אליפות הארץ באולטימייט 2008

מה שבא בנושאי אולטימייט

מנהל: אחראי Ultimate

אליפות הארץ באולטימייט 2008

הודעהעל ידי Dori » ד' ספטמבר 19, 2007 11:39 am

שלום לכולם,
הנושא הזה נפתח לצורך ייעול ושיפור אליפות הארץ באולטימייט 2008.

יש לדון בנושאים כמו:
רישום מוקדם
ROSTER
שחקנים זרים
תאריך
קטגוריות
וכו'

בהצלחה לנו
:flow:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

אליפות הארץ

הודעהעל ידי רפי » ד' ספטמבר 19, 2007 9:28 pm

להלן דעותי בנושא:
א. המארגנים צריכים לקבל שכר עבור עבודתם.
ב. התשלום צ"ל פר קבוצה.
ג.לא צ"ל בעיה עם שחקנים זרים. כל זמן שאין כרטיס ליגה לכל שחקן...
ד. הכי חשוב מהכל: שיטת המשחקים. משחק שתוצאתו ידועה מראש הינו חסר ערך ספורטיבי.
ספיריט זה יופי אבל אולטימייט זה קודם כל ספורט.
אם רוצים שקבוצות שלא הופיעו עד היום במשחקים האלו יופיעו ,צריך להבטיח להם פוטנציאל של הצלחה. לפיכך השיטה שבה בכל בית יש קבוצה חזקה, בינונית ,וחלשה חייבת להשתנות.
איך עושים את זה? פשוט מאוד. בעת ההרשמה כל קבוצה מודיעה אם היא מעונינת להיות בדרג א או בדרג ב. בואו נשאיר את המשחקים ה"לימודיים" [שבהם קבוצה חזקה מלמדת קבוצה חלשה
כמה שהיא חלשה] למסגרות אחרות.
עד כאן.
בברכה. רפי.
רפי

הודעהעל ידי omer.gazit » ד' ספטמבר 19, 2007 11:44 pm

1. תשלומים - התשלום לא יכול בשום פנים ואופן להיות קבוצתי, אלא אם אין ערכת שחקן, כ יש קבוצה עם 20 שחקנים וקבוצה עם 10, ו-20 ערכות לא עולות כמו 10..... לגבי כמה, זה תלוי בערכה, אם רוצים להרים משהו מקצועי, 100 ש"ח זה סביר.

2. פורמט - אני לגמרי לא מסכים עם העמדה של רפי, פשוט מכיוון שאם נשים לדוג' את הדרגונס וההוליז באותו בית, אנחנו מונעים מאחת מהם להגיע לגמר, מה שלא הגיוני כמובן מהסיבה הפשוטה, שלגמר צריכות בסופו של דבר להגיע שתי הקבוצות הכי טובות.
כמובן שהכי טוב יהיה לעשות את הפורמט בפורמט ליגה עם משחקי דירוג, אבל זה דורש המון זמן, אם אפשר לעשות את הטורניר יומיים משל זה פנטסטי.

3. נוער - אם מדובר באליפות לבוגרים, מן הראוי להעמיד לפחות קבוצת נוער אחת, נבחרת נגיד, כי לנור יש הרבה מה ללמוד מהבוגרים, והנוער צריך ורוצה ללמוד.

4. פרסים - חייבים להיות פרסים, כל תחרות קצועית שמכבדת את עצמה וקוראת לעצמה ספורט, בסופו של דבר צריכה פרסים, מעבר לפאן וכל זה, צריך את הגביע בסוף..... צריך מה לשים בארון.

5. זרים - לפי דעתי צריכה להיות הגבלת רים מסוימת, למשל במספר הזרים על המגרש (סוג של החוק הרוסי), וגם הם, חייבים להיות בעלי ותק כלשהו בקבוצה, לא יתכן שנביא שחקן סוס שיצטרף רק ליום האליפות, זה לא תקין וזה לא ממש ספיריט.

:flow:
עומר גזית - 050-6662273

אנגליה 2007
omer.gazit

הודעהעל ידי Omerr » ה' ספטמבר 20, 2007 11:53 am

אני רק מבקש להעיר שהיה דיון ארוך מאוד מאוד בנושא הזה כבר בעקבות ה-Passover הקודם. לא כדאי להמשיך מאיפה שעצרנו שם?

זה הלינק
http://www.frisbee.co.il/Communications ... php?t=2340
סמל אישי של המשתמש
Omerr
מנהל פורום כללי

אליפות הארץ

הודעהעל ידי itamar_r » ה' ספטמבר 20, 2007 8:05 pm

אליפות הארץ כשמה כן אליפות הארץ, אני מסכים עם לגמרי עם רפי שמשחקים לימודים זהו אינו המקום בשבילם כולם רצויים וכל הקבוצות ייהנו ממשחק כייפי וילמדו גם אם יפסידו, שנה שעברה נוכחנו לדעת שיש יותר קבוצות מההולילנדרס והדיסקדרגנוס ששואפות לאליפות ולכן אין שום מניעה שתתבצע הגרה הוגנת ביום הארוע (בטקס פתיחה) בי יחולקו הבתים וכך לכל קבוצה יש את הסיכוי לזכות באליפות ללא קשר לדרוג שלה. אם מחליטים על דרוג אז אכן בכל בית תהיה קבוצה מכל דרג ואז יכול להיווצר מצב של "תוצאה ידועה מראש" שבכל מקרה שהוא גם בהגרלה יכול להיווצר (דעתי האישית חשוב לקבוצות חלשות לשחק נגד החזקות והמקצועיות יותר על מנת שיתקדמו אני אישית לומד המון מהפסדים ) .
קבוצת הנוער - קבוצת נוער "מועדון" אשר רוצה להתחרות יכולה להירשם אך עליה לקחת בחשבון שלא ינתנו לה הנחות כלשהן וההתייחסות אליה תהיה כקבוצת בוגרים (מה שמקובל בהרבה מקומות שלא מגבילים גיל מינימום בעיקר כאשר יש שחקנים בקבוצות הבוגרות שהם נוער כביכול)
בנושא "נבחרת נוער" לא מקובל בכלל ישנם שחקני נבחרת שהם חלק מהקבוצות הבוגרות וזהו היום שבו הקבוצות המקוריות רוצות להגיע עם סגל מלא.

לגבי שחקנים זרים או קבוצות פיקאפ הנושא רגיש ויש לחשוב עליו ברצינות זה נתון להחלטת הקפטנים על הסכמה על שחקני קבע וכו'...
וקבוצת פיקאפ דיון אחר לגמרי שיכול להביא למצב של איבוד ערך ספורטיבי במקרה ותוקם קבוצת ALLSTARS
If it doesn`t FLOW,
Then let it GO
itamar_r

הודעהעל ידי omer.gazit » ו' ספטמבר 21, 2007 2:38 pm

רק מבהיר, שכשכתבתי נבחרת, התכוונתי לשחקני הנוער שלא משחקים בבוגרות, או שלא נורא זקוקים להם שם.... (שחקני קצה וכו')
עומר גזית - 050-6662273

אנגליה 2007
omer.gazit

אליפות הארץ

הודעהעל ידי רפי » ש' ספטמבר 22, 2007 1:45 am

א.אני בכלל לא בעד ערכת שחקן. מצידי שכל קבוצה תקבל כמה צלחות.
ב. בנושא העיקרי מבחינתי: שיטת המשחקים,. אם יש בדרג א 4 קבוצות הן יכולות לשחק בשיטת ליגה בטורניר עצמו. הקבוצות מדרג ב בכלל לא נפגשות עם הקבוצות בדרג א אלא משחקות במקביל בטורניר נפרד. המנצחת בדרג א היא אלופת הארץ, המנצחת בדרג ב היא אלופת דרג ב.
אני בעד משחקים שהשחקן עולה למגרש ותוצאת המשחק איננה ברורה מראש. אני נגד לחטוף בראש מקבוצות החזקות מקבוצתי בכמה דרגות .אני מאמין שחלוקה ל 2 דרגים תתן סיבה לקבוצות שלא ראינו עד היום ,להצטרף. מי שבכל זאת אוהב לשחק מול החזקים יכול להרשם לדרג א. כל קבוצה מחליטה באיזה דרג היא משתתפת.
ג. בנושא השחקנים הזרים אינני מצליח להבין מה הבעיה . אני לא רואה שום בעיה בקבוצת זרים אמריקאיים המשחקים יפה ולוקחים מקום ראשון.
בברכה. רפי.
רפי

היי כולם

הודעהעל ידי Dori » א' ספטמבר 23, 2007 9:21 pm

הנושא הזה נפתח בידיעה שתהיה ישיבה של הקפטנים ומארגני האירוע כדי להפוך את האירוע הזה מקצועי ואיכותי יותר עבור כולנו.

אנחנו נשמח לשמוע כל הערה/הארה ומקווים שנוכל בפגישה לפתור הכל.

בכל מקרה, אני חייב להגיב לרפי על הנושא של הזרים:
אני אישית לא חלק מאף קבוצה קבועה/מאמן קבוצה ואני מזדהה עם הקבוצות שמתאמנות כל השנה וממתינות לאירוע אליפות הארץ כדי לזכות בתואר הנכסף.

כאשר מופיעים שחקנים זרים על המגרש ללא ידיעת הקבוצות האחרות, המצב יוצר חוסר איזון ויכול להטות את תוצאת האליפות.

מעבר לזה, האם זה הגיוני שקבוצה שבאה מחול תקח את המקום הראשון באליפות ישראל?

בקיצור, הבעיה קיימת והקבוצות מסכימות שצריך לדון בזה, הפתרונות עדיין לא ברורים, ומכיוון שעדיין אין רישום מוגדר לקבוצה/כרטיסי ליגה, נהיה צריכים למצוא פתרונות ביניים שיהיו מקובלים על כולם.

מקווה שהבעיה ברורה יותר.

תודה

ד
נערך לאחרונה על ידי Dori בתאריך ג' ספטמבר 25, 2007 9:02 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

"בעית " הזרים

הודעהעל ידי רפי » ג' ספטמבר 25, 2007 10:03 am

הנושא היה ברור גם קודם.דעתי שונה. לדעתי אין פה בעיה . מי שבא- ברוך הבא. בכל מקרה בעיני זה נושא משני. בברכה. רפי.
רפי

חזור אל אולטימייט- שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים