האם הצלחת תקינה?

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

האם הצלחת תקינה?

הודעהעל ידי michak » ב' יולי 21, 2008 3:05 pm

שלום לכולם,

הבוקר רכשתי צלחת חדשה וכאשר פתחתי את האריזה הבחנתי שהצלחת איננה 100% שטוחה (או "מאוזנת" - אינני יודע מה הביטוי הנכון). האם אני צריך להיות מוטרד מזה.

הצלחת:

תמונה

וכאן כאשר שהיא מונחת על גבי משטח ישר. ניתן לראות שהיא איננה צמודה למשטח באיזור המרכז.

תמונה

לא בדקתי כיצד הצלחת עפה שכן אני לא רוצה שהיא תפגע במידה ואזדקק להחליף אותה. מישהו יכול לומר לי האם זהו מצב תקין. האם אני צריך להחליף את הצלחת?

תודה,
מיכה
michak

הודעהעל ידי yuval » ב' יולי 21, 2008 5:23 pm

תקינה לחלוטין...

זהוי הצורה של התיקנית של הצלחת זה מקנה לה צורה אווירודינמית כך שהאוויר עולה למעלה דרך הצדדים של הצלחת (אם עניין הפיזיקה מעניין אותך יש דיונים וסרטונים שאפשר להפנות אותך אליהם)

בכל מקרה כל צלחת שמוטבע עליה הסימן של flow ההתאחדות הישראלית לצלחות מעופפות :flow: היא תקינה....

יובל
יובל יעקבי
כשכדור חולם, הוא חולם להיות צלחת!
------------------------------

yuval999@hotmail.com
yuval
מנהלים צעירים

הודעהעל ידי michak » ב' יולי 21, 2008 9:34 pm

יובל- תודה רבה על התגובה. אני מקווה שברור לך מהשאלה הקודמת שאני קצת חדש בעסק, ולכן שאלה נוספת ברשותך: לאחר שקראתי את תגובתך החלטתי לנסות את הצלחת בזריקה וההתרשמות שלי היא שהצלחת "מתנדנדת" (אין לה יציבות אופקית) כאשר היא עוזבת את היד לאחר הזריקה, והיא מתייצבת רק לאחר כ 2-3 שניות של תעופה. האם גם זה נורמלי? האם הזורק אשם ? :)
michak

הודעהעל ידי Dori » ג' יולי 22, 2008 9:44 am

היי היי,
רוצה להוסיף כמה דברים:

1. החומר של הצלחות ועיוותים - הצלחות עשויות מחומר פלסטי מתקדם שיכול לשנות צורה במהלך חיי הצלחת (כל שחקן יעיד שהצלחת שלו מתעצבת עם הזמן כתלות במה שעובר עליה).
זה אומר כמה דברים כגון: צלחת יכולה להתעוות במיוחד אם היא בחום כבד (כמו מכונית) ויש עליה חפץ נוסף... לאחר שהיא תתקרר העיוות ישאר בפנים ואת זה אי אפשר לתקן.

בנוסף, צלחת יכולה לקבל מכה חזקה (ראה ערך זריקה ב- 100 קמש לתוך קיר...) ולהתעוות. את העיוות הזה השחקן יכול לתקן ע"י קימוט נגדי של הצלחת. צריך לעשות את זה בעדינות ולנסות לאזן את הצלחת. בשיטה הכי טובה שאני מכיר היא לשים את הצלחת בחול הים כאשר החלק הפתוח שלה כלפי מטה, ועם העקב של הרגל לעבור עליה במעגלים קטנים תוך כדי הפעלת לחץ פיזי מתון.

לבסוף, צלחת שמשחקים איתה מספיק זמן מתאזנת (כמובן כל עוד היא לא מקבלת המון מכות). אני עדיין לא מבין איך זה קורה והאם יכול להיות שחלקיקי פלסטיק זזים במהלך המעוף שלה ואולי הסיבוב יוצר איזון... אבל יצא לי הרבה פעמים לפתוח צלחת חדשה לא מאוזנת ואחרי כמה דקות משחק המצב השתפר פלאים.

2. לגבי הנושא של הזריקה - התופעה שאתה מתאר יכולה להיות קשורה לשני הגורמים. אם הצלחת אחרי 2-3 שניות מתאזנת ועפה כמו שצריך, זה נשמע שהבעיה אצל הזורק.
אבל, אני צריך פיזית לזרוק אותה כדי לדעת האם באמת משהו לא תקין.

מקווה שעזרתי

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי yuval » ג' יולי 22, 2008 12:03 pm

בעיית האיזון נשמעת אצל הזורק :) צריך לתת יותר ספין לצלחת (להצליף יותר חזק עם פרק כף היד) אבל זה קשה להסביר ככה אני בטוח ששחקן מנוסה יוכל לתקן לך את הזריקה הזאת בכמה דקות פנים על פנים נסה להגיע למקום שיש בו שחקנים (אם אתה לא מכיר פשוט תשאל :))

בכל מקרה כדי לקרוא את המדריך לשחקן החדש יש שם המון חומר שיכול לעזור לך.

אבל שוב הכי טוב זה פנים אל פנים
יובל יעקבי
כשכדור חולם, הוא חולם להיות צלחת!
------------------------------

yuval999@hotmail.com
yuval
מנהלים צעירים

הודעהעל ידי michak » ג' יולי 22, 2008 12:23 pm

תודה יובל, תודה דורי. הפורום הזה פשוט מגניב.
michak

חזור אל שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים