BULLS EYE LAYOUT

מה שבא בנושאי אולטימייט

מנהל: אחראי Ultimate

BULLS EYE LAYOUT

הודעהעל ידי Zimer » ד' אוקטובר 18, 2006 3:17 pm

ZIMER כתב: כמה הערות בקשר לתחרות ליאוטים, הרעיון של העיגולים שצריכים לתפוס בפנים הוא נחמד, ובאמת מעלה את הרמה אבל השאלה היא מה יותר רוצים, כיף או תחרותיות.
די לפי דעתי היה עדיף להוריד את הבולז איי להעמיד את הזורק בקו של התופס ואז מה שקורה שהתופס צריך ממש לרדוף אחרי הצלחת ככה שהוא מנצל גם את כישורי הריצה וגם את הקפיצה וזה מה שקורה בדר"כ במשחק, שולחים מישהו בהאק ואם הזריקה רחוקה הוא צריך לקפוץ, זה מה שהיה פחות או יותר שנה שעברה.
מה שקרה בתחרות זה שהניקוד היה בצורה כזאת שאם מישהו תופס בתוך הבולז איי תפיסת פנקייק רגילה לחלוטין הוא מקבל יותר ניקוד מאשר מישהו שפגע בעיגול החיצוני אבל קפץ ליאוט ותפס, או אולי אפילו לא תפס.
בכל זאת, תחרות ליאוטים לא?

ITAMAR_R כתב: צימר ידידי
אם זה באמת מעניין איתך צור קשר ואני אסביר לך את שיטת הניקוד של תחרות הלייאוט
הרי ברור שהיא אינה מוכרת לך בשלב זה,

DORI כתב: תחרות LAYOUT, כפי שאיתמר כתב לך: הניקוד ניתן בשתי קטגוריות. מי שסתם תפס פנקייק ולא קפץ אפילו, קיבל ניקוד נמוך מאוד או אפילו אפס על התפיסה ולכן כל מי שתפס סוג של לייאאוט איפשהו בתוך המטרה בהכרח קיבל ניקוד גבוה יותר.
הרעיון היה לבחון את הזוג ולא את התופס בלבד - אני חושב שהגענו לשלב שאפשר להרים טיפה את קושי התחרות ולבחון גם זריקה וגם תפיסה.
בנוסף לכל הכתוב לעיל, זו הייתה פעם ראשונה שעשינו את תחרות הזו והיה קשה מאוד לדעת מראש כמה זמן זה יקח וכמה אנשים אנחנו יכולים להעלות לגמר. בשיטה הרגילה של ה- LAYOUT, אני חושב שהיה לשופטים הרבה יותר קשה לבחור כמה אנשים ומי עולה לגמר.

דורי, כמובן כאן נכנסת בדיוק השאלה שלי אם רוצים יותר תחרותיות או יותר פאן, אני חושב שאם עושים את התחרות כמו שהצעתי יהיה הרבה יותר אחוזי תפיסות בגלל שאם בתחרות האחרונה אם הצלחת עברה אותך אתה לא יכול להשיג אותה בגלל שאתם נפגשים רק בנקודה אחת אבל אם עושים בדרך שאני הצעתי אז התפיסה תלויה גם במהירותו של התופס ובקפיצה.
מה שאמרתם בקשר לפנקייק, זה פשוט קרה ואני לא הייתי היחיד שמופתע.
היה זוג שהקופץ לא עשה ליאוט באף אחת משתי הפעמים בגלל שהזריקה הגיעה בדיוק אליו והוא תפס רגיל בלי קפיצה, והיו כאלה שקפצו ותפסו או כמעט תפסו בליאוט או בקפיצה מוזרה כלשהיא, אני בכל זאת חושב שהם היו צריכים לעלות.
אז בשביל לא לשבור את הראש למה זה קרה הלכתי לאחד השופטים ושאלתי אותו, התשובה שקיבלתי הייתה כזאת: "צימר, מה אתה רוצה? אצל כל השופטים הניקוד קבע ככה", בסה"כ רציתי לקבל הסבר למה זה ככה.
אחרי זה דיברתי עם כמה אנשים על זה והם לא הבינו גם למה הם עלו.
חשוב לי לציין שאני לא בא נגד הזוג הזה, אלא לוקח אותם בתור דוגמא.

חשבתי קצת איך אפשר לשלב בין שתי השיטות ואולי לקבל תחרות טובה יותר.
הזורק עומד באותו קו של התופס, התופס רץ והזורק שולח אותו קדימה.
עד כאן נשמע רגיל עכשיו השיפור שמשלב, על המגרש יהיה קו מסויים שהוא נחשב הציון הכי גבוהה מבחינת דיוק, במרחקים קבועים לפני ואחרי הקו יהיו עוד קווים שהניקוד בהם יורד כמה ככל שהם מתרחקים מהקו, דומה מאוד לבולז איי אבל בשיטה שיותר מתאימה לתחרות הזאת.
המחשה קטנה אם לא הובן:
http://img224.imageshack.us/my.php?image=8327lq6.jpg

צימר :flow:

[/b]
עמית צימרמן
----------------
אחראי פורומים שטויות ובלאגנים ועיצוב צעירים [מאסטר בלאגן :lol:]
:flow:
Zimer
מנהלים צעירים

איזה יופי

הודעהעל ידי Dori » ד' אוקטובר 18, 2006 10:05 pm

רעיון מעולה,
בעקרון את נקודות הזריקה קבעו השחקנים עצמם.
אנחנו רצינו לעשות משהו כמו שאתה אומר, שהזורק והתופס נמצאים באותה הנקודה פחות או יותר ואז לתופס יש אופציה לרדוף אחרי הצלחת, אבל משום מה כולם אמרו לנו שזה קשה מידי ורוצים לעשות את הזריקה מזוית אחרת.

מעבר לזה אני חושב שהרעיון שלך מעולה ואפילו יותר קל לביצוע מבחינת סימונים על החול.
השאלה האם הוא יותר קשה או יותר קל......
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Zimer » ד' אוקטובר 18, 2006 11:06 pm

תראה, לפי דעתי סיכויי התפיסה יותר גבוהיים וכבר כתבתי למה..
ה"חיסרון" היחידי שרצים יחסית הרבה.
שנה שעברה כמות התפיסות הייתה ענקית!
עמית צימרמן
----------------
Zimer
מנהלים צעירים

צימר ידידי

הודעהעל ידי Dori » ה' אוקטובר 19, 2006 1:44 pm

אם מתוך ה- 22 זוגות שהתחרו, היו תופסים כ- 15 פחות או יותר בביצועים דומים...
את מי היית מעלה לגמר?
שיש לך שעה ו- 44 מתחרים, וזו פעם ראשונה שעושים את זה צריך להבין שדברים לא יכולים להיות מושלמים, עשינו את זה קשה כמה שיותר כדי לנפות אנשים.

השיטה שאתה מציע עם הקווים יכולה להיות מעולה גם כן ואתה מוזמן לנסות אותה בפעם הבאה.
תתחיל לכתוב את התקנון לתחרות הזו:
1. מרחקים בין הקוים
2. מרחק בין הזורק לבין הקו של ה- 100 (או 10)
3. לפי מה נותנים את הניקוד
4. כמה ניסיונות יש לכל אחד
וכו' וכו'

תהיה רציני ותכין משהו שכולם יכולים להנות ממנו.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Zimer » ה' אוקטובר 19, 2006 2:58 pm

דורי, אני לא מתלונן, היה זמן קצר והרבה אנשים, עשיתם מה שהייתם יכולים.
לפי דעתי אסור שיהיה מקרה שצריך לנפות כמה שיותר אנשים בשביל להגיע מהר למנצח.
זה בדיוק כל הכיף, לראות הרבה ליאוטים.
עוד משהו, אני חושב שברגע שעושים זוגות שאחד הוא זורק ואחד הוא מוסר זה יוצר מצב שיש כמה זוגות מאוד חזקים, וכל השאר לא.
נראה לי הגיוני להחליף בין הזורק לתופס, פעם מישהו תופס ואחרי זה הוא זורק, ככה אולי זה יצור זוגות יותר מאוזנים.
עמית צימרמן
----------------
Zimer
מנהלים צעירים

חזור אל אולטימייט- שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים