מי הוא פחדן?

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

מי הוא פחדן?

הודעהעל ידי MrGALit » ה' פברואר 05, 2004 12:51 am

משחק הסטריט בקניון ערים היום הסתיים לא טוב לצערי (ואני מאמין שזו דעתם של כל מי שהיה שם).
אחד השחקנים הסתבך במכות (שלא ביוזמתו!!!). הסיפור התחיל כאשר נער בן 16 להערכתי ביקש ממנו סיגריה אם אפשר לקרוא לזה ככה, בדיעבד אנחנו יודעים שהוא היה שיכור. בקיצור. הוא וחברו נטפלו אל השחקן שלנו איימו עליו קללו אותו וניסו להרעיף את אהבתם אליו בעוד כל מיני דרכים משונות.
כשראיתי את המקרה מהצד חשבתי שפגעה בבחור צלחת בטעות ובגלל זה המהומה, וכשניגשתי לנסות ולהרגיע את העניינים זכיתי גם אני למנה הגונה של איומים ותיאורים של מה הבחור השיכור והמסכן היה יכול לעשות לי אם הוא רק היה רוצה. הבנתי שאני לא ממש מועיל לאווירה הטובה ששררה שם וניסיתי לחזור לשחק עם עמית (המחזיק ספין על יד מגובסת) ואוריאל מלך הפלמינגו. זה לא כל כך הלך בגלל ששתי דקות אחרי זה הופיע חברנו השיכור עם מוט אלומיניום שבגלגולו בקודם היה רגליים של כסא או משהו כזה. ניגשתי אליו וניסיתי לחטוף את המוט ממנו רק חבל שלא כל כך הצלחתי ואז הוא הסתובב אליי וזכיתי לנהל איתו שיחה קצרה בארבע עיניים ממרחק סנטימטר ושליש שבמהלכה התברר לי שהילד שיכור (עד אז חשבתי שהוא סתם דפוק שמנסה לעשות פוזות). לחוסר מזלנו גם שיחה זו לא הניבה פירות והמצב רק הדרדר למכות של ממש, מכיוון שבאופן עקרוני אני לא מרים יד על אף אחד לא התערבתי.
דקה או שתיים לאחר מכן הגיע מאבטח והסיפור נגמר.
לאחר שוידאתי שהשחקן שהיה מעורב במכות בסדר פחות או יותר לקחתי את הדברים שלי את רובם לפחות, בתוך כל הסערה הצלחתי לשכוח שם צלחת SKYSTYLER מהסוג שמחליף צבע לסגול בשמש, כל היודע דבר על מקום המצאה מתבקש להודיע למשטרה (או עדיף, לי) והלכתי משם עם עמית ואוריאל.

בשום אופן אני לא בא למתוח ביקורת או לנסות לחנך מישהו רק רציתי לומר שאני הייתי נוהג אחרת ומתרחק מהמקום עוד בשלב האיומים והקללות יושב בצד כמה דקות ונותן לרוחות להירגע.
אחד הרגעים היפים בחיי, רגע שבאמת הרגשתי שאני מחובר לעולם ושהבנתי משהו חשוב קרה כשהייתי בערך בן 17 חזרתי הביתה מבית ספר לאחר ששם קרה לי מקרה דומה למקרה שהיה היום. הייתי עסוק בשטיפת כלי עבודה שהשתמשתי בו לאיזו מטלה שאבא שלי הטיל עליי. פתאום מתחת לזרם המים ראיתי אבן מיוחדת בין כל האבנים הרגילות.
האבן היתה מעין חלוק נחל בצבע אפור כהה נוטה לשחור ובחריצים הקטנים שהיו בה היה לכלוך בצבע מלט. מה שהיה מיוחד באבן הזאת הוא כששיפשפתי אותה באצבעותיי היא הפכה לשחורה ולאחר כמה שניות חזרה לצבעה המקורי.
היום אני יודע שמה שגרם לה להראות שחורה הוא הלחות הטבעית של היד, אבל מה שהיא גרמה לי להבין הוא שכמה שעות לפני כן הייתי צריך פשוט להתעלם ולהתרחק מהבחור שהציק לי גם אם זה היה גורם לאנשים מסביב לחשוב שאני פחדן.
MrGALit

זו לא פעם ראשונה

הודעהעל ידי Dori » ה' פברואר 05, 2004 2:14 am

מכות בכפר סבא זה משהו שלא חדש לנו. משום מה יש שם טיפוסים שכנראה לא אוהבים את המשחק שלנו ותמיד נוטים להיטפל ולעשות צרות.

גם בפעם שעברה הגיעו חברה צעירים שהרסו לנו את הצלחות אחרי שנתנו להם לשחק וניסינו ללמד אותם.

העניין התחמם כאשר הם החליטו לדרוס את הצלחות לבעוט בהם ואחרי שלקחנו אותן בכח התחילו מכות. שם זה היה הרבה יותר רציני ואנשים נפצעו גם.

עצוב לי שזה קורה אבל יש אנשים שפשוט חיים על הדברים האלה.

כמובן שיש כאן את שאלת הכבוד ושמירה על האיזור שלנו ועל התדמית, אבל זו לא סיבה להגיע למצבים האלה.

למזלי כל השחקנים שאני מכיר מגיעים ממשפחות מתורבתות ולא עוסקים בפשע. גם לנו יש לפעמים רצון להגיב באלימות העניין הוא שלחברה שמולינו אין אלוהים והם מסוגלים להגיע לדרגות הכי חמורות שיש. לדוגמא במקרה שאיתי דיבר עליו המרביצים איימו להביא נשק חם. אולי זה שטויות אבל אי אפשר לדעת היום כלום.

בקיצור אלימות זה המוצא האחרון, זה פשוט לא שווה את זה גם אם מנצחים. אני מכיר כמה אנשים שניצחו אבל נשאר להם נזק גופני לכל החיים. זה שווה?

לילה טוב ושקט לנו.
ותודה איתי על הפרסום הזה.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

FD

הודעהעל ידי FreestyleJohnDaley » ה' פברואר 05, 2004 4:30 pm

הצלחת אצלי!!!לא לדאוג!!:-)..אני שומר עליה..יניב הביא לי כי הוא לא בא לים וזה... :D :flow:
לורי דניאלס וסינדי קרוגר...הגודל יותר טוב?!

מנהלים צעירים

הודעהעל ידי eiraz » ו' פברואר 06, 2004 3:48 am

קשה לי לתאר את מה שהעלתם פה קודם גם בגלל שאנחנו אזור קטן ושקט
וגם בגלל שאני לא מחלק צלחות למי שנמצע מעבר לביקורת שלי
מי שמוכן לילמוד מקבל ולומד מי שלא, לא נוגע (זו הסיבה שהמאבטח של הבית ספר שלנו יודע פריסבי :) )
אני מצטער שמפגש שמטרתו למידה וכיף
מסתיים בצורה שכל כך לא מאפיינת שחקן פריסבי ופריסטייל בכלל
אני מסכים במאה אחוזים ויותר שמקרים כאלו הדרך הטובה ביותר לפתור היא לזוז לרגע הצידה להשאיר את האגו בצד ולחזור לאחר שהרוחות נרגעות
ואם נפגע ציוד או חס וחלילה מישהו
כל מה שצריך זה שם וטלפון ולהסדיר דברים לאחר שהבחור מתפכח
ככה יוצאים הכי נקי מהעסק
ובמקרה הכי גרוע שהמציק נהיה מטרד פשוט לקחת את הרגלים את החבר'ה ולעבור מקום
אני בטוח שיש עוד מקומות בכפר סבא שאפשר לשחק בהם
בכללי אני בטוח שיהיו עוד מקרים דומים בעתיד אני רק מקווה שהם לא יהיו תכופים ולא יגיעו לרמה כזאת
ושיהיה לכל השחקנים משחקים מלאיי :flow: וללא פגיעות מיותרות

עילם מונסטאר רז
eiraz

אלימות ושחקני פריזבי

הודעהעל ידי grudgekeeper » ד' פברואר 11, 2004 1:25 am

יש להתייחס לכל מקרה לגופו אבל מתקבל אצלי הרושם ששחקני הפריזבי הם חבורה של נמושות אשר לא יצילו את אמא שלהם אם זה עלול לעלות להם בשריטה.
המרחק בין להיות קשור למשפחת פשע לבין להגן על עצמך (וגם על כבודך) הוא רב ביותר.
מצער לשמוע שוב על מקרה שבו לשחקני הפריזבי היה יתרון מספרי אך הם גורשו בבושת פנים.
grudgekeeper

מי הוא נמושה

הודעהעל ידי Tomer » ד' פברואר 11, 2004 3:00 am

נמושה הוא משהו שמפרסם תגובה אנונימית

נמושה הוא משהו שמעדיף לדבר לאחר מעשה

נמושה הוא משהו שמסיט למריבה בלי לחשוב על התוצאות שלה

ולסיום,
חפש אותנו בסיבוב, אנחנו לא נרביץ לך, לא עם ולא בלי עדיפות מספרית, אבל נלמד אותך מהי הדרך לחיות בשלום עם אנשים טפשים שמעדיפים לפגוע בך ובעצמם מאשר לבלוע את הגאווה שלהם.

אני מניח שאתה מכיר אותי, אחרת לא היית משוטט בפורומים פה. ולא היית שומע \"שוב\" על מקרים כאלו. אם זה נכון אני אשמח לדבר איתך, באמת בלי כעס. אני מבין שמשהו ממש מפריע לך אבל אני לא מצליח להבין מה.

צור איתי קשר, על המגרש או בכל דרך אחרת.
תומר
סמל אישי של המשתמש
Tomer

נוטר הטינה היקר - grudgekeeper

הודעהעל ידי Dori » ד' פברואר 11, 2004 4:01 am

בוא נעבור את השלב של מי כתב את זה.
זה לא כך קשה להבין.

לפעמים גם עם מרגישים לא טוב עם דברים שקרו אין צורך להגיב עליהם בפומבי בצורה כזאת. זה פורום שנקרא ע\"י הרבה שחקנים שבכלל לא קשורים לנושא ובתור שחקן זה לא מכובד ליצור כל מידי מתחים לא רלוונטיים.

מה שקרה אז קרה וגם אני מצטער על זה במיוחד שלא פעלתי יותר בתקיפות למנוע את זה.

אתה מדבר על יתרון מספרי. אז כן היה להם יתרון מספרי אם אתה מחשיב שני ילדים בכיתה ח' כיתרון. אה והיה עוד משהו, לאחד מהם היה גם גבס שזה בכלל יתרון עצום כי זה יכול לעצור כל מיני חפצים קשים כמו מוטות אלומניום.

מסקנה: עמית היית צריך להיכנס בכולם עם הגבס.

בכיית,
לא כולם פייטרים כמוך ולפעמים צריך לחשוב גם על הסביבה. מה היה קורה עם אחד הילדים היה נפגע מהמוט, מי היה עומד מול ההורים? אתה?
אני מוכן להתערב איתך שזה היה מגיע אלי באופן ישיר ובתור מישהו שמוכן לקחת את האחריות הזו אני לא הולך לדגול בקו של אלימות ולחנך ככה את התלמידים שלי.

שיהיו לך ילדים תחשוב על איך לחנך אותם בדרך שלך.

אין כאן שום כוונות פגיעה רק חשיבה בוגרת.

ועכשיו לך תעשה כמה Scarecrow-ים

:flow:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

תגובה לתגובות

הודעהעל ידי grudgekeeper » ד' פברואר 11, 2004 6:53 pm

אם הבנתי נכון את כותרת הפורום, אז השיחה היא חופשית.
אם לא כך, שנו את השם ל\"שיחה מוגבלת לנושאים משמחים\" או משהו בסגנון.
התחלתי את התגובה הקודמת בכך שיש להתייחס לכל נושא לגופו ואולי עדיף היה להתנהג כמו שהם התנהגו במקרה הספציפי הזה (ואולי לא).
אבל...
אוסף המקרים יוצר רושם לא טוב.
טרם נתקלתי במקרה שבו שחקני פריזבי הגנו זה על זה.
ואם שוב איני טועה, אז לרוח הספורטיבית והשתייכות לקבוצה יש איזה קשר לעניין, לא?
הזדמנויות היו בשפע (אבל גם תירוצים לא חסר).
אם אני לא מעודכן, אשמח לשמוע.
grudgekeeper

תגובה לתגובה של התגובות

הודעהעל ידי המגן האנושי » ד' פברואר 11, 2004 9:00 pm

אני חולק על דעתך....במקרה המסויים הזה כולם ניסו להגן על האדם המסויים אבל הוא פשוט חשב (אפילו ידע) שהוא יכול לגמור את זה בשלום או לא בשלום אז הוא פשוט לא היה צריך שיעזרו לו.. :flow:
המגן האנושי

שחקנים חדשים כל הזמן איזה יופי

הודעהעל ידי Dori » ד' פברואר 11, 2004 9:32 pm

אני מגיב לנוטר הטינה, שמשום מה נוטר טינה מאוד מאוד ולא מוותר.
אז ככה:
1. זו שיחה חופשית ואין בעיה לדבר על מה שאתה רוצה

2. אם אתה מעדיף להשיאר עלום שם כי לא נעים לך אין בעיה גם (אבל זה אומר משהו)

3. אני לא מכיר מקרים שהשחקנים לא הגנו והגיבו. כנראה סוג ההגנה והתגובה שאתה מחפש הם שונים. וחוץ מזה אתה משחק מעט שנים ככה שאתה לא מכיר הרבה מקרים של תקריות בים וכו' שכולם עמדו והגנו בלי יוצא מן הכלל.

4. אני לא מבין מאיפה מגיע לך הרעיון שאנשים יפנו לחברים שלהם את הגב וילכו כאילו כלום לא קורה בזמן שיש סכנה. אני לא מכיר מקרים כאלה. ויש הבדל בין זה לבין לצפות שכולם יתחילו במלחמת חבורות.

5. מצד שני יש גם כל מיני חכמולוגים שעושים שטויות ומציתים את המריבות ומצפים שכולם יעמדו דום (בלי דוגמאות).

6. אני מדבר על זה שעקרונית אנחנו צריכים להמנע מכל אלימות ולעבוד ביחד. ואם זה אומר ללכת מהמקום כולם אולי זה עדיף. ויש הבדל גדול בין מה שאני אומר למה שאתה אומר:

טרם נתקלתי במקרה שבו שחקני פריזבי הגנו זה על זה

אני לא נתקלתי באף מצב הפוך ונראה לי שאני טיפה יותר בשטח ממך.

ולהזכירך במקרה שהיה בכפר סבא בעבר בסוף נשארנו לשחק (וגם במקרה האחרון של לפני שבוע) וחבורת העבריינים הצעירה הלכה לה.

הגיע הזמן לצאת שוב לכפר סבא....
נראה מה נגריל שם היום (יום רביעי 20:30, 11/02/03)

שלום וביי
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הפורום עולה רמה

הודעהעל ידי Tomer » ד' פברואר 11, 2004 9:46 pm

אני חייב לציין שחוץ מהנטייה לעבור לאנונימיות בתגובות פה אני חושב שהפורום פה סוף סוף קיבל נושא מעניין לשיחה ותגובות אינטיליגנטיות

כל הכבוד לאיתי שהעלה את הנושא הטעון.
ותודה לכולם על שמירה על \"טון\" מקובל בדיונים רציניים.

אני יכול לתת דוגמא או שתיים ממגרשי האולטימייט השונים, שם ככלל אין שום צורך להגן על חברים למשחק כי אין מחלוקות מסוג כזה. אבל במקרים הנדירים (בהרבה שנות משחק) שנתקלתי במצב בו יש אלימות או בעיות כל הקבוצה תעמוד מאחורי חבר שחקן, או לפניו.

ואני אומר שוב- בכל מצב אפשרי אני מעדיף להתערב לפני שיש אפשרות של אלימות, ולמנוע אותה.
Play on
Tomer
סמל אישי של המשתמש
Tomer

הודעהעל ידי eiraz » ד' פברואר 11, 2004 10:11 pm

דוגמא קצת יותר פשוטה לא מקשרת אלימות
אבל בהחלט מראה את הכבוד והעזרה של השחקנים
בתחרות MTA שהתקיימה בחופש הגדול
קניתי זוג צלחות פריסטייל
קיצר יצאתי לשחק עם הצלחת הישנה שלי ושחזרתי מצאתי רק צלחת אחת
הזזתי תיקים ונאדה כלום
בשאלה הכי פשוטה בעולם: ראית את הצלחת שקניתי?
4 שחקנים התחילו ליסרוק איתי את החוף
ודורי והילה עזרו באזור התיקים
לאחר שהחיפוש נכשל דורי הביא לי צלחת חדשה מהכיס שלו
עכשיו אני רק מנסה להבין אם במקרה כזה היה לי גיבוי איך אתה חושב שבאלימות השחקנים (שאני שמח שאני יכול לקרוא להם חברים שלי) לא יעמדו איתי ויעזרו
מה שאני קורא לו
spirit of the game :flow:
נערך לאחרונה על ידי eiraz בתאריך ה' פברואר 12, 2004 4:17 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
eiraz

הודעהעל ידי grudgekeeper » ה' פברואר 12, 2004 10:01 am

לכל התוהים,
הסיבה לאנונימיות היא טכנית בלבד.
פשוט טרם נרשמתי.
אל דאגה, אני ארשם.
אני אלון מסנברג מהרצליה.
eiraz: ידידי, אני לא מכיר אותך אבל הסיפור שלך באמת נוגע ללב. אני מאחל לך שלא תתאכזב, אבל לא הייתי מציע לך לבנות על זה.
בהצלחה.
אני את שלי אמרתי. בואו נסגור את הנושא.
grudgekeeper

אלון מה עניינים?

הודעהעל ידי Dori » ה' פברואר 12, 2004 5:10 pm

אלון,
רק מילה אחת:
מרוב זה שאתה לא משחק נראה לי שחיידק הפריסבי התחיל להשפיע עליך.

תגיע למגרש,
לטיפול דחוף.

:wink:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

חזור אל שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים