8 קבוצות האולטימייט של התיכון לחנוך סביבתי

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

8 קבוצות האולטימייט של התיכון לחנוך סביבתי

הודעהעל ידי רפי » ב' יוני 02, 2008 4:28 pm

הסתיים אצלנו שלשום סופשבוע ארוך של ספורט. שכבות ט, י, יא ויב התחרו ביניהן במגוון ענפי ספורט. ביניהם: אולטימייט. שני טורנירים. אחד לבנים, ביום שישי [4 קבוצות] והשני ,לבנות, בשבת[4 קבוצות]. אנחנו מנסים להשיג תמונות מהאירוע.
המשחקים בשני הטורנירים היו ברמה גבוהה למרות ששוחקו על מגרש כדורגל גדול נטול דשא. זו לא פעם ראשונה . כל שנה , בשבוע הספורט יש אצלנו טורניר אולטימייט לבנות וטורניר לבנים.
מה שכן, התקדמנו. בהתחלה הבנים טענו שעל מגרש הכדוריד-מן משחק שאפשר להגדירו מיני אולטימייט- יותר טוב, אבל בשנתיים האחרונות המשחק בגודלו האמיתי התקבל כעובדה קיימת.
חשבתי על זה שכמה מוזר: לאליפות הארץ הגיעו רק 8 קבוצות , ואצלנו, מתוך 210 תלמידים מגיעות לטורניר 8 קבוצות: 4 של בנות ו-4 של בנים.
השנה אביגל עזרה לי והיא היתה אחראית על טורניר הבנות.
[למי שלא יודע, אני המורה לחינוך גופני של בית הספר]
נשאלת השאלה: מה עושים על מנת שבעוד מקומות בארץ יהיו טורנירים כאלו ,והספורט היפה הזה יתפוס את המקום הראוי לו?
רפי

נראה לי שהתשובה ברורה

הודעהעל ידי Dori » ג' יוני 03, 2008 1:33 am

רפי,
הרי כל הסיפור של הפריסבי ואולטימייט בבית הספר בשדה בוקר התחיל והמשיך ממוקד אחד ששמו בישראל "רפי" (אביגל, אין במשפט הזה שום כוונה להקטין/להפחית בדברים העצומים שאת עושה).

לכן נראה לי שהשאלה היא, איך מייצרים עוד רפי-ם
:)

והתשובה לשאלה הזו, היא ע"י הכשרה של מורים לחנ"ג (ולא בביהס למאמנים, אלא במכללות בהן הם לומדים).

מכאן צריך לשאול, האם אפשר בכלל להכניס קורס כזה בזמן הלימודים שלהם?
או שאולי רק כמה שעות?
או שאולי בכלל לא יתנו לנו להתקרב לתכנית שלהם....

כיום אני יודע שמלמדים אותם טיפה פריסבי (עם המון טעויות) בחלק של משחקי פנאי ונופש.

ד
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

מה עושים ?

הודעהעל ידי רפי » ג' יוני 03, 2008 10:47 pm

מי שלא ראה לייאאוט על אדמה [כמו שהיה פה] כאילו לא ראה לייאאוט מימיו.
מי שלא ראה את המשחק בנים י-יא, בצהריים, שרב, מפעם לפעם הפסקות שתיה, השחקנים מתאבדים על המגרש, רמה של אליפות הארץ [טוב- לא משחק הגמר], לא ראה אקסטרים אולטימייט מימיו [יא ניצחו 8-7] במשחק אחר החליפו יא ו-יב חולצות לפני המשחק ושיחקו כל אחד עם החולצה של היריב... אם זה לא ספיריט אז מה כן?. לא ברור לי למה אבל עד היום, לאליפות הארץ, לא הגענו בהרכב ממש טוב. תמיד אנו מגיעים עם הרכב משני.
עוד משהו- נבחרת הנוער- אתם חייבים לנו משחק גומלין. כך סוכם בזמנו. נכון שהתבכיינתם בזמנו שמשטח אדמה זה לא זה, אבל, אם החברה שלנו יכלו לבוא עם נעלי הספורט שלהם ולהחליק מולכם [מה שלא נתן להם שום סיכוי], אז גם אתם יכולים לבוא ולשחק במגרש לא מושלם.
מה עוד? אין לי תשובות איך משדרגים את הספורט הזה בארץ. פשוט , כל אחד במקומו יעשה כל מה שהוא יכול.
רפי

הודעהעל ידי Etty » ד' יוני 04, 2008 9:06 am

לדעתי האישית, על בסיס המון נושאים בפורום
הבעיה העיקרית היא החלוקה הלא ההגיונית הזאת לצפון/דרום.
אם יש כלכך הרבה שחקנים בדרום אני לא רואה שום סיבה שאנחנו לא נבוא אליהם והם יבואו הנה למפגשים רצופים.
אני אישית אשמח. הרי בגדול- הארץ די קטנה, ושעתיים נסיעה זה באמת לא סוף העולם, מה גם שאפשר להשתמש בתחבורה ציבורית...

אגב, רפי. תקן אותי אם אני טועה, אבל האין הרצון הבסיסי של כל שחקן הוא דשא אמיתי?
ברור שאפשר לשחק על חול ואדמה, ומה שלא הורג מחשל (ע"ע חיפה, שקורעים לנו את הצורה בין היתר כי המגרש שלהם נראה כאילו מישהו לא הצליח להחליט אם הוא רוצה בורות וחול או דשא, ועל דשא אמיתי הרבה יותר קל להם..).

אבל ליאאוט על דשא, נראה לי אישית הרבה יותר מהנה, הרבה יותר בר ביצוע ויתן הרבה פחות סיבות שבגללן אימא שלי תאסור עליי לשחק (מאז שהתחלת עם זה את רק נפצעת! את לא שומרת על עצמך! זה ספורט כלכך לא נשי! אולי תתחילי לרקוד ריקודי עם?)..

בסופו של דבר- גם על דשא וגם על חול- אם האנשים טובים, מסורים, קשובים וסובלניים אחד לשני - המשחק יהיה מהנה וזורם. דרום וצפון אלה תירוצים כי מי שבאמת רוצה יבוא, ויתאמץ ויעשה. כמו שהייתה סדנאת הבנות, לדוגמא.

לדעתי צריך להקים מחדש את אליפות הארץ לנוער.
אד.

נ.ב.-
8 קבוצות אולטימייט נוער ואף נציג בפורום? עם כל הרצון הטוב רפי, הכל מתחיל בדברים הכי קטנים.
Etty

תשובות לאתי

הודעהעל ידי רפי » ד' יוני 04, 2008 9:54 am

יש כמה שחקנים שרשומים בפורום. משום מה הם לא .מביעים דעתם. הייתי שמח להכריח אותם אבל אסור לי.
כן. כשדובר על משחק גומלין היתה התבכיינות שמשחק על אדמה זה לא אולטיממיט אמיתי..., רצו שנעביר את המשחק 30 קילומטר מפה, לרביבים. לא הסכמנו. רצינו שכל בית הספר יראה את המשחק.
אני מבקש להדגיש שלא הכל טוב פה. אין כמעט תקציב להסעות. שחקנים אצלנו הרבה פעמים מעדיפים לעשות דברים אחרים ולא להגיע לאליפות הארץ. לא הצלחנו השנה להקים קבוצת בנים המתאמנת פעם בשבוע. וכמובן, אין לנו מגרש דשא.
רפי

הודעהעל ידי Of3r » ד' יוני 04, 2008 2:16 pm

רפי יש בעיה קטנה, אין כבר ממש נבחרת נוער..

למרות שאני מאמין שאם נרים איזה משהו נצליח לארגן קבוצה שתבוא לדרום
פשוט תקבע תאריך שאתם יכול ומשם נמשיך..

עופר
WJUC 2006 & EUC 2007 - Go Israel
PAGANELLO 2008 - Go Dragons

Ofer "Pingi" Feder
סמל אישי של המשתמש
Of3r

Re: תשובות לאתי

הודעהעל ידי Etty » ד' יוני 04, 2008 5:47 pm

יש כמה שחקנים שרשומים בפורום. משום מה הם לא .מביעים דעתם. הייתי שמח להכריח אותם אבל אסור לי.
כן. כשדובר על משחק גומלין היתה התבכיינות שמשחק על אדמה זה לא אולטיממיט אמיתי..., רצו שנעביר את המשחק 30 קילומטר מפה, לרביבים. לא הסכמנו. רצינו שכל בית הספר יראה את המשחק.
אני מבקש להדגיש שלא הכל טוב פה. אין כמעט תקציב להסעות. שחקנים אצלנו הרבה פעמים מעדיפים לעשות דברים אחרים ולא להגיע לאליפות הארץ. לא הצלחנו השנה להקים קבוצת בנים המתאמנת פעם בשבוע. וכמובן, אין לנו מגרש דשא.

דבר ראשון- אטי זה בט'. :)
ועכשיו לתגובתך-
אין צורך בלהכריח, אבל אתה מבין- הרצון פה להגיב ולעשות הוא בעיקר שלך. אני כן חושבת שאפשר לדבר איתם על הנושא, לתת מוטיבציה לרצון שלהם להגיב...

שמע, יש צדק בדברים. אדמה זה לא משטח אידיאלי. הספורט יועד לדשא.. זה כמו לקיים אליפויות כדורגל, או סתם משחקים שאחת מהקבוצות נוסעת הרבה בשביל להגיע אליו, עם נעלי פקקים- על אספלט. לא אידיאלי בכלל..

ובקשר לצפייה של כל בית הספר במשחק.. כשיש לך קהל של מאות בני נוער שמעודדים את הקבוצה היריבה לך ולא בדיוק מבינים את כל החוקים והקריאות של אולטימייט- אני חושבת שאני אישית הייתי מעדיפה לא להשתתף במשחק כזה.. אבל מה שהיה אז היה.

רפי- אין מקום שהכל בו טוב. עם התקציב זה כבר מעבר לתבונתי, אבל עם הרצון של השחקנים להגיע לאליפויות....
אם השחקנים עצמם לא רוצים להגיע לאליפויות, זה עונה על תהייתך בנוגע למספר הקבוצות באליפות הארץ, ונוסף יוצר קצת אי נעימות. בכל זאת- צד אחד מוכן להגיע, והצד השני אולי לא כלכך נלהב לרעיון. השאלה היא איך פועלים מהמצב הזה.

בנוסף, ציינת שאין לכם קבוצה אחת שמתאמנת קבוע פעם בשבוע. ככה שלפי דעתי, יש פה טורניר של אנשים שבסך הכל אוהבים את הספורט בשביל לשחק מדי פעם, ולא מעוניינים במיוחד להשקיע בו מעבר. 8 קבוצות אין פה, אבל יש המון ספיריט ופוטנציאל, שזה גם ראוי לשבח.

ולבסוף, הדשא.
נסה לשחק כדורסל עם כדור כדורגל..
למי שלא היה מודע לקיומו של כדור הכדורסל, ולמד את המשחק עם כדור כדורגל..- המשחק יראה נורמלי לחלוטין עם כדורגל.
ומי שלמד לשחק עם כדור כדורסל לעולם לא יגיע למיצוי יכולותיו במשחק עם כדור כדורגל, לא כל שכן נגד שחקן שרגיל לשחק עם כדורגל, ובטח שלא יצליח להתרגל לשינוי.
כל ספורט והאביזרים המתאימים לו, המשטחים המתאימים לו השיפוט המתאים לו והקהל המתאים לו.
אני מקווה שהבנת למה התכוונתי.

אד.
Etty

הודעהעל ידי Of3r » ד' יוני 04, 2008 6:15 pm

אני חייב להסכים עם אטי בזה..

אבל אני עדיין משאיר את ההצעה שלי, רפי אם אתה רוצה שהבית ספר יוכל לראות את זה
צריך לעשות את זה בקרוב
אני מוכן לארגן את הנבחרת מפה...

עופר

Ofer "Pingi" Feder
סמל אישי של המשתמש
Of3r

ומה עם אנשים זקנים?

הודעהעל ידי bankirer » ד' יוני 04, 2008 8:18 pm

להם אסור להצטרף לזה?

זה נושא חשוב, ואם באמת זה יהיה מול בית ספר שלם, אני מוכן להצטרף, במיוחד אם ירשו לי גם לשחק.

חן
סמל אישי של המשתמש
bankirer
ועד FLOW

הודעהעל ידי yuval » ד' יוני 04, 2008 9:20 pm

אם זו לא תיהיה הנבחרת האחרונה שטסה (שבה אני לא נכלל) אז אני גם אשמח להגיע ולעזור לארגן.

מה שכן תקופת הבגרויות עכשיו צפופה לכולנו ולמצוא תאריך לא יהיה פשוט אבל כדי לנסות ובהקדם.
יובל יעקבי
כשכדור חולם, הוא חולם להיות צלחת!
------------------------------

yuval999@hotmail.com
yuval
מנהלים צעירים

הודעהעל ידי Of3r » ה' יוני 05, 2008 1:16 pm

חן אני מסכים לקבל אותך רק עם מבחנים.. אנחנו נחשוב על זה..

ויובל אני מסכים שיהיה קשה למצוא תאריך אבל בוא ננסה.. ואני מאמין שזה יהיה שילוב של כל הנבחרות, כי כמו שאמרתי אין ממש נבחרת עכשיו..

Ofer "Pingi" Feder
סמל אישי של המשתמש
Of3r

הודעהעל ידי ליברזון » ה' יוני 05, 2008 1:57 pm

אני בעניין 8)

ואם בטורנירים עסקינן, שנה שעברה לא הייתה ממש אליפות הארץ לנוער, וחבל מאוד אם גם השנה לא תהיה...

השאלות הנובעות מכך:

1. אליפות הארץ לנוער עומדת על הפרק?
2. האם ניתן לשלב בין הREMATCH של נבחרת ישראל ונבחרת שדה בוקר לבין אליפות הארץ לנוער?
3. כמו שאמרנו קודם תקופת בגרויות וקקי וזה, אני מניח שכל אירוע מסוג כלשהוא מכוון לשבתות? אולי כדאי שכל אחד יפרסם את השבת הנוחה לו לטורניר?

השבתות שאני מאמין כרגע שיהיו נוחות לחיפה הן: 28.6 וה12.7
אמיר ליברזון- 0542070455
amir_lib7@yahoo.com
סמל אישי של המשתמש
ליברזון

הודעהעל ידי Of3r » ה' יוני 05, 2008 2:19 pm

ליבר אם כל אחד עכשיו ירשום מתי נוח לו בחיים לא נגיע לתאריך טוב

צריך לקבוע תאריך ומי שבא ברוך הבא
אם אתה חושב שכדאי לחבר בין האירועים אז זה כבר צריך אירגונים ויותר מהתרעה קצרה..

בוא לא נערבב בין נושאים ונעשה כל דבר בזמנו , אם אתה רוצה להרים את אליפות הארץ לנוער תתחיל לדבר עם אנשים ולהזיז דברים

עופר

Ofer "Pingi" Feder
סמל אישי של המשתמש
Of3r

??

הודעהעל ידי Dori » ה' יוני 05, 2008 9:10 pm

מה זה נוער?
שמעתי שיש אחלה קבוצה בכפר הס של חברה בכיתות ה'
:wink:
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

לא הייתי בונה על אליפות הארץ...

הודעהעל ידי Avner Batat » ו' יוני 06, 2008 10:17 am

קודם כל- יכול להיות נחמד לשחק שוב עם כל אלה שהיו באנגליה, כך שאני בעד...
קצת קשה לי לראות את כל אלה שהיו באנגליה מגיעים, ולכן עולה השאלה אם נביא שחקנים אחרים (לדוגמא אלה שהיו במחנה האימונים שהעבירו ג'ורדן וסופי)...
ליבר, בקשר לאליפות הארץ- קשה לי לראות את דזציו מגיעים, מהסיבה הפשוטה שאין לנו אפילו 5 שחקנים שמגיעים קבועה לאימונים...
הניסיון של אופק להרים קבוצת נוער נכשל (למי שלא ידע), הסליירס כבר מזמן לא בתמונה (גם זה למי שלא ידע), מה שמשאיר אותנו עם קוביות וחיפה...
אפילו אם נצליח לארגן את דזציו לטורניר, נהיה 3 קבוצות- כך שזה די חסר טעם..
אם יש קבוצה משדה בוקר/קרית אונו/שקר כלשהו שמוכנה להגיע- תפתיעו אותי... :D
EUC 2007 + PAGANELLO 2008
היה אדיר!!!
Avner Batat

הבא

חזור אל שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 15 אורחים