קבוצת שדה בוקר - תכ"לס, יומן

הפורום של קבוצת שדה בוקר

Re: קבוצת שדה בוקר - תכ"לס, יומן

הודעהעל ידי רפי » ד' ינואר 27, 2010 5:01 pm

התגובה של מעיין מאוד ענינית וחשובה. שווה לדעת מה עוד אנשים חושבים בנושאים כאלו.
דעתי בשני הנושאים שכתבת ידועה. בנושא הראשון אני מסכים איתך ב-100 אחוז[אם כי צ"ל ברור שבמשחק שבו הנצחון חשוב, חשוב שתהיה חלוקה לתפקידים וברור שתפקיד ההנדלרים בו הוא מרכזי].
בסטק הורטיקאלי כל מרכז השדה חסום ולי זה נראה לא אידיאלי. בסטק ההוריזונטאלי הקדימה והאחורה של המגרש פנויים וזה נראה לי יופי. בספליט סטק כל המגרש פנוי וזה נראה לי הכי יופי.
רפי

הודעהעל ידי nevoh0 » ה' ינואר 28, 2010 1:12 am

עם כבר משחקים עם הקאקי הזה אז לפחות לשחק בספליט סטק הוא באמת הכי טוב עבורנו
nevoh0

הודעהעל ידי ofir hemo » ו' ינואר 29, 2010 7:38 pm

זה היה ממש מעניין ללמוד סוגי סטקים חדשים.
באמת רציתי ללמוד סטק הוריזונטאלי אז שמחתי שלמדנו ושיחקנו עם הסטק הזה.
אני חושבת שזה טוב שלמדנו עוד סטקים חוץ מהורטיקאלי כי אולי כקבוצה נתחבר יותר לסטק אחר.
כמובן שבכל מקרה צריך לתרגל הרבה על מנת שהטקטיקה תעבוד, ואני מקווה שמעכשיו באימונים הבאים נשחק יותר עם סטק.
תודה רבה חן על האימון!
שבת שלום
ofir hemo

הודעהעל ידי lordernst » ו' ינואר 29, 2010 8:37 pm

טוב אני נכנסתי לפורום בשביל לאחל לכולם בהצלחה במיונים!!!! ולמעיין רק שתדע שעם אי פעם תרצה להיות רציני בפריסבי אז תצתרך להפסיק לעשן. וכן אני הפסקתי! ואני יודע שרובכם לא תאמינו אבל ממש לא אכפת לי.

אופס התגובה של מעיין בעמוד הראשון סליחה לא קשור...
טו בשבט שמח לכולם!
Sincerely Yours Eran Brandeis
ערן ברנדייס
lordernst

הודעהעל ידי רפי » ש' ינואר 30, 2010 8:21 am

הי ערן.
מה שלומך?
למה שלא תספר פה בפורום מה קורה איתך ומה עובר עליך שם בניכר?
אני מבין שאתה חוזר לפה ל-יב. [נכון?]
בנושא שגיאות כתיב יש מקום לשיפור.
אני מבין למה הפסקת לעשן. אני לא מבין למה התחלת.
למה אתה לא מצטרף לנבחרת הנוער?
כל טוב.
רפי

הודעהעל ידי lordernst » ב' פברואר 01, 2010 8:47 am

טוב אז ככה התכנית היא כן לחזור לשדה בוקר אני עדיין לא יודע עם זה יקרה.
מה שקורה איתי פה זה שאני בקבוצת פריסבי של בית הספר. עכשיו יש לנו שני מאמנים שניהם יוצאי קבוצת סטנפורד יש לנו כמה שחקנים חזקים וכולם על רמה. היו לנו כבר משהו כמו שלושה טורנירים ובכולם ניצחנו בהפרש די גדול. היה משחק אחד שממש הצטערתי שפספסתי שהיה נגד קבוצת ה B של סטנפורד שגם אותם ניצחנו. עוד כמה חודשים מתחילה פה אליפות קליפורניה ולכן אנו מתחילים להעלות הילוך. לגבי נבחרת ישראל, מכיוון שאני פה באמריקה לא יכולתי להגיע למיונים לעומת זאת עם הצגת כמה תנאים אני כן חלק מהקבוצה וזאת אחת הסיבות שאני חוזר לקראת סוף יוני בשביל שאני יוכל להתאמן איתם לפני הטיסה לגרמניה.

עם יש לאנשים שאלות אני אשמח לענות אליהם.
Sincerely Yours Eran Brandeis
ערן ברנדייס
lordernst

הודעהעל ידי רפי » ב' פברואר 01, 2010 12:32 pm

איך ביה"ס שם ? איפה יותר טוב [או פחות גרוע] ?
איך שיעורי הספורט?
חוץ מאולטימייט אתה עוסק בעוד דברים?
כל טוב.
רפי

תכ"לס, יומן - 10

הודעהעל ידי avigal » ג' פברואר 02, 2010 8:34 pm

יום שלישי אימון, 3 שבועות לפני פורים => עדלאידע!

במשך היום החברה עיפיים, רוב הזמן מדברים על מה שהם מתכננים ובונים לעדלאידע וללמד אותם בביה"ס הופך לכמעט בלתי אפשרי. השאלה שעולה כל שנה זה האם להמשיך לקיים אימונים בתקופה הזו היות ואת כל זמנם החופשי הם, לפחות אומרים, מקדישים לעדלאידע. אז השנה בשל בקשתם של כמה מהשחקנים ערכנו אימון. האמת, הגיעו 10 שזה איכשהו בסדר (12 עם רפי ואיתי). אולם מה שבאמת היה מעניין לראות ועל מה שתשמעו בתקופה הקרובה זה על החברה שעברו את המיונים הראשונים לנבחרת הנוער שתסע לגרמניה.

האימון רשמית התחיל ב 3. כבר בסביבות 2 נפגשנו אלה לוסקי אופיר חמו, אשל ואני בפיסת הדשא ליד הסופר אצלנו. הם הביאו פקקים ודיסקים. כל ה 3 עברו את השלב הראשון ומאד רוצים לעבור את השלב השני במאי ולטוס באוגוסט. לוסקי צריכה ב 3 חודשים לעשות שינוי פאזה מקאטרית להנדלרית, אשל צריך לשפר זריקות, חמו שהיא הנדלרית מלידה צריכה לעבוד על זריקות רחוקות והגנה, ושלושתם צריכים ללמוד דאמפ. חמו לימדה את אשל ולוסקי high release, אשל ניסה לחקות את הזריקות של חמו ולוסקי קיללה את השרירים התפוסים שלה כשהיא התאמנה על זריקות נמוכות. עשינו הרבה 3 man drill ואז עברנו לדאמפ דריל. לוסקי שראתה מה שאשל וחמו עשו בכדי לזרוק את השומר העלתה שאלה שאני שוטחת בפניכם - האם לתוקף מותר לנוע לכיוון המגן כך שהמגן 'חושב' שהוא הולך להיכנס בו (ואז הוא עושה צעד אחורה) בכדי להשתחרר ממנו? האם זה לא נחשב פיק?

לשי קסל שראינו ליד הסופר אוכל לו בנחת על הדשא ארטיק, צעקנו שיבוא בדרכנו למגרש העפר האגדי שלנו. התרוץ העלוב של העדלאידע "קנה" לו חצי שעה של איחור לאימון. כשהגענו למגרש הצבתי את רועי ויסמן - הכדרוסלן שלנו בכל המובנים לשמור על אשל בזמן הזריקות. אומנם ויסמן קצת הרבה יותר גבוה וגדול מאיתנו הבנות אולם אשל הצליח לשבור את השמירה שלו. עבדנו על ספליט סטאק והיה אפשר לראות את השינוי בתנועה של החברה במשחק עצמו - תאמינו או לא אבל מתחיל להיות סדר על מגרש העפר בלב המדבר של שדה בוקר.
נבו כהרגלו היה מדהים, ניב, ברגע שהפסיק לנוע כאילו הוא הנדלר ולשחק בתפקיד שלו - קאטר, עשה נקודות. לחמו עדין כואב הגב כך שלי היו הנחות בהתקפה כי אסרתי לה לרוץ חזק (והיא שמרה עלי). אשל הלך כשקסל הגיע - עדלאידע. לוסקי ניסתה לשמור על קסל בשביל לשפר את ההגנה שלה וג'ינג'י ג'וניור - אופיר טוכטרמן שיחק הנדלר לא רע. שולמית, יודניקית שלאחרונה לא מחסירה אימונים למדה שלא חייבים להיות היותר מהירים על המגרש בכדי להשתחרר מהגנה ולא רק שקיבלה לא מעט דיסקים אלא גם זרקה טוב. רפי הפתיע את החברה בהגנה יפה וקצת פריסטייל :wink:

המשחק נקטע אחרי חצי שעה כשעוד חברה אמרו עדלאידע ונעלמו, אולם כל שחקן פריסבי בקהילה שלנו היה מתענג ממה שאז קרה -
רפי ונבו, יונקי וחמו צ'יק צ'אק הקימו מגרש דידיסי והתחילו לשחק, שולמית הסתכלה ולמדה את המשחק ולידם, ניב שגם עבר את השלב הראשון במיונים במשך כחצי שעה התמסר איתי באקהאנד - מסירה שלא הייתה לו כמעט. רפי נתן לו את היסודות, הוא עבר מלזרוק סתם ללזרוק עם רגל ציר ובסוף לא רק רחוק אלא גם מסירות נמוכות. מדהים כמה חצי שעה של זריקות יכולה לשפר שחקן!

זה נכון שגאטס ודיסקגולף לא היו אולם כל שאר ענפי הפריסבי קיבלו מקום כזה או אחר היום באימון שלנו היום. מה שכן, רפי ואני החלטנו שעד סוף פורים האימונים יוקדשו לעבודה עם שחקנים שעברו את השלב הראשון במיונים ורוצים לטוס, ושמן הסתם ימצאו את הזמן לבוא להתאמן במהלך הטירוף של העדלאידע.

אם יש לכם רעיונות איך ללמד אותם דאמפ מלבד הדאמפ דריל הבסיסי (זורק עם מגן עליו, תוקף כמה מטרים מהזורק שעליו גם מגן) אשמח אם תספרו לי.

אביגל
avigal

הודעהעל ידי רפי » ג' פברואר 02, 2010 9:56 pm

אכן ,מה שניב משפר בדקות יש כאלו שבחודשים לא מצליחים לעשות. הבחור פשוט מוכשר והוא חייב!!! להיות בנבחרת הנוער. יש אצלנו כאלו שברבע שעה למדו בקהנד, פורהנד, רגל ציר [נוי, נבו, ועוד].
לא חסרות גם דוגמאות הפוכות שבהן הקליטה שואפת לאפס.
היום בכל שיעורי הספורט עם כל הכיתות שיחקנו די די סי. היתה רוח ממש מינימאלית, ממש סימלית, אבל אפשר היה לראות לא מעט שחקנים [כולל כאלו שמתאמנים בקבוצה שלנו] שלא הצליחו לעשות את ההתאמות הדרושות ולא הצליחו להעביר [בצורה סדירה] צלחת 17 מטר קדימה לתוך ריבוע שגודלו 13 מטר רבועים.
יכול להיות שאחרי פורים צריך לחלק שוב לשתי קבוצות , אלו שיודעים לזרוק בכל מצב ואלו שעדיין מתקשים. כמובן שלשם כך נצטרך לראות שוב ,כמו בעבר הלא רחוק, 20 שחקנים, או יותר, באימונים.
לגבי הדי די סי הרבה אהבו את זה, אבל עד שאני לא אראה חברה משחקים די די סי בזמנם הפנוי [כמו אולטימייט] אי אפשר להגיד שהמשחק נקלט אצלנו.
היום התרשמתי מאוד מאופיר טוכטרמן. תוך זמן קצר הבחור התקדם המון. ההמלצה שלי אליו שיגיע למיונים קיבלה משנה תוקף.
רפי

תכ"לס, יומן - תגובות מחן ודויד ליבנת

הודעהעל ידי avigal » ג' פברואר 02, 2010 10:21 pm

אכן רק לשחקני הקבוצה יש אפשרות להגיב - לטוב ולרע.
על כן אפרסם את התשובות שחן ודויד כתבו לי לשאלת הקאט לעבר השחקן ולגבי הדאמפ דריל:

חן כתב:
- דבר ראשון זה כיף לשמוע שאתם עובדים וקשה. מכיוון שאחוז מכובד של שחקני נבחרת השנה הם משדה בוקר, העבודה העצמית שלכם היא בעלת חשיבות עצומה.
- לגבי השאלה של לוסקי. אם לא יצרתי מגע - מותר. אם יצרתי מגע והמגן עמד שם קודם - הוא יכול לקרוא עלי פאול. דרך למגן להסתדר עם מי שעושה את זה: תשנו את צורת העמידה שלכם.
- לגבי השאלה שלך. הדרך הנכונה ביותר ללמוד זה לעשות שוב ושוב את הדאמפ דריל. אם נהיה קל - כמה אופציות:
* תנסו לבחור מראש איפה אתם רוצים לתפוס (קדימה או אחורה), ולהצליח.
* אם התפנתם אחורה - תוודאו שהשגתם מספיק שטח לברייק סייד.
* תעשו את התרגיל רק מהצד של הברייק, כאילו אתם על הקו. בכלל, זה מקום יותר טוב להתחיל את התנועה, בהנחה שהזורק הוא לא שחקן מתחיל.
* הפתרון הכי קל ונכון - קחו שומר מהיר, זריז וגבוה ממכם.

דויד כתב:
זה בטח לא פיק. ההגדרה של פיק היא ששחקן התקפה נע בצורה כזו שגורמת לכך ששחקן הגנה שמגן (guarding) על שחקן התקפה להיחסם בצורה כלשהי. בחסימה הכוונה למגע, או לצורך לשנות כיוון כדי להימנע ממגע. בשומר (guarding, not marking) הכוונה לשחקן הגנה שנמצא במרחק 3 מטרים משחקן התקפה כלשהו ומגיב אליו. לכן הפיק תמיד נגרם ע"י חסימה בין המגן לשחק הגנה אחר או שחקן התקפה אחר (לא זה שהוא מגן עליו).

אז מה יש לנו בסיטואציה שתיארת? אם שחקן ההתקפה רץ לכיוון שחקן ההגנה, שנשאר במקום וכתוצאה מכך יש התנגשות זה פאול בוטה (מאוד לא בסדר...). אם המגן מחליט שלא שווה לו ההתנגשות הזאת והוא זז הצידה אפשר להגיד שזה "משחק מסוכן" - גם עבירה חמורה מאוד, אם לא הכי חמורה. צריך אבל לזכור שאם שחקן ההתקפה רק עושה קאט לכיוון המגן שלו והמגן סתם נבהל - אין פה שום בעיה. כלומר, נניח המגן קופץ הצידה כי הוא חושב שהולכים להתנגש בו אבל הקאט נעשה לפני הנקודה שבה הוא עמד, ולא היה משחק מסוכן, אז זה קאט תקין לחלוטין.

חשוב להדגיש שזה לא סתם יכול להיות חוקי, אלא זה קאט מאוד יעיל וחשוב. אם המגן שומר עם הפנים אליך ואת רצה לכיוונו זה מכריח אותו להסתובב (אחרת פשוט תעקפי אותו לכיוון הדיסק כי הוא לא יכול לרוץ אחורה מהר). ברגע שהוא הסתובב זה זמן נהדר לשנות כיוון ולקבל את המסירה הארוכה. קוראים לזה hostage cut
avigal

הודעהעל ידי רפי » ב' פברואר 08, 2010 6:50 pm

טוב, תשובה מערן טרם התקבלה פה.
היום היה שיעור פריסבי ראשון לבנות ט. 20 בנות התיצבו לשיעור במגרש הגדול. הספקנו לעבור על בקהנד, פורהנד ,ורגל ציר , [בשעה וחצי]. יש עוד הרבה עבודה אבל היתה התקדמות רבה.
מעניין אם נמצא שם נוי, אופיר, או אלה חדשות.
תודה לנבו ולשי עבור התמיכה. אין כמוכם !
מישהו מאצלנו הלך למיונים השבת ?
רפי

הודעהעל ידי avigal » א' פברואר 28, 2010 10:14 pm

אני לא יכול לכתוב בפורום שלכם, אז בבקשה תשימי את את ההודעה הזו...

לכל כוכבי שדה בוקר,

היום בבוקר הגענו לשדה בוקר אישתי, בני ואני לצפות בעדלאידע, היה פשוט תענוג.
כל הכבוד לכם, עשיתם שם משהו מדהים!

זה אפילו כמעט שווה את זה שאתם לא מתאמנים :)

תהיו בטוחים שאנחנו נהיה שם גם בשנה הבאה.

שיחקתם אותה!

עופר
avigal

הודעהעל ידי רפי » ג' מרץ 09, 2010 5:42 pm

אליפות הארץ בקרוב. לא כולם אצלנו רשומים פה. אבל את מי שרשום אני משתף בהתלבטות : 14 קבוצות בטורניר,מחולקים ל-3 רמות. [כל קבוצה יכולה להחליט לאיזו רמה להירשם]. כרגע אנו רשומים ברמה האמצעית ביחד עם ב"ש, קבוצת סטודנטים מירושלים, ועוד קבוצה עלומה ממרכז הארץ -nht . בבית העליון 6 קבוצות ובשני הבתים האחרים 4 בכל אחד.
יש לנו השנה קבוצה טובה מאי פעם. האם היא מספיק טובה על מנת להתמודד מול האריות ? אינני יודע. שחקנים שלנו, מה אתם חושבים? בית עליון או אמצעי?
רפי

הודעהעל ידי שיקסל » ג' מרץ 09, 2010 8:14 pm

רפי היום כשדיברת איתנו אמרת שבבית B יהיו גם דיסקדראגונס ב' והולילנדרס ב' לא?

בכל מקרה אם מה שכתבת פה זה מה שתקף,אני כן חושב שאנחנו צריכים להיות בבית א'.

שי
שיקסל

הודעהעל ידי רפי » ג' מרץ 09, 2010 9:49 pm

אכן, המידע משתנה כל הזמן...אחר הצהריים קיבלתי מידע חדש. לאחת משתי הקבוצות שציינת אין בכלל , מסתבר, נבחרת ב.
ועוד: דיברתי עם מישהו שמכיר את יחסי הכוחות וזו דעתו: אם נצטרף לבית העליון רבים סיכויינו לתפוס את המקום האחרון. בבית האמצעי צפויים לנו מאבקים קשים מול שתי קבוצות בעלות רמה דומה לשלנו. את הקבוצה השלישית רבים סיכויינו לנצח מאשר להפסיד.
בקיצור, רשות הבית כלל איננה בטוחה, יהיו משחקים מענינים והכל פתוח. יהיו גם משחקי הצלבה כך שאם נהיה בין שתי הראשונות נשחק עם אחת הקבוצות [האחרונות] מהבית העליון.
בלעדי מידע שיסתור מידע ודעה זו כנראה שעדיף לנו, בכל זאת, להיות בבית האמצעי.
רפי

הקודםהבא

חזור אל קבוצת שדה בוקר-תכל"ס

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד