נושא שמטריד

הכל כולל הכל על כלום

מנהל: Webmaster

נושא שמטריד

הודעהעל ידי AmIt » ה' ספטמבר 22, 2005 9:44 pm

אהלן חברייה ,
ואיי כמה זמן לא פתחתי נושא..
אז ככה .. דבר ראשון אני מתנצל מראש אם נפתח כזה כבר נושא פשוט חיפשתי ולא מצאתי.. ואני בהתלבטות קשה..
אז ככה.. בעקבות משחק חפוז שהיה עם עם 2 נערים.. (ששמם שמור במערכת)
עלתה לי התלבטות בראשי.. היו כבר נושאים פה בפורום של : "איך משכנעים אדם לשחק"
"איך מענינים אדם לשחק"
"איךלהתנהע עם ערסים ואנשים מזלזלים"
"איך לעזור לאנשים חלשים"
אבל לא עלה פה הנושא של...
איך לעזור לאנשים לא רציניים..?!
כלומר ,וכוונתי היא אם יש מצב של אדם ממוצע שנהנה לשחק אבל רמת המשחק שלו נמוכה וברצוני לעזור לו לעלות אותה אבל יחסו למשחק או יותר נכון להגיד גישתו למשחק היא לא רצינית כלומר אפשר להגיד שהוא בגישה של "משחק שכונה"
כמובן המחשבה הראשונה שלי הייתה לקחת אותו לשיחה אבל אז חשבתי לעצמי.. "מה אני יכול או מה אני בכלל אגיד לו בשיחה הזאת?!"...

אז אנא ממכם חברי המלומדים.. עיזרו לי..

תודה מראש "חסה" עמית אבן!
-AMIT EVEN-
תאמינו לי שבסוף יהיה טוב..:D
חסות!
סמל אישי של המשתמש
AmIt

"משחק שווה 1000 מילים.."

הודעהעל ידי Erez » ה' ספטמבר 22, 2005 10:20 pm

"משחק שווה 1000 מילים.."

פשוט כך אותו/אותם למשחק מקצועי של אולטימייט או לאיזה יום אחד בחוף לסשן פריסטייל..או בכלל!! הכי טוב!! לבולהפלוו!!

כי משחקים ממכרים!!
"only god can judge me"
Green Fly Rules!!! (team-gf)
Erez

זו לא שכונת פאר, ולא שכונה של עוני...

הודעהעל ידי קרנף » ה' ספטמבר 22, 2005 11:31 pm

מכל המקרים שקרו לי - מי שרוצה לשחק שכונה, ישחק שכונה.

יש אנשים שפשוט לא מבינים שכמו הרבה דברים בחיים פריסבי מצריך אימון וסבלנות ולא משנה כמה תסביר להם הם ינסו מיד על הרגע הראשון לזרוק מרחקים מטורפים, ישבו ל על הוריד שתסביר להם איך "מסובבים על האצבע" וכאלה.

ומנסיונות לעשות מה שאתה מציע ארז, קרה לי כבר מספיק שזה רק הכניס להם לראש ש"אה, זה נורא פשוט" ופתאום גם הם מנסים דברים המון מעל הרמה שלהם ואתה רץ למצוא את הפריסבי שעף לתוך העין של איזה איש גדול ומפחיד על שפת הים.

אני לא אומר להרים ידיים, ולפעמים זה מצליח לשכנע אנשים בכל מני דרכים, אבל יש כאלה שהם מקרה אבוד. כמה מחברי הטובים ביותר הם כאלה כשזה קשור לפריסבי ואני עדיין משחק איתם.

לדעתי הפתרון הכי טוב זה לשלוח אותם אל דורי שיראה להם מה זה 8)
Flow baby, just flow

http://www.karnaf.info
סמל אישי של המשתמש
קרנף

עמית עמית...

הודעהעל ידי whYBe » ו' ספטמבר 23, 2005 1:12 am

קודם כל יפה שחזרת אלינו. בתקווה שנראה אותך בבולה פלואו.

כמו שקרנף אמר, מי שרוצה לשחק שכונה ישחק שכונה. כל החבר'ה שאני משחק איתם, כמעט בלי יוצא מן הכלל, משחקים גרסה עקומה של אולטימייט, שהיא כיפית לאללה אבל לא רצינית ולא מאורגנת בעליל. הסיבה היא פשוטה - הם באים לשחק כדי לשרוף קלוריות, לא כדי לחשוב על טקטיקה, על מסירות סופר-מדוייקות ועל דברים כאלה. יש מעט מאד חוקים, לא מעניין אותם משחק מסודר, לא מעניין אותם ללמוד דברים חדשים. אפילו בולה פלואו לא מעניין אותם מספיק. אני כבר כמה חודשים מנסה גישה של מים שקטים חודרים עמוק - משחק הכי מקצועי ומקפיד שאני יכול, מסנה לתת הערות בונות לאנשים, ללמד. יש כמה דברים שזה עוזר. יש כמה דברים שלא, ולא יעזור בית דין. זה הגיע לזה שאחרי שהייתי במגעים להביא את המצה בולז אלינו למגרש בי-ם, החבר'ה בקבוצה באו לי ביציאה שאם הם באים ללמד, הם יכולים לשבת בצד. אתה מבין? אלופי עולם, לשבת בצד... התשובה, עמית היקר, היא שיש אנשים שפריסבי לא מדבר אליהם כמו שהוא מדבר אלינו. ולוקח הרבה זמן לשנות את דעתו של אדם שבטוח שהוא צודק.

יוחנן.
לא כל מה שעף זה קסאם.
סמל אישי של המשתמש
whYBe
BulaFLOW organizer

אל תיקח ללב

הודעהעל ידי Krissbee » ו' ספטמבר 23, 2005 2:19 am

זה מה שאני עושה עם אנשים לא רציניים: אל תנסה לשכנע אותו (במילים) שיש משהו יותר מזה. בהתחלה שחק כאילו סתם מתמסרים עם הצלחת, ואז תתחיל להחזיר לו זריקות בflow: כשהוא רואה שמהזריקה הסתמית שלו עשית משהו שנראה יפה ומקצועי ואומנותי וספורטיבי, הוא יבין שיש יותר מזה, הוא ירצה לעשות גם, הוא יבין שצריך להשקיע הרבה, והוא יעריך את המשחק ואותך יותר. או שלא. יש אנשים שלעולם לא יבינו.

זה נכון לגבי כל דבר: ככל שתחצין פחות התיחסות ורצינות למה שאתה עושה, כך מי שיצפה בך יתרשם יותר. אל תגיד לו על ההתחלה שזה החיים שלך...
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

וואלה...

הודעהעל ידי AmIt » ו' ספטמבר 23, 2005 3:50 pm

חבר'ה..
אני מבין את מה שאתם אומרים אבל תראו אני שיחקתי עם הבנאדם.. ועצם המשחק שלי הוא בקטנות של :flow: אז אני חושב שהוא קלט את הקטע.. אבל אני חושב שעצם זה שהוא בא לשחק בקבוצה ועצם זה שחברים שלו שם ו"הוא כאילו בא לעשות קטעים" אבל לפי מה שזכור לי אנחנו לא אמורים לוותר על אף אחד נכון יש כאלה שלוקח קצת יותר זמן ויש כאלה שלוקח להם מעט יותר.. אבל כל השאלה שלי היא :
if we have the magic word?!
את מבינים...
כאילו לוותר אנשים זה לא החוכמה.. ולוותר לדעתי זה לא הפיתרון.. נכון שיש כאלה שיותר קשה איתם..
אז אני רק יכול להוסיף.. שאם אנחנו נוותר פה על קצת אתגר.. אז מה יקרה הלאה?
קצת קשה אנחנו מוותרים..?!
אז בוא נחשוב יחד על פיתרון נורמלי..
ולא על: .."אי אפשר לעבוד איתם.. או צריך לוותר על כאלה.." שבאמת יעזור...

:) ותחשבו על זה איי איי איי (ז'וז'ו חלסטרה חבר'ה בטח לו יש את הפיתרון..)
-AMIT EVEN-
חסות!
סמל אישי של המשתמש
AmIt

תגובה

הודעהעל ידי FreeStylerRonen » ו' ספטמבר 23, 2005 6:09 pm

קרנף לקחת לי את כול המילים.
גם לי קרה לא מעט ויותר נכון המון שאנשים אומרים שפריסבי בכללי זה קל ולא כיף ושקדימה תלמד אותי נייל דילי כי התאמנתי חצי שבוע כול יום אז אני טוב.בקשר לפיתרון אולי באמת צריך להסביר להם שזה לא ככה.
לא צריך לוותר באמת כמו שעמית אמר על שחקנים.
הייתי בטוח שאנחנו רוצים להרחיב את הקהילה ולכן צריך להסביר להן כמה צריך להיתאמן ומה הדרישות.בקשר למי שמשחק שכונה אז אולי הוא משחק ככה כי לא מלמדים אותו או כי הוא עובר מהר מידי לדברים?
טוב עדיין אין לי ממש הצעה לפיתרון אבל כתבתי כמה עצות קטנות. :flow:
רונן :flow:
FreeStylerRonen

תראה משהו, עמית

הודעהעל ידי Surrounded » ש' ספטמבר 24, 2005 9:55 pm

הייתי במילואים לקצת זמן, ומישהו מנהגי המשאיות (הם חברה בגילי, לא כאלה נוראים כמו שזה נשמע.. :) ) הביא פריסבי (מזעזע) לשטח. משחקים של מסירות היו, והיה שכונה, והיה גם טוב מאוד. מי ששם לב שאני יודע קצת לזרוק שאל אותי, אמרתי לו איך והוא המשיך מצוין לבד ועדיין שיחק שכונה אבל זרק טוב. והכי חשוב - היה ממש כיף ומרענן לשחק פריסבי בשטחי צאלים כאילו אין אלוהים.
אל תשכח שזה גם כל העניין של פריסבי בין השאר - כיף, ועוד קצת כיף... לא צריך לקחת קשה מדי את עצם המשחק והעניין כי אז זה מאבד את הכיף שבדבר. לא צריך לחשוב יותר מדי על טקטיקות משחק וכל זה, חבל על הזמן שלך.
"מטוסים כבר לא זורקים קרמבואים מהשמיים ... "
Surrounded

הנה 2 הסנטים שלי

הודעהעל ידי Dori » א' ספטמבר 25, 2005 4:09 am

שיווק
----------

הרבה אנשים לוקחים פריסבי ליד כי יש טראנד מצד אחד ומצד שני יש להם זכרון עבר של משחק לילדים ואז מקבלים את התופעות שדיברת עליהן.

לעומת כדור שתמיד יתגלגל או יעוף לאנשים אין מושג מה זה זריקה טובה או לא.
גם לא איכפת להם שהצלחת תהיה 60% על הריצפה.

כמה פתרונות לנושא:
1. אל תנסה ללמד בכח. אנשים לא מבינים בכלל שיש לך ידע פי 1000000000 מהם על הנושא כי הם לא מאמינים שיש עולם כזה.

2. תבקש לשחק איתם ובקטנה תן מסירות טובות, כמה תפיסות וכו'

3. תן מידי פעם זריקות מיוחדות (נסה בלי הרצפה, כי אז הולך להיות גהינום שם) ואולי אפילו נייל דיליי. אבל הכי חשוב הדיוק של המסירות שלך. אנשים יהנו לשחק איתך אם תמסור להם טוב.

4. תן להם טיפה לנסות תפיסות מיוחדות - לא צריך לדבר, פשוט תעשה תנועה של תפיסה מתחת לרגל ותצביע על הבנאדם שאתה הולך למסור אליו. אם הוא מצליח תן לו איזו קריאת עידוד מול כולם.

ככה לאט לאט תראה את כולם מנסים גם.

אחרי כמה דקות, אתה יכול לעצור את המשחק שהצלחת אצלך והם מבינים שיש לך מה לתרום להם.

פשוט תקרא לכולם אליך תציג את עצמך ותגיד להם "תודה רבה על המשחק, אתם משחקים יפה והייתי שמח להראות לכם טיפה יותר, רוצים?"

הכל בעדינות ובקלילות.

משם והלאה זה עוד מגילה של מה עושים.......

בכל מקרה, אני חושב שהרבה יש לנו לשפר את התדמית של הספורט שלנו (למרות שעשינו דרך עצומה). אחרי שאנשים יראו מה אפשר לעשות והמדיה תשדר אותנו הרבה יותר ברצינות הכל יהיה שונה.

בנתיים אנחנו עובדים בשטח וכל אדם שמחזיק צלחת ומבין את הקטע ונהנה זה הישג.

FUN זה שם המשחק אבל אני הייתי מוסיף כאן גם נושא של אתגר. FUN זמין בסופו של דבר נעלם ואנשים צריכים אתגרים חדשים.

כל זה היה לאנשים שמתחילים לשחק סתם ככה.

יש אנשים שיחפשו משחק קבוצתי ובלי זה לא יהיה להם בכלל עניין.
אבל על זה תומר יכול להרחיב.

דורי
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

וואלה וואלה...

הודעהעל ידי AmIt » א' ספטמבר 25, 2005 5:00 pm

תראה דורי... אני כבר מבין ויודע את מה שאתה אומר ומציין פה.. אבל אני רוצה להגיד שלא ממש התייחסת לשאלתי.. אתה מדבר על מקרה שבו בנאדם סתם משחק שכונה כאילו ירד לים סתם עם חברים הביא צלחת שקיבל עם איזו בירה או באיזה ארוחה שקנה איפה שהוא.. אבל אני מדבר על מצב שבו בנאדם כבר מכיר את ה"עולם" שדיברת עליו ובנאדם שמכיר כבר את כל ה"חוקים" ואת רוב התפיסות והזריקות..
אבל מישום מה הוא עדיין מתייחס למשחק ברמת רצינות נמוכה..כלומר אני מתכוון לבנאדם שיש לו את ההיכולת אבל אין לו את הרצון כי הוא עדיין נתקע בסרט של "המשחק ילדים מפעם.."
כאילו יש לו את רמת הרצינות הבסיסית.. אבל לא את רמת הרצינות אשר נחוצה לאדם שיכול ויש לו את היכולת להתקדם..

אז מה אני עושה במצב כזה..?
-AMIT EVEN-
חסות!
סמל אישי של המשתמש
AmIt

נשמע לי מוזר

הודעהעל ידי Dori » א' ספטמבר 25, 2005 6:58 pm

אני לא מבין בידיוק איך יכול להיות מצב שכזה.

בנאדם שיודע דברים זה אומר שהוא למד ממישהו כבר או מהאתר או ממקומות אחרים וזה אומר שהוא טיפה משקיע.

מה זה אומר שהוא משחק שכונה?
האם הזריקות שלו לא טובות, מה הבעיה איתו?
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

הודעהעל ידי AmIt » א' ספטמבר 25, 2005 10:01 pm

קשה להסביר את זה במילים.. אני מתכוון לבנאדם שהיחס שלו לא מספיק רציני בשביל להתקדם...
-AMIT EVEN-
חסות!
סמל אישי של המשתמש
AmIt

זו הגישה

הודעהעל ידי whYBe » א' ספטמבר 25, 2005 10:54 pm

אני חושב שמה שעמית מתכוון אליו היא הגישה של הבן-אדם. זה קורה המון אצלי בקבוצה. אנשים לומדים שיטה מסויימת שאיתה הם מרגישים נוח לשחק, וזהו. לא מעניין אותם ללמוד יותר, או לשנות את הדרך בה הם משחקים יותר מדי רק כי הם לא משחקים "נכון" לדעתך, ולא משנה כמה ידע יש לך או כמה נסיון עשיר צברת בתחום. הדרך היחידה לשנות גישה שטבועה ככה באדם דורשת זמן והתמדה. הרצון ללמוד ולהשתנות חייב להגיע מהם. אתה חייב להתמיד בגישה שלך, להתגמש לכיוונם אבל לא לוותר על העקרונות שמנחים אותך. אתה צריך תמיד להיות מוכן להסביר, לא בצורה אגרסיבית של "אתה לא עושה את זה טוב" אלא, "אולי תרצה לראות דרך קצת שונה לעשות דברים?", ואף פעם לא יותר ממה שהם רוצים לקחת ממך. דוגמה חיה - משחק שעבר, אחרי הרבה מאד פעמים שהערתי למישהו בעדינות שכדאי לו ללמוד FOREHAND כדי להגדיל את האופציות שלו במשחק, הוא בא אלי ושאל אם אני יכול להראות לו. הראיתי לו בשמחה, והוא אכן עשה את זה כמה פעמים במשחק. לוקח לאנשים זמן להבין מה אתה יכול להציע להם.

מקווה שזה עוזר.
יוחנן.
לא כל מה שעף זה קסאם.
סמל אישי של המשתמש
whYBe
BulaFLOW organizer

וואלה וואלה וואלה..

הודעהעל ידי AmIt » ב' ספטמבר 26, 2005 12:56 am

וואלה יוחנן הצליח להבין אותי(תותח על!)
תודה רבה על התשובה.. ממש עזרת לי..
אך אשמח לקבל עוד התייחסויות ודעות...
ושוב תודה יוחנן.. :D :flow: :flow: :flow:
-AMIT EVEN-
חסות!
סמל אישי של המשתמש
AmIt

סבלנות

הודעהעל ידי Tomer » ב' ספטמבר 26, 2005 1:07 am

במילה אחת- סבלנות
בכמה מילים- תנסה להראות מה אתה יודע בלי להשתחצן או לרדת על הבנאדם, תנסה להראות לו גם יותר מזה- שידע שאתה לא שונה ממנו ושיש גם לך מה ללמוד ושאתה לא מתבייש בזה, תדאג שיראה שיש אנשים שאתה מלמד ושמבינים ועושים יותר גם אחרי זה, ותמיד תהיה פתוח, כי בסוף הוא יפתיע אותך וברגע שהוא יבקש משהו אתה צריך להיות מוכן להשקיע בו ולא לדחות אותו, זה צעד גדול לבוא ולבקש ללמוד.

זה לא קל. צריך הרבה כדי להצליח להוציא אנשים מהמצב הזה, בעיקר- כאמור- סבלנות.
Play on
Tomer
סמל אישי של המשתמש
Tomer

הבא

חזור אל שיחה חופשית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים