אולטימייט פיס - 2010

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

Re: אולטימייט פיס - 2010

הודעהעל ידי Avner Batat » ש' יוני 26, 2010 1:21 am

יש משהו בדברים של עופר ושל אורן- עופר צודק כשהוא אומר שלחייב אנשים לתרום הופך את העניין לתשלום ולא לתרומה,
ואורן צודק שאין מספיק הערכה ותמיכה של הקהילה בשחקנים שמובילים ומייצגים את הענף.
אני לא לוקח צד בעניין, זה עניין מורכב וחשוב ואם כבר אני משתלב בנושא הייתי רוצה לקחת צעד אחורה ולחשוב עוד קצת,
אבל מקריאה ראשונה של התגובות אני רוצה לומר משהו לך אורן: להערכתי, ואני לא אומר את זה כעובדה כי אני בכל זאת לא
יכול להיכנס לראש שלך, אנשים שטסים לחו"ל לפגאנלו, לWJUC ול-EUC לא טסים כדי לייצג את המדינה בכבוד אלא בשביל רווחתם
והנאתם האישית, ואני מדבר בתור אדם שטס פעמיים לאירועי פריסבי בחו"ל.
כשאני טסתי לא חשבתי על איך אני מייצג את המדינה ונהיה שגריר שלה בחו"ל, ברור שהייתי מודע לעובדה שייצוג של נבחרת/קבוצה
ישראלית בחו"ל תורמת לייצוג שלנו ושמחתי על חלקי בעניין, אבל המחשבה הראשונה שהייתה לי בראש הייתה להנות ולהשתפר ברמה האישית,
גם בגלל שהמדינה לא מכירה בנו (ולדעתי בצדק) כגוף שמייצג את המדינה.
מארגני טורנירי ההאט למיניהם עושים עבודת קודש ומשקיעים מזמנם למען אחרים מבלי לקבל תמורה אישית, אבל אני לא מסכים עם הקביעה שאנשים
כמוך וכמוני ראויים להערכה ותמיכה של הקהילה כי "טסנו לחול וייצגנו את המדינה", עשינו את זה מתוך אינטרס אישי ואם זה לא היה השיקול היחידי אז הוא היה
המכריע. תקן אותי אם אני טועה.
EUC 2007 + PAGANELLO 2008
היה אדיר!!!
Avner Batat

הודעהעל ידי N.T.K » ש' יוני 26, 2010 11:53 am

לא צריכה להתפתח מריבה מסביב לתשלומים שעוד לא באמת נקבעו לטורניר שעוד אין לו בעלים
הבעייה כאן היא כנראה בדרך שבה מציגים את הדברים.
אני מבטיח שאם מישהו יבוא לטורניר ויגיד שיש לו בעייה לשלם את הסכום הזה , אז יתחשבו בו.

בקשר לרווחים מהטורניר.
אני יכול להעיד שבליגת כובע , אנחנו משקיעים את הכסף הזה חזרה בליגת כובע , אבל מצד שני אני גם יכול להעיד שיש המון הפסדים אישיים למי שמארגן טורניר כזה (נסיעות , טלפונים , זמן , מחשבה וכו...)
אז זה שבליגת כובע משקיעים את הכסף חזרה בליגה זה רק בגלל שהמארגנים הם סוג של פראירים.(אני שמח להיות פראיר בנושא הזה ) וגם עוזרת העובדה שיש טורניר חודש אחרי וקל מאוד להעביר את הכסף לטורניר הבא.

בכל מקרה מלבד רווחי הטורניר עצמו (שאגב לא יהיו גדולים בכלל ) , כנראה במהלך הטורניר יהיו התרמות לנבחרת.

והעיקר , יהיה לכולנו משחק אולטימייט עם כמה שחקנים מהטובים בעולם
(תחשבו על זה , אנחנו משחקים עם שחקני הNBA של הפריסבי ואנחנו מתווכחים על 50 ש"ח )
נועם אלישר
טלפון 050-3321111
סמל אישי של המשתמש
N.T.K

הודעהעל ידי Avner Batat » ש' יוני 26, 2010 12:00 pm

נועם היקר המריבה היא לא על התשלום אלא על העיקרון...
לי התשלום לאולטימייט פיס ממילא לא משנה כיוון שהתאריך של ההאט הוא ביום הגיוס שלי (**** **** **** **** **** **** ****)
ודרך אגב- הוויכוח לא היה על גודל התשלום, אלא על השאלה לאן הוא הולך, ועל נושא התרומה של הקהילה, כי מי שיתווכח על 50 ש"ח
בשביל הזכות לשחק עם טובי השחקנים לא באמת אוהב אולטימייט (שנה שעברה שילמתי על ההשתתפות כ-200 ש"ח, והייתי משלם את הסכום הזה
ואפילו יותר בשביל להעביר את התאריך- **** **** **** ****......)
היה אדיר!!!
Avner Batat

הודעהעל ידי N.T.K » ש' יוני 26, 2010 12:30 pm

זה בדיוק מה שאמרתי
הבעייה פה היא איך מציגים את הדברים

ההצגה של אתם תשלמו הרבה כסף כדי שתהיה תרומה לנבחרת הנוער היא לא נכונה
מה שירדן רצה לכתוב הוא :

הטורניר עולה 50 ש"ח.
אם ישארו מעט רווחים המטורניר אנחנו נתרום אותם לנבחרת הנוער.

זה כל הסיפור
נועם אלישר
טלפון 050-3321111
סמל אישי של המשתמש
N.T.K

הודעהעל ידי Dori » ש' יוני 26, 2010 1:46 pm

עופר, הרבה אנשים יודעים כמה אתה משקיע בענף שלנו, אז אל חשש.
:)

לדעתי, כל נושא התרומה לא רלוונטי כלל.
אנשים צריכים להחליט אם הם רוצים להשתתף באירוע עם אלופי העולם והאם זה שווה עבורם לשלם את דמי ההשתתפות שהמארגנים יקבעו.

הניהול הפנימי של האירוע ומה קורה מבחינה כספית (במיוחד שמדובר בכזה סכום זעום פר שחקן) לא צריך להוות בכלל שיקול.

אני מעולם לא ראיתי ש- PAGA, לדוגמא, נותנים דין וחשבון לכל השחקנים מה קורה עם הכספים.
הם מרימים אחלה של אירוע וכולם משלמים בכיף.
יש שנים שהם תורמים לקבוצות, או שחקנים ספיציפיים
יש שנים שהם מורידים או מוסיפים תוכן

הכל ע"פ שיקול דעתם המקצועי ואף אחד לא פוצה פה....

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי Dori » ש' יוני 26, 2010 1:55 pm

ועוד משהו קטן לאבנר....

בתור מישהו שטס די הרבה פעמים לאליפויות עולם (משנת 1999), הרגשתי כבוד גדול לייצג את ישראל.
כל פעם שקראו בשם שלי וצירפו את המדינה, כל פעם שנשאתי את הדגל.

אז כן, זה היה לי כיף באופן אישי ושינה לי את החיים, אבל תמיד חשבתי גם איך אני מופיע מול נציגים ממדינות אחרות.

גם באליפות העולם לנוער באולטימייט 2006, כאשר כל קבוצה הציגה את עצמה......
זה היה פשוט מדהים לעמוד עם דגל ישראל ענקי ולגרום לכולם לרקוד ולשיר איתנו.

כל מהלך כזה תורם משהו לתדמית המדינה אצל האנשים שהיו נוכחים באותו המקום ובאותו הרגע.
[---][/---]
אני אוסיף ואומר,
השנה זו תהיה הפעם הראשונה שאנחנו מטיסים נבחרת כאשר הענף מוכר ע"י המדינה.
כל מנהל הספורט יודע שזה קורה, לעומת שנים קודמות.

כל שחקן שיוצא מישראל צריך לחשוב טיפה מעבר לפן האישי שלו, בין אם המדינה מכירה בו ובין אם לא.
כל אינטראקציה שאתם עושים עם אנשים אחרים בעולם היא בעלת חשיבות.
ולא צריך הרבה בשביל לגרום לאנשים להבין שאנחנו לא חיות....רק בני אדם
:)

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי david L » ש' יוני 26, 2010 4:04 pm

(אבנר - מילים כדורבנות. וד"א, אלא אם כן התמיינת למשהו מיוחד, אולי תשקול לדפוק נפקדות ביום הראשון? תגיד שלא התעוררת בזמן... שווה את זה...)

אני מסכים עם מה שנועם כתב. כל הוויכוח הזה הוא עקר. כל ההתרעמות הייתה על זה שזה נראה כאילו מחייבים אנשים לתרום. אין חיה כזו... מישהו מחליט להרים אירוע פרטי, ומה שהוא עושה עם הכסף אח"כ זה עניינו, לא צריך לנסות להציג את זה כאילו השחקנים תורמים. הניסוח של נועם ("הטורניר עולה 50 ש"ח. אם ישארו מעט רווחים המטורניר אנחנו נתרום אותם לנבחרת הנוער.") יותר מדויק ופחות מרגיז.

אבל לעניין חשוב יותר:
אין לי מושג מי הם החברה הנבחרים מה"קהילה" שהרימו את הכפפה, אבל מי שלא תהיו - צריך לתת כאן איזה reality check:
טורניר גדול שיכלול את הדברים הרגילים שראינו בטורנירי ראש השנה (חולצה, אוכל, מים, פרסים נחמדים) ושלא יכלול דברים מטורפים כמו שהיה בUP הקודם (מערכת הגברה משוגעת, ביטוח ועוד) לא יסיים עם רווחים אם לוקחים 50 ש"ח מאדם. יהיה לכם מזל אם תכסו בכלל את כל ההוצאות. אפשר, כמובן, לעשות טורניר ענק בלי כלום. כל אחד מסוגל להביא לעצמו מים ואוכל וכולם יכולים לבוא עם חולצות משלהם כמו בליגת כובע. למארגנים נשאר רק לחלק קבוצות, להכין פורמט ולהריץ את העסק. אבל אני חושב שאז אנשים באמת יתמרמרו לשלם אפילו 10 שקלים (אי אפשר להאשים אותם).

ואם כבר אני כותב, אני אביע את המחאה שלי על גישה שרווחה פה בהרבה מההודעות: "שהקהילה תרים", "שהקהילה תעשה"... עד לפני לא הרבה זמן כל מה שקרה באולטימייט בארץ קרה בגלל שכמה חברה מהקהילה באמת החליטו על דעת עצמם לקום ולהרים פרויקט (טורנירי ראש השנה, ליגת כובע ועוד). אני מאוד אוהב את זה ואני מקווה שהדברים ה"עממים" האלה ימשיכו ושיהיו אפילו יותר. אבל קרה דבר, ויש עכשיו גוף מעט יותר רשמי (להל"ן flow). כמו שרבים ציינו זאת לפני, יש כאן הזדמנות מדהימה ונדירה: עשרות מהשחקנים הטובים בעולם באים לארץ. אתם לא חושבים שמי שצריך להרים את הכפפה הזו זה flow? אני באמת לא מבין את זה. זה כמו שיקום וועד עובדים ואז, כשיש בעיות עם ההנהלה, יוציא הודעה לעובדים שכדאי שמישהו ירים את הכפפה ויארגן שביתה.

אולי אני טועה. אולי flow כן מארגנים את זה אבל רק מאחורי הקלעים, כי כגוף רשמי הם לא יכולים מבחינה חוקית לעשות אירוע בלי ביטוח, או להעביר את הכסף לנבחרת הנוער בלי לשלם מיסים. אני מקווה שאני טועה.

בנימה טרגית זו - אני לא אהיה בארץ כל יולי. אז לא משנה מה קורה, כשאני חוזר תספרו לי שהיה משעמם. אחרת אני אהיה ממש מבואס....
[ltr]David Livnat

"treat others as you would have them treat your mother."
\ Ten Things You Should Know About Spirit of the Game[/ltr]
david L

הודעהעל ידי Hartzlav » א' יוני 27, 2010 4:23 am

היי אנשים,

אז הנה כמה עובדות שאולי יסדרו לכולם את העניינים:
1. בתכנית המקורית לא אמור היה להיות בכלל טורניר HAT . הסיבה לכך היא שהשחקנים האמריקאים לקחו חופש של שבועיים ומעלה + שילמו על כרטיס הטיסה שלהם וכל זה על מנת לבוא להיות חלק ממחנה Ultimate peace . החבר'ה האלה מגיעים יום לפני המחנה ועוזבים יומיים-שלושה אחריו וטבעי שירצו גם לתייר קצת בארץ. דעתי היתה שלא יתכן ויבואו קבוצת שחקנים איכותית שכזו (אגב...7 מהם משחקים בנבחרת ארה"ב) מבלי שיהיה פעילות משותפת כלשהי עם הקהילה בישראל. לשמחתי הרבה דעתי התקבלה וכך יצא לדרך טורניר ה HAT.
2. כידוע לכם (או לא...) נבחרת הנוער תצא באוגוסט לאליפות העולם כנבחרת רשמית של מדינת ישראל. שני מאמנים בכירים (Miranda Roth & Matthew Knowles) התנדבו להעביר מחנה אימון של יומיים לנבחרת לאחר מחנה UP . עם הרעיון הנפלא הזה ובהתחשב בזה וכל ילד מממן את נסיעתו לחו"ל, הוחלט להפוך את טורניר ה HAT לאירוע התרמה לנבחרת הנוער.
3. מי מארגן??? שתי אופציות...האחת ש FLOW אכן תארגן והשניה שהקהילה תעשה זאת. בראיה הגיונית לא אמור להיות הבדל, אך, כמי שהיה יו"ר FLOW עד לא ממזמן, אני רוצה לשאול את הקהילה שאלה...מדוע מישהו חושב שחמשת חברי הועד הם אלה שאמורים לארגן את זה????? הכי קל זה לזרוק על מישהו אחר. מה שנאמר עכשיו לא מכוון לאלה שכן בעשיה (ודוד...אתה בהחלט מאלה שעושים המון אז לא לקחת את זה למקומות אישיים).
אני ציפיתי שעם אורחים כאלה יקפצו אנשים לארגן כזה דבר!!!
4. 50 ש"ח - אם למישהו יש בעיה עקרונית (ולא כלכלית) לשלם 50 ש"ח ולקבל מים קצת פירות ללא חולצה ושאר האביזרים בידיעה ששאר ה 40 ש"ח ילכו לנבחרת - אז שלא יגיע לטורניר!!!!!!!!!!!!!!! האמריקאים שילמו 2000$ לכרטיס + שבועיים חופש מהעבודה ועוד הם מוותרים על יום לטייל מתוך הימים הבודדים שיש להם, ואחרי זה למישהו יש עוד ספק על התרומה המסכנה הזו?????? בושה וחרפה לקהילה שיש ויכוח שכזה!!!!
ואני לתומי חשבתי על מינימום של 50 ש"ח עם ציפיות שחלק מהאנשים יתרמו יותר. עצוב.
5. לא יודע מי יתנדב לארגן אבל אני צריך לסגור לו"ז עד לראשון הבא (4/7) ולכן יש ליידע אותי האם האירוע יצא לפועל או לא.
6. עקב שינויים בלו"ז המחנה הטורניר מיועד להתקיים ב 20/7 במקום ה 21/7 על מנת שעוד שחקנים אמריקאיים יוכלו להגיע.

באכזבה אופטימית,
תומר "חרצלב" לוי
מנהל ההפקה
Ultimate peace
Tomer Levy
Regional Director – Middle East
Ultimate peace Inc. (USA)
(Tel) +972 52 3941444
(Fax) +972 9 7460614
tomer@ultimatepeace.org
www.ultimatepeace.org
סמל אישי של המשתמש
Hartzlav
BulaFLOW organizer

הודעהעל ידי segall » א' יוני 27, 2010 4:45 am

דוד הבעיה היא שאם אתה לוקח 50 שקל על אירוע ומחלק בו רק פירות ומים ולא חולצות ושאר מתנות אנשים מתרעמים על זה שהם שילמו ולא קיבלו תמורה לכסף (וזה קורה הרבה אני לא זה שצריך לספר לך על זה) ולכן לדעתי מודיעים לך שאתה משלם 50 שקל שמתוכם יעשה שימוש ב10 שקלים ושאר ה40 הולך לנבחרת הנוער כדי שתדע שהכסף לא נכנס למישהו פרטי לכיס (חס וחלילה). אתה יכול לראות את זה כחיוב לתרומה או כיידוע לאן הכסף הולך מה גם שקשה לי להאמין שאנשים באמת יתרמו 40 שקל לנבחרת הנוער.

ובקשר לשאלה למה FLOW לא לוקחת את זה אז כן גם בגלל הקטע של הביטוח שאנחנו חייבים לעשות.

גם אני לתומי חשבתי שכולם יקפצו על ההצעה הזו של לשחק עם השחקנים הטובים בעולם (מאוד משמח לשמוע שהם מוכנים לתת עוד יום אולטימייט בשביל הקהילה הישראלית ופחות יום לטייל בישראל) ויעזרו להרים את הטורניר.
אין כמו צלחת חמה בבוקר קר
סמל אישי של המשתמש
segall
מנהל האתר

הודעהעל ידי david L » א' יוני 27, 2010 5:31 am

הכי כיף כשממספרים הכל. יותר נוח להתייחס לכל דבר.
1. מאוד נחמד ומשמח אבל בכלל לא רלוונטי לנושאים שעלו פה.
2. להפוך לאירוע התרמה - פנאן. אבל צריך לדעת איך להציג את זה, זה הכל. יש הבדל בין "דמי השתתפות 50 שח תרומה לנבחרת" (contradiction in terms) לבין "כל ההכנסות קודש לנבחרת הנוער" (מדויק ולא מרגיז - ותודה לנועם שכרגיל מצטיין בדרכי נועם ויישוב סכסוכים).
3. ב"ראיה הגיונית" - יש הבדל עצום. ה"קהילה" הזו שאנחנו אוהבים ומזכירים שוב ושוב היא בסה"כ אוסף של אנשים. ובגלל שמדובר באוסף של אנשים ולא דבורים או נמלים זהו אוסף מפוזר ולא מאורגן. לא מקשה אחת. אז איך קהילות בד"כ גורמות לדברים לזוז? בוא נסתכל על כמה דוגמאות מחיי היום יום:
* עם רוצה סדר וחוק. מקים מדינה עם פרלמנט, ממשלה וכו. עכשיו יש לו גוף מייצג שאחראי "להרים" דברים.
* דיירים בבניין רוצים לשפץ, לצבוע או לבנות מעלית (או גינת ירקות?) - בוחרים וועד בית ועכשיו דברים אולי ירוצו יותר חלק.
גם כאן, במקרה שלנו, ה"קהילה" הלכה בדרך הזו וקמו מתוכה קומץ שלקחו על עצמם את תפקיד וועד הבית. אז עכשיו שיש את flow, האם זה אומר שאסור יותר לדיירים להרים יוזמות אישיות? חס וחלילה. זה מבורך ובריא. אבל כשיש משהו כל כך מתבקש וברור מאליו (הטורניר), נראה לי פשוט מצחיק שוועד הבית תולה מודעה בחדר המדרגות: "יש חלון הזדמנויות להוסיף מעלית לבנין. אולי מישהו מהדיירים ידאג לזה?"

השתדלתי לענות לשאלה מסעיף 3 (למרות שהיא הופנתה ל"קהילה" ולא לי אישית...). אז כן, אני כן חושב שחברי הוועד צריכים לדאוג לזה. זה לא אומר שהם צריכים להפיק את כל האירוע סולו. בסה"כ רמת ההתנדבות (מנסיוני האישי הדל (באמת דל)) והמוכנות לבוא ולתת כתף בכלל לא רעה אצלנו. אבל לזרוק כפפה עם פתק "תרימו אותי" גורם לי להרים שתי גבות (הייתי מרים אחת, אבל אני לא יודע איך...)

4. אני לא כל כך מסכים עם הנוסח של "לא רוצים לא צריך" (במיוחד כשהוא בא עם כל כך הרבה סימני קריאה מאיימים...). שנה שעברה היו לאנשים באמת בעיות עם המחיר עצמו. זה נראה לאנשים יקר מידי (לדעתי פשוט כי "הורגלנו" בארץ שטורניר זה 50 שח). כשמשווים את זה למה שהולך בחו"ל אני לא חושב שהטורניר שנה שעברה היה יקר (לאור רמת ההפקה). לגבי השנה, אני בכלל לא שמעתי קולות של "יקר לי" או "לא בא לי לתרום לנבחרת הנוער" ולכן אני לא רואה איפה הבושה ואיפה החרפה. זה קצת טיפשי, אבל זה באמת עניין של ניסוח נכון שלא יגרום לאנשים להרגיש כאילו מכריחים אותם לתרום (ושוב, תודה לנועם).
תמונה

5. אני אנצל את המקום הזה כדי להוסיף את סימני הקריאה שלי: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. פזרו אותם כראות עיניכם לאורך ההודעה.
6. וכאן את סימני השאלה: ????????????????. ד"א, לי יש אחד יותר מכל סוג... כן. ספרתי.

וסגל, thanks for stating the obvious.

בגאווה פסימית,
דוד "הכנס כינוי כאן" לבנת
אין לי תפקיד
גם אין לי מה לכתוב כאן...
[ltr]David Livnat

david L

הודעהעל ידי Hartzlav » א' יוני 27, 2010 5:56 am

אומרים שיש תרופה לסרקאזם...אולי לא
אני לא רוצה חס ושלום להזיק לשמך הטוב והיודע הכל אבל כן להציע לך בפעם הבאה לפני שאתה כותב כל כך הרבה שטויות תשאל למה...שבועיים אנחנו פונים לאנשים על מנת לארגן את הטורניר ועד עכשיו יש לנו אחד שהוא גם חייל.
Tomer Levy
Regional Director – Middle East
Ultimate peace Inc. (USA)
(Tel) +972 52 3941444
(Fax) +972 9 7460614
tomer@ultimatepeace.org
www.ultimatepeace.org
סמל אישי של המשתמש
Hartzlav
BulaFLOW organizer

הודעהעל ידי david L » א' יוני 27, 2010 7:10 am

מי אומרים? עבדו עליך.
א. אירוניה. סרקאזם זה בד"כ על מנת לפגוע.
ב. שם טוב? שוב עבדו עליך... או ש... רגע... אתה עכשיו סרקסטי? אני מבולבל.
ג. לא כל כך הרבה שטויות... ובכלל, מי שלא מגלה שלא יאשים אח"כ את מי שלא ידע. בכל מקרה, זה לא משנה באמת. צר לי לשמוע שלא מצליחים למצוא מישהו (אזרח) שמוכן להפיק את הטורניר, אבל אני עדין רואה את זה כאחריות של flow ולא של "הקהילה".
[ltr]David Livnat

david L

הודעהעל ידי Avner Batat » א' יוני 27, 2010 7:22 am

אנשים- נסחפתם ובגדול.
קודם כל- דוד אתה מלך, לעניות דעתי.
דיבורים על קהילה תומכת/לא תומכת, הכל מתחיל כאן- איפה הכבוד ההדדי שלכם באמת?!?!
אני מוצא לנכון לתמוך בדוד בוויכוח הזה- לא היה כאן שום ויכוח או חוסר רצון מצד אף אחד לתרום לנבחרת ולשלם את ה-50 ש"ח עבור הטורניר ויותר מזה, אז אין שום צורך לצאת בהצהרות כמו "בושה וחרפה" "תתביישו לכם" וכיוצא בזה. זה סתם פוגע ולא נכון.
יש דרך להציג את הדברים- אני לא הסכמתי עם מה שאורן כתב, אבל החזקתי את עצמי, התאפקתי וכתבתי (לדעתי) תגובה שמכבדת אותי ואת אורן (חבר יקר), לכתוב על תגובה של מישהו שטויות זה פשוט לא מכבד ומזלזל.
אסף- אני מבין את התסכול, דברים לא רצים בפריסבי בארץ וזה מונע את התקדמות הענף, ברור לי שהתסכול והכעס נובעים מהאיכפתיות שלך (שגדולה משלי ומשל רבים אחרים), ולבעיה שהצגת יש פתרון פשוט: אין השתתפות של הקהילה? שבועיים אתה רץ אחרי אנשים ואין היענות? לא יהיה טורניר, זה הכל! אל תרוץ אחרי אנשים ואל תעשה שמיניות באוויר כדי שיהיה פה טורניר האט למען אחרים, כי אנשים מתרגלים שעושים את העבודה בשבילם (אני מדבר מניסיון אישי אחרי 4 שנים בקהילת הפריסבי בארץ). אתה צודק שזה לא נכון ולא צודק להפיל הכל על מקבלי ההחלטות וחברי הועד, אז אם אין היענות לא יהיה טורניר וההפסד יהיה שלנו, של הקהילה. ודרך אגב- אם אני עכשיו בחופש ולא בבגרויות וחודש לפני גיוס, אני לוקח על עצמי לארגן את הטורניר הזה ורץ אחרי כל מי שאני מכיר לעזרה, כי אם הייתי יכול להשתתף בהאט היה חשוב לי לעשות זאת, ולשחק עם טובי השחקנים מארה"ב. אני לא יוצא בהצהרות של "אני מצפה ממכם לקחת אחריות ולעשות זאת", אם זה לא מספיק חשוב בשביל ה"קהילה", אז פשוט לא יהיה האט- זה הכל, ולא צריך לצאת בהצהרות גאוותניות ומרחיקות לכת.
היה אדיר!!!
Avner Batat

הודעהעל ידי איל אהרן » א' יוני 27, 2010 8:04 am

david livnat כתב:ואם כבר אני כותב, אני אביע את המחאה שלי על גישה שרווחה פה בהרבה מההודעות: "שהקהילה תרים", "שהקהילה תעשה"... עד לפני לא הרבה זמן כל מה שקרה באולטימייט בארץ קרה בגלל שכמה חברה מהקהילה באמת החליטו על דעת עצמם לקום ולהרים פרויקט (טורנירי ראש השנה, ליגת כובע ועוד). אני מאוד אוהב את זה ואני מקווה שהדברים ה"עממים" האלה ימשיכו ושיהיו אפילו יותר. אבל קרה דבר, ויש עכשיו גוף מעט יותר רשמי (להל"ן flow). כמו שרבים ציינו זאת לפני, יש כאן הזדמנות מדהימה ונדירה: עשרות מהשחקנים הטובים בעולם באים לארץ. אתם לא חושבים שמי שצריך להרים את הכפפה הזו זה flow? אני באמת לא מבין את זה. זה כמו שיקום וועד עובדים ואז, כשיש בעיות עם ההנהלה, יוציא הודעה לעובדים שכדאי שמישהו ירים את הכפפה ויארגן שביתה.

דוד, אני חושב שהאנלוגיה שלך לועד עובדים ממש לא מתאימה. אנחנו לא ועד העובדים של קהילת האולטימייט, לצורך העניין. מה גם שבתור אחד שלא מכיר ב-FLOW כגוף שיכול לקדם את כל ענפי הצלחת המעופפת בארץ, ובהם גם אולטימייט, אין לך לגיטימציה להפיל עלינו את האחריות להרים את האירוע בעצמנו - נאה דורש, נאה מקיים. FLOW מקדמת את ה- UP ואת שליחת נבחרות הנוער. הצלחת בידיים של הקהילה עכשיו - אם הקהילה רוצה להרים טורניר שרווחיו יופנו למטרה טובה, אז שתרים; אם היא רוצה טורניר שרווחיו לא יופנו לשום מטרה, אז שתרים; אבל רבאק, תחליטו כבר.
יותר תמוהה בעיני העובדה שהקהילה בעצמה לא מתעוררת ואומרת - יש אירוע אולטימייט ענק שאנחנו יכולים להיות חלק ממנו, למה שלא נרים את הכפפה? בכלל, הקהילה צריכה להיות זו שזורקת את הכפפה ל-FLOW - אנחנו רוצים להיות חלק מזה, תנו לנו!
אתה יודע שכל אחד מחברי הועד של FLOW תמיד שמח לתת יד ולעזור בכל דבר, אז זה לא שהקהילה לבד פה בעסק - אבל זו בהחלט צריכה להיות יוזמה של הקהילה, ולא של FLOW, שמקדמת במקביל כמה פרויקטים אחרים. זו לא האשמה כלפיך (אותך אני מעריך מאוד, ואתה יודע את זה), ולא כלפי הקהילה (שאת כולם בה אני מכבד, אין צורך לציין אך אציין בכל זאת). לי באופן אישי פשוט חבל שבגלל איזשהו ניגוד בין המטרות של האולטימייט גרידא ובין המטרות של FLOW לכל הענפים, הזדמנות קסומה כזו תלך לאיבוד - ואני בהחלט חושב שהקהילה צריכה לרצות להיות חלק מזה בעצמה, ולא ש-FLOW תצטרך לבקש במיוחד.
אותי אישית יש לכל מי שייצטרך בשביל להקים את המגרשים, להיות אובזרבר ולפרק הכל אחר כך, כמו תמיד. אני חושב גם שיש לכם את הפלטפורמה להרשמה מליגת כובע, אם אתם רוצים לתרום אותו באופן חד פעמי לארגון ההרשמה, וכבר עשינו חצי מהעבודה הנדרשת כדי להרים את הטורניר.
May the FLOW be with you
איל אהרן

הודעהעל ידי david L » א' יוני 27, 2010 9:02 am

אנלוגיה היא השוואת דברים שיש בהם צד של דמיון - כדי לדון מזה על זה. אם זה היה אותו הדבר בדיוק לא היה צריך אנלוגיה. ברור שflow זה לא ועד עובדים או ממשלה או ועד בית. האנלוגיה פה באה להדגיש את הנקודה שתפזורת של אנשים לא עושים כלום, צריך גוף מארגן.

בנוגע לדעתי האישית על flow (שכל קשר בינה לבין מה שכתבת מקרי בהחלט), זה בכלל לא משנה מהי ולא נותן או מסיר שום לגיטימציה. אם נעזר בעוד אנלוגיה, אז נזכיר שזה שמישהו הוא חבר באופוזיציה לא אומר שזה לא לגיטימי אם הוא יבקר את הממשלה. (ולא, אני לא רואה את עצמי כשום סוג של אופוזיציה... אנלוגיה, כן?)

בכל מקרה, כשיש גוף מייצג כלשהו אז באמת אפשר לבוא אליו בטענות/דרישות. לגיטימיות או לא. אבל לבוא בדרישות או בקשות מקבוצה גדולה (קריא: הקהילה) זה אבסורד. הדבר היחיד שאתה יכול לבקש מההמון זה דברים של המונים. שיבוא להפגנה, שיבוא לטורניר. כל האמירות האלה שנזרקות פה באוויר: "הצלחת בידים של הקהילה" או "רבאק תחליטו כבר" - מי? אני שואל. מי אמור להחליט? מי אמור להרים? הרי הקהילה היא אוסף ענק של אנשים בודדים. הקהילה לא יכולה להרים טורניר והקהילה לא יכולה לקבל החלטות. בודדים מתוך הקהילה יכולים לעשות את הדברים האלה למען הקהילה. אם רק היה איזה גוף מייצג, מאגד ומארגן של בודדים מתוך הקהילה שמסור לעשות דברים למען הקהילה.... רגע! יש לנו! זו בדיוק הנקודה שלי.

and that's all i have to say about that.
i'm gonna step down now
[ltr]David Livnat

david L

הקודםהבא

חזור אל שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים