כתבת טלוויזיה

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

כתבת טלוויזיה

הודעהעל ידי שלי » ד' ינואר 23, 2008 11:06 pm

חבר'ה שלום,
שמי של יאנשל ואני סטודנטית לתקשורת. אני עושה כתבה על ספורט הפריסבי ואשמח אם תשתפו איתי פעולה. דורי כבר מכיר את הסיפור.
אני רוצה לשאול אם יש כאן מישהו שהפריסבי שינה אצלו משהו: היכרות ואהבה (לא רק לפריסבי... :) ), עזר בלימודים-ריכוז, וכל מה שעולה על דעתכם. אשמח לשמוע סיפורים כאלה ועל אחת כמה וכמה אם יש מי מכם שמוכן להצטלם ולספר את הסיפור. אני רוצה שתצא כתבה פיצוץ על הספורט ולהראות לכולם מה הוא שווה!!!

אפשר לשלוח לי במייל snoopyshell@gmail.com
או להתקשר 0524488595- כי אני רוצה את זה כמה שיותר מהר.

תודה מראש
ואל תפסיקו לזרוק ... :)
שלי

איזה יופי

הודעהעל ידי Krissbee » ה' ינואר 24, 2008 4:57 pm

מקווה שתמצאי סיפורים כאלו.

כולנו פגשנו אנשים יפים דרך הפריסבי, אבל האמת היא שאצל רוב האנשים, הפריסבי משפיע רק בתןך הפעילות עצמה - אלו מאיתנו שחטפו את החיידק קשה - אם הם משחקים אז הם לא רוצים לדבר או לראות אף אחד בזמן המשחק.... טוב, אני מגזים, אבל זה בדרך כלל לא קל ליצור קשרים עם אנשים שלא אוהבים את המשחק מלכתחילה, כי רוב האנשים בארץ לא מבינים מה העניין ולא רואים את הפריסבי כספורט שלם ולגיטימי.

אם את רוצה לבחון את הפריסבי כאמצעי תקשורת, יש דוגמאות ברמה התיאורטית במשחקים עצמם:
בענף האולטימייט יש תקשורת ודינמיקה קבוצתית, גם בהכנה מראש וגם בהתפתחויות תוך כדי המשחק, בדומה לכל ספורט קבוצתי ותחרותי אחר.
בענף הפריסטייל יש הרבה ביטוי תקשורתי אומנותי וויזואלי - ככל שעולים ברמת המשחק כך קצב ורמת התקשורת עולים. מה שמעניין הוא, ששחקני פריסטייל מנוסים הנפגשים בפעם הראשונה, אפילו אם הם לא מדברים אותה שפה, יוצרים תקשורת וייזואלית מורכבת באופן כמעט מיידי כאשר הם מתחילים לשחק, וזאת אחת התחושות המדהימות ביותר, כשנשאבים לתוך המשחק ופועלים רק מתוך תגובה לפעולות האחר.
הדבר תואר יפה בסרט "Zen and the art of freestyle frisbee"' משהו כמו:
"you cease to be 2 seperate people and become what you do"
אתה נהייה מה שאתה עושה
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

היי כולם

הודעהעל ידי Dori » ב' ינואר 28, 2008 4:59 pm

יום הצילומים הראשון נקבע ל- 02/02
משולש ברמודה (מול תחנת הרכבת ארלוזרוב) במקביל לאירוע הגולף החביב שיהיה שם.
http://www.frisbee.co.il/Communications ... php?t=2722

אז כל מי שרוצה לעזור בכתבה מגניבה מוזמן לקחת חלק.
הכתבה היא על פריסבי באופן כללי, והמטרה לצלם את כל הענפים ככל שאפשר + ראיונות מגניבים של שחקנים שיש להם מה לספר על הספורט.

שימו לב למזג האוויר ולאירוע - יתכנו שינויים.
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

פריסבי ותקשורת

הודעהעל ידי Krissbee » ב' ינואר 28, 2008 6:36 pm

נקודה לסרט שלך: ספורט הפריסבי הוא באמת מעניין לניתוח מבחינה תקשורתית. שלא כמו ענפי ספורט פופולריים יותר, לא רואים פריסבי בהרבה מקומות, ורוב האנשים לא נמשכים אליו. אבל יש מין קו שעובר בין כל השחקנים - אני רואה בכולם יש מרכיבי אישיות מסוימים, שניתן גם לזהות אותם אצל האמריקאים שהתחילו לפתח את הספורט בשנות ה60 וה70: פתיחות רעיונית, רוח חפשית, התייחסות לספורט כאמצעי שמטרתו היא כיף ולא הניצחון (ולהלן המוטו "MOST FUN WINS") ואופי ידידותי באופן כללי.
כשאני רואה שני אנשים משחקים, גם אם אני לא מכיר אותם, אין לי עכבות לבוא ולשאול אם אפשר להצטרף והם גם יגידו "כן" ב99% מהמקרים, מה שלא קורה באופן מובן מאליו בפעילויות אחרות.

גם באינטרנט יש קהילות פריסבי חזקות חובקות-עולם. יש קבוצות דיון המחולקות לאיזורים כמו אירופה או צפון קליפורניה, דרכן כל תייר תמיד יכול למצוא את הג'אם המקומי, והמקומיים תמיד ישמחו לארח שחקנים זרים, ויותר מזה: כשהייתי בקליפורניה, חבורת הג'אמרים המקומיים (אנשים בני 40 ו50), אותם פגשתי דרך הקבוצה באינטרנט (בעזרתו של דורי), ממש התייחסו אלי כמו משפחה, ואחד מהם, מהנדס בכיר באפל בעל 10 תארים באליפויות עולם בפריסטייל, שרף שעתיים בכל שבוע רק כדי לאסוף אותי למשחק השבועי, בלי להכיר אותי בכלל.

זהו גם תחום, שעם כל ההתפתחות שעבר בשנים האחרונות, עדיין נשאר צנוע וידידותי - כל ילד יכול לשלוח מכתב לאנשים המדורגים כאלופי העולם, והם תמיד ישקיעו זמן ויכתבו לו בחזרה, יפרגנו לו ויתנו לו טיפים. אלה הם דברים שניתן לזהות בהרבה ענפי ספורט קטנים, המורכבים מקומץ "משוגעים לדבר", אבל בפריסבי אני רואה עם הזמן שהאנשים הנמשכים לספורט שלנו הם תמיד אנשים חיוביים וכיפיים, בדרך כלל לא תחרותיים, שלא לוקחים את החיים ברצינות רבה מדי, ולכן יוצרים קשרים טובים עם שחקני פריסבי אחרים.

ליום שבת הבא (עלינו לטובה) את יכולה להכין מין סקר קטן שיבחן את הדברים הנ"ל, ולהעביר אותו בין כל מי שיהיה שם. אני חוזה שתקבלי תשובות אחידות.
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

חזק מאוד

הודעהעל ידי Dori » ב' ינואר 28, 2008 7:44 pm

היי יוני,
כיף לקרוא את התגובה שלך.
סוף סוף אני מרגיש שיש כאן עוד דעות ואנשים שמנתחים את הספורט המדהים שלנו.

אחרי הרבה שנים וניתוחים מכל הכיוונים, אני יכול לומר בבטיחות שיש הרבה דברים דומים בין שחקני פריסבי בכל העולם, אבל יש המון שוני בין שחקני הפריסבי בענפים השונים.

לדוגמא שחקני אולטימייט שונים בתכלית משחקני פריסטייל או גולף.

מעניין לפתח את זה...
(אגב, זו הסיבה שהאתר שלנו בעתיד יהיה צריך לתת מענה נפרד לכל קהילה שכזו, גם מבחינת תוכן וגם מבחינת ה- USER EXPERIENCE)

:o
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

מחר

הודעהעל ידי שלי » ו' פברואר 01, 2008 4:48 pm

מחר אני מצלמת בפארק ארלוזורוב
יש משחק גולף להורדת חלודה... :)
כל מי שרוצה להצטלם מוזמן-גם מי שפחות אוהב גולף- מוזמן לבוא להציג יכולותיו, להתראיין וכל מה שבא לך לעשות-המצלמה תצלם
אבל חוצמזה, נראה לי הולך להיות טוב מחר בגולף
בואו בהמוניכם
שלי

רוב תודות!!!

הודעהעל ידי שלי » ש' פברואר 02, 2008 7:35 pm

תודה רבה לכולם
כל מי שהתראיין,שיתף פעולה והסכים לזרוק רק כשלוחצים REC... :)
תמשיכו להנות מהחיים ולנחיל לעולם את רוח המשחק

ושוב הרבה הרבה תודה....
שלי

חזור אל שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים