לקנות פריזבי

ברוכים הבאים לעולם הפריסבי, פה תוכלו לשאול, להתעניין, להכיר ולהחבר לתופעת הפריסבי הארצית.
כולל עזרה טכנית למתחברים

מנהל: Webmaster

באמת חבר'ה

הודעהעל ידי Krissbee » ג' אוגוסט 02, 2005 10:40 am

בנושא הזה אנשים אמרו כמה דברים בלי לחשוב עד הסוף

yuval - באמת..

Zimer-

1. אתה לא יכול להגיד שבאולטימייט המסירות יותר חשובות מבפריסטייל או להיפך, ואתה בוודאי לא יכול להגיד שבפריסטייל אין כמעט חשיבות למסירות, רק בגלל שטכנית אפשר לעשות פריסטייל בלי למסור. זה כמו לשבת על אופניים בירידה ולהגיד שבאופניים אין חשיבות לפידול. המסירות חשובות בכל ענף. "צלחת שנועדה לענף האולטימייט, ענף בו המסירות הם מרכז המשחק" - באולטימייט גם המסירה הכי שמנת בעולם לא שווה את חוקי הפיזיקה עליהם היא מושתת אם לא תופסים אותה... בנוסף, לי הגיוני שצלחת פריסטייל יותר קל לתפוס מצלחת 175, בגלל שהיא קלה יותר, נפחית יותר (rim יותר גדול), והיעף שלה (זאת המילה שאני מחפש? drive) שלה פחות חזק.
תומר, תגובתך?

2. הסיבוב על הציפורן -nail delay- הוא לא בהכרח חלק מרכזי בפריסטייל. אם אינני טועה, למעשה הטריק הזה הומצא אחרי שצלחת הפריסטייל קיבלה את צורתה הנוכחית.
התפקיד של הצורה של צלחת הפריסטייל הוא לאפשר לשחקן לעשות ווריאציות על תפיסות, זריקות, ומה שבינהם. היא מקלה על מעבר מתנוחת גוף אחת לאחרת ועל זריקה מתנוחה פחות מקובעת, ומאפשרת לעשות FLOW יותר מהיר ויותר אינסטינקטיבי. כך אפשר להרחיב את אץ מאגר התרגילים, להמציא תרגילים חדשים(כולל זריקות), לזקק סגנון ייחודי ולקחת את הספורט למחוזות חדשים. למשל, שחקן פריסטייל יוכל להחזיר זריקה בלי לתפוס או לזרוק אתה במובן הקלאסי של המילה. בקיצור - FREESTYLE.

המסקנה נכונה - לשחקנים חדשים מומלץ להתחיל עם צלחת 175, בין השאר כי היא יותר עוזרת לשחקן להצמד לטכניקת זריקה נכונה, כל עוד הוא מקבל הדרכה טובה, כמובן.
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

תודה על ההסבר

הודעהעל ידי dambo » ג' אוגוסט 02, 2005 1:56 pm

ואני יבדוק מה יותר נוח לי בחנות :flow:
dambo

Re: באמת חבר'ה

הודעהעל ידי dambo » ד' אוגוסט 03, 2005 2:39 am

Jonathan Kriss כתב:בנושא הזה אנשים אמרו כמה דברים בלי לחשוב עד הסוף

yuval - באמת..

Zimer-

1. אתה לא יכול להגיד שבאולטימייט המסירות יותר חשובות מבפריסטייל או להיפך, ואתה בוודאי לא יכול להגיד שבפריסטייל אין כמעט חשיבות למסירות, רק בגלל שטכנית אפשר לעשות פריסטייל בלי למסור. זה כמו לשבת על אופניים בירידה ולהגיד שבאופניים אין חשיבות לפידול. המסירות חשובות בכל ענף. "צלחת שנועדה לענף האולטימייט, ענף בו המסירות הם מרכז המשחק" - באולטימייט גם המסירה הכי שמנת בעולם לא שווה את חוקי הפיזיקה עליהם היא מושתת אם לא תופסים אותה... בנוסף, לי הגיוני שצלחת פריסטייל יותר קל לתפוס מצלחת 175, בגלל שהיא קלה יותר, נפחית יותר (rim יותר גדול), והיעף שלה (זאת המילה שאני מחפש? drive) שלה פחות חזק.
תומר, תגובתך?

2. הסיבוב על הציפורן -nail delay- הוא לא בהכרח חלק מרכזי בפריסטייל. אם אינני טועה, למעשה הטריק הזה הומצא אחרי שצלחת הפריסטייל קיבלה את צורתה הנוכחית.
התפקיד של הצורה של צלחת הפריסטייל הוא לאפשר לשחקן לעשות ווריאציות על תפיסות, זריקות, ומה שבינהם. היא מקלה על מעבר מתנוחת גוף אחת לאחרת ועל זריקה מתנוחה פחות מקובעת, ומאפשרת לעשות FLOW יותר מהיר ויותר אינסטינקטיבי. כך אפשר להרחיב את אץ מאגר התרגילים, להמציא תרגילים חדשים(כולל זריקות), לזקק סגנון ייחודי ולקחת את הספורט למחוזות חדשים. למשל, שחקן פריסטייל יוכל להחזיר זריקה בלי לתפוס או לזרוק אתה במובן הקלאסי של המילה. בקיצור - FREESTYLE.

המסקנה נכונה - לשחקנים חדשים מומלץ להתחיל עם צלחת 175, בין השאר כי היא יותר עוזרת לשחקן להצמד לטכניקת זריקה נכונה, כל עוד הוא מקבל הדרכה טובה, כמובן.

אני היום קניתי פריסבי 160 (לי זה הרבה יותר נוח זה קל ואני מצליח יותר איתה (מסירות והכול יותר טוב))
dambo

סבבה

הודעהעל ידי Krissbee » ד' אוגוסט 03, 2005 3:53 pm

גם לי זה יותר נוח
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

סבבה

הודעהעל ידי dambo » ד' אוגוסט 03, 2005 4:43 pm

סבבה :D
dambo

Re: באמת חבר'ה

הודעהעל ידי Zimer » ד' אוגוסט 03, 2005 5:25 pm

dambo כתב:
Jonathan Kriss כתב:בנושא הזה אנשים אמרו כמה דברים בלי לחשוב עד הסוף

yuval - באמת..

Zimer-

תומר, תגובתך?

אני היום קניתי פריסבי 160 (לי זה הרבה יותר נוח זה קל ואני מצליח יותר איתה (מסירות והכול יותר טוב))

עכשיו שאלה אליך, איך אתה יודע שהיא יותר נוחה לך?
אני לדוגמא שהתחלתי לשחק לפני שנתיים אז קנינו מדורי ומתומר רק צלחות 160 (הצהובות של ההדרכה) באותו זמן חשבתי שזאת הצלחת הכי נוחה, נתנו לי 175 לא ממש הסתדרתי, פשוט כי התרגלתי.
אבל אחרי זה שהתחלתי למסור פורהנד ובאקהנד קצת יותר למרחק, הרגשתי שהצלחת חותכת לי את היד (ולא רק לי, גם לעוד כמה אנשים).
מאז אני עם 175 (חוץ מזה שהיום אני משחק רק אולטימייט ולא פריסטייל) והיא ממש נוחה.
עמית צימרמן
----------------
אחראי פורומים שטויות ובלאגנים ועיצוב צעירים [מאסטר בלאגן :lol:]
:flow:
Zimer
מנהלים צעירים

מזתומרת

הודעהעל ידי Krissbee » ד' אוגוסט 03, 2005 6:04 pm

מזתומרת איך אני יודע? זה עניין אינדיבדואלי, לי זה יותר נוח וזהו. אני לא מבין את השאלה שלך
צלחות 160 באמת יותר חותכות, במיוחד אם הן קיבלו חספוסים ממשטחים קשים, אבל זה גם תלוי איך אתה זורק
לעומת זאת בצלחות 175 טעויות בזריקה יתבטאו ביותר סטייה, וגם כואב יותר לתפוס

ברור שיהיה לך יותר נוח עם צלחת ששיחקת איתה יותר והתרגלת
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

הודעהעל ידי Zimer » ד' אוגוסט 03, 2005 6:24 pm

דיברתי לפותח הנושא...
הוא אמר שצלחת 160 יותר נוחה לו... איך הוא יכול לדעת בכלל?
עמית צימרמן
----------------
Zimer
מנהלים צעירים

שמעו......

הודעהעל ידי dambo » ד' אוגוסט 03, 2005 11:10 pm

באתי לפני שבוע לכיכר רבין אסף נתן לי 2 צלחות
175
ו160
אז היה יותר נוח לי ה-160
ואתמול הלכתי לשם אסף הביא לי עוד פעם 2 צלחות
ואחרי 2 לילות שלמים (שכול אחד5-6 שעות) אני בחרתי את ה160
לא יודע מה איתכם זה הרבה יותר נוח לי (אז מה אם אני מתחיל?..........)
זה הרבה יותר נוח
dambo

הודעהעל ידי Zimer » ה' אוגוסט 04, 2005 12:31 am

אהה, אם ניסית את אחלה!
תתחדש
עמית צימרמן
----------------
Zimer
מנהלים צעירים

תודה

הודעהעל ידי dambo » ה' אוגוסט 04, 2005 12:53 am

תודה
ואני בודק מה שאני קונה לפני שאני קונה אותו :D
dambo

חפיף

הודעהעל ידי Krissbee » ה' אוגוסט 04, 2005 8:13 am

צריך שיהיה גם וגם
טוב להתוודע לשני הסוגים, ואפשר שיעברו אצלך הרבה צלחות
סמל אישי של המשתמש
Krissbee

הודעהעל ידי dambo » ה' אוגוסט 04, 2005 12:34 pm

אני ניסיתי את שני הסוגים לפמי שקניתי
אני מרגיש שה-160 הרבה יותר נוחה לי
dambo

אז רוץ עם זה

הודעהעל ידי Dori » ו' אוגוסט 05, 2005 1:28 pm

יאללה, מתי רואים אותך עם צלחת בכיכר???.

דורי
Go with Your FLOW
תמונה
<<------------->>
סמל אישי של המשתמש
Dori
זורק ספין על

דורי..........

הודעהעל ידי dambo » ו' אוגוסט 05, 2005 1:50 pm

אני הייתי השבוע ושבוע שעבר בכיכר

השבוע אני חבר שלי ועוהד הינו לידך שזרקת את הפריסבי למים
וביקשת לראות את הפריסבי שהיתה לו(לחבר שלי)

ואני ישמח לפגוש אותך

אבל השבוע אני יהיה באילת :D
אבל אני מכיר את אסף
dambo

הקודם

חזור אל שחקנים חדשים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים