטימייט, שבע פעמים אלוף ארה"ב

מאז שאני חזרתי לשחק אני מרגיש שכושר (או חוסר כושר ליתר דיוק) זה אחד הדברים שהכי מונעים ממני להשתפר. זה דיי טיפשי בסה"כ. כושר, בניגוד לכל אלמנט אחר במשחק, לא דורש שום כשרון. רק התמדה.

אני חושב שאפשר לסכם את מה שתמיד מנע ממני להיכנס כמו שצריך לכושר לשתי סיבות עיקריות:
* אני עצלן שמוותר לעצמו ולא מסיים אף פעם את מה שהתחלתי.
* כשכבר קמתי יום בהיר אחד ואמרתי "היום אני מתחיל לעשות כושר" (זה קורה פעם בכמה שבועות ומחזיק שבוע שבועיים), לא באמת ידעתי איך/מה לעשות. התחלתי סתם לרוץ בלי שום תוכנית ומצאתי שלהתמיד במשהו כשאין לי מושג מה אני עושה ואם אני עושה את זה נכון זה קשה.

אם אתם מזדהים עם הסעיף הראשון - שאלוהים יעזור לכם, כי אני בטח לא יכול... הטיפ היחיד שאני יכול לתת פה זה תעבדו בזוגות (או יותר). אין כמו מישהו אחד שידאג שאתם לא מחפפים.
אם זה דווקא הסעיף השני שמטריד אותכם, אולי תמצאו עניין באתר הבא: openultimate.com. גיא דוידזון הפנה אותי אליו. יש שם תוכנית מלאה של 9 שבועות שנבנתה במיוחד עבור קבוצת הנוער של ארה"ב. ענפי ספורט שונים דורשים לעבוד על דברים שונים, וזו תוכנית שנבנתה עבור הספורט שלנו. עוד לא יצא לי להסתכל בה לעומק, אבל אני יודע שרק עצם זה שיש לי אשכרה תוכנית שבועית עם תרגילים שונים לעבוד עליהם זה צעד בכיוון הנכון.

את התוכנית תוכלו לראות באתר אחרי הרשמה זריזה (בחינם כמובן).

אני אעשה פה איזה דיסקליימר קטן, אני (כאמור) ממש לא מבין בעניינים האלה. אני מאוד אשמח אם מישהו שיש לו טיפה ידע בעניין (אבנר?!) יעיף בתוכנית מבט ויגיד לנו מה דעתו. אם ניסיתם את התוכנית ובשבוע 3 הריאה שלכם התפוצצה או שהתלקחתם ספונטנית - אפשר לתבוע את גיא. הוא מצא אותה (סתם גיא אתה תותח, תודה!).

אני אסיים באיזה ציטוט מהספר הנהדר הזה שכל פעם שאני קורא אותו הוא גורם לי כל כך להתבייש בעצמי שאני שוב חוזר להתאמן. אין כמו בושה בשביל מוטיבציה!
[ltr]When you're getting ready to go to sleep and realize that you've only completed 200 of the day's 300 sit-ups, you have only yourself to confront. With only yourself to argue with, you might use the typical rationalizations: “A few sit-ups won't make much difference, anyway”; “I don't want to be sore for tomorrow's workout”; “I'll make it up tomorrow.” By now, you know the tricks you fall for.

This is your big test of grit. Grit is not tested when the whole team is watching. Grit is not present when you're running your hardest to chase down an overthrown huck. Who wouldn't run hard when the pressure is on in front of everyone? The big test comes when you don't even realize you're being tested, when you could easily give up. Going the extra mile means going the extra mile, not just thinking about doing it[/ltr].
david L

חזור אל אולטימייט- שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד